18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy Partyzanci czekają na egzekucję podczas II WŚ

Ha...........44 • 2012-12-26, 16:00
Zdjęcie spokojnie powinno zostać wrzucone na ogólny, ale myślę, że bardziej zainteresuje osoby przeglądające harda. To co mnie urzekło w tym zdjęciu to skrajne zachowanie ludzi którzy wiedzą, że za chwilę znikną z tego świata. Jeden płacze, drugi dumnie stoi z podniesioną głową trzeci się śmieje itd..

Na zdjęciu widzimy Stary Rynek w Bydgoszczy podczas ''Krwawej Niedzieli'' w 1939 roku.
Zdjęcie pochodzi z książki ''Prawda Krwawej Niedzieli'' w opracowaniu Józefa Koładziejczyka

3m

2012-12-26, 16:30
Chwała bohaterom, po prostu. A ten co płacze to podejrzewam bardziej martwi się o rodzinę niż o siebie :(

jonasz1

2012-12-26, 17:16
jakieś zdjęcia po egzekucji?

El...........ro

2012-12-26, 17:20
Po ch*j ci inne zdjęcia po egzekucji? Nie widzisz trupów dalej?

Zdjęcie zatrważające.

Antekk

2012-12-26, 17:25
Cześć i Chwała tym ludziom!
Trzeba mieć jaja, k***a. Sadistic o Was pamięta!

Elalex

2012-12-26, 17:27
Dokładnie tak! Chwała bohaterom! Wyobraźcie sobie wk*** egzekutora gdy patrzył na gościa nr3 który śmieje mu się w twarz :)

Ha...........44

2012-12-26, 17:29
I cytat jeszcze z książki do innego wydarzenia :
"Przy katolickim kościele na Ugorach znajduje się zbiorowa mogiła a w niej spoczywają ofiary niemieckiej egzekucji z 10 września 1939 łącznie 21 osób. Wszyscy zostali wskazani przez Hildegardę Retzlaff jako sprawcy zamordowania jej dziadka . Hilda wybierała spośród ok. 300 zgromadzonych koło kościoła Polaków. Jednak wśród zamordowanych w egzekucji znalazła się jedna kobieta - Rucińska która widząc jak zabijają jej męża zawołała aby i ją zabito!"

Dopek

2012-12-26, 17:53
@up
Co ma piernik do wiatraka? Naprawdę jesteś tak ograniczony umysłowo, że mieszasz rekonstrukcję historyczną z wojną i tym co się tam działo?

ru_ziolo

2012-12-26, 18:08
Idź zrekonstruować myślenie. Może ci się uda.

Dopek

2012-12-26, 18:28
Jak widzę Tobie nawet rekonstrukcja myślenia się nie udaje.

Pater patriae

2012-12-26, 18:36
Ja się tylko dziwię, że w czasie wojny i zaraz po, Polacy nie wyrżnęli każdego Niemca jakiego znaleźli, naprawdę, po 5 latach terroru i eksterminacji, to nie było by nic dziwnego, ani haniebnego. Jeszcze bym ich k***a nagrodził i ch*j mnie obchodzi, że wtedy "nie różnilibyśmy się niczym od okupanta", trzeba było wyrżnąć sk***ieli co do jednego..

3m

2012-12-26, 19:12
@Pater patriae
Nieco brutalne ale w tamtych czasach dopuszczalne. Niemcy wiedzieli na co się piszą popierając swojego "wodza", nie powinni być zdziwieni zemstą pokrzywdzonych ludzi. Jednak teraz zeżarła by ich historia i "historycy".

@Dopek
Ma piernik do wiatraka. Trzeba być chorym, żeby zakładać te haniebne mundury choćby dla rekonstrukcji. Te mundury to strach, chciwość, śmierć i pożoga wojenna. Zresztą każde mundury są splamione krwią w większości niewinnych ludzi. Ale te w szczególności, bo powstały z manii wyższości knypka, który poprowadził łatwowierny naród do wojny wykluczającej ich socjalnie jako ludzi. Co się nakradli i wzmocniło gospodarkę aż do dnia dzisiejszego to ich, ale za cenę krwawej wojny.

Pater patriae

2012-12-26, 19:41
3m, wiem, że brutalne, ale to byłaby pestka w porównaniu z latami terroru jakiego się dopuszczali Niemcy, nie naziści, jak to się teraz mówi, tylko Niemcy, ich zbrodnie mógłbym wypisywać do rana, a i tak to byłby tylko ułamek tego co zrobili naszym rodzicom, dziadkom i pradziadkom.

Wiesz co jest najśmieszniejsze? Że przynajmniej wtedy te oskarżenia kierowane dzisiaj przeciwko Polakom, przez takie gnidy jak Steinbach, czy Gross byłyby w końcu prawdziwe i nie musielibyśmy co chwila tłumaczyć się tym hienom, czy pseudo-historykom jaka była prawda.

Wkurza mnie, że poświęcenie milionów Polaków jest zapominane, czy wręcz ośmieszane, nie o taką Polskę walczyli.