18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy Partyzanci czekają na egzekucję podczas II WŚ

Ha...........44 • 2012-12-26, 16:00
Zdjęcie spokojnie powinno zostać wrzucone na ogólny, ale myślę, że bardziej zainteresuje osoby przeglądające harda. To co mnie urzekło w tym zdjęciu to skrajne zachowanie ludzi którzy wiedzą, że za chwilę znikną z tego świata. Jeden płacze, drugi dumnie stoi z podniesioną głową trzeci się śmieje itd..

Na zdjęciu widzimy Stary Rynek w Bydgoszczy podczas ''Krwawej Niedzieli'' w 1939 roku.
Zdjęcie pochodzi z książki ''Prawda Krwawej Niedzieli'' w opracowaniu Józefa Koładziejczyka

3m

2012-12-26, 19:44
@up
Lepiej tego nie mogłeś ująć. Czytałem książkę Grossa z ciekawości i powiem, że gdyby go postawić na tej samej półce co Tolkiena czy Rowling to nieźle by namieszał w fantastyce książkowej.

shawshank

2012-12-26, 19:53
nie chce tutaj tym Panom ujmowac chwaly jaka im sie nalezy ale zwrocice uwage Panie i Panowie Sadysci, ze ci przedstawieni na w/w fotografii są tym samym dla uwczesnych niemców czym talibowie dla amerykanów. walczyli o swoje idee czy wolnosc w tym wypadku dla swojego narodu. dla jednych terrorysci dla innych bohaterowie. punkt widzenia zalezy po ktorej stronie barykady siedzisz

Pater patriae

2012-12-26, 20:10
shawshank, po pierwsze ówczesny, nie uwczesny (oj czepiam się, ale ja na przykład bym wolał, żeby mi ludzie zwracali uwagę na błędy, abym ich później znowu nie popełniał).

Po drugie są to dwie naprawdę różne sytuacje. Talibowie, to nie Afgańczycy, jak to się często myli, bo to tak, jakbyś mówił, że mieszkańcy Polski to nie Polacy, a komuniści. Nie mam czasu, żeby to dokładnie teraz opisać, ale na razie zaufaj mi na słowo ;-) , może później jebnę jakiś referacik na ten temat :-P , ale pokrótce to: Polacy bili się za wolność i życie, Talibowie za swoje własne interesy, czyli władza i pieniądze.

PS.
Cytat:

gdyby go postawić na tej samej półce co Tolkiena czy Rowling to nieźle by namieszał w fantastyce książkowej.



Gdzie Ty mi tu ustawiasz Tolkiena i Rowling na jednej półce, fantasy Ci tego nie wybaczy :mrgreen:

j-t-t-s

2012-12-26, 21:21
Czytam tak komentarze odnośnie Talibów i AK-owców. W sumie można by coś napisać, ale i tak zaraz historyczni napinacze zrobią bajzel. Dlatego lepiej powiedzieć, że:

AK to zawsze byli bohaterowie! Nigdy nie uciekali do lasu dlatego, że kradli, gwałcili i bali się odpowiedzialności ze strony okupacyjnych sądów. Nigdy też nie dopuszczali się agresji wobec ludności cywilnej, a już szczególnie NIGDY nie ograbiali chłopów, gdyż żywili się borówkami.
No i oczywiście nie byli też TERRORYSTAMI, gdyż jak powszechnie wiadomo mieli białą skórę, a biali nie mogą być terrorystami.

Pater patriae

2012-12-26, 21:42
j-t-t-s, hehe, ciężko nie wyczuć sarkazmu, ale masz rację "historyczni napinacze zrobią bajzel", bo widać, że gówno wiesz o podziemiu polskim, no chyba, że dla ciebie akowcy to sk***iele z gwardii wolności/armii ludowej. Śmieszne widzieć, że jeszcze są osoby, które łykają propagandę komunistów, śmieszne. Więc proszę, pisz o AK, albo nawet o NZS, bo tu ile będziesz miała historyjek, chętnie się pośmieje.

Sz...........ol

2012-12-26, 22:28
Umarli za to żebyśmy my mogli żyć w wolnym kraju... W grobach by się przewracali gdyby wiedzieli jak ten kraj za który umarli jest teraz sprzedawany i niszczony przez paru panów których przedstawiać nikomu nie trzeba...

Jo...........na

2012-12-26, 23:39
@ Pater Patriae Namawiasz do czynów, jakich dopuścił się okupant niemiecki, rosyjski czy UPA. Sam ich zapewne wszystkich nienawidzisz, a namawiasz do tego, co oni sami robili. W ten sposób stajesz się nimi. Niby bohaterskie czyny, ale czy bohaterowie zabijają niewinnych?

Pater patriae

2012-12-27, 00:56
JohnyBanana, wściekłe zwierzęta trzeba usypiać. Ani Niemcy, ani Rosjanie, a już tym bardziej UPA niewinni nie byli, ale tak, wtedy na miejscu gnębionych Polaków bym zapie**olił każdego wroga (oprócz dzieci).

Niemców przeciwstawiających się Hitlerowi na naszych ziemiach była może mała garstka, większość wyzyskiwała to, że mogą nas grabić i wykorzystywać bez żadnych konsekwencji, ba nawet jeszcze byli za to nagradzani.

Trochę inna była sytuacja u Rosjan, u nich mordercami byli albo żołnierze z dzikich stepów Azji, albo garstka aparatczyków, większość społeczeństwa była także sterroryzowana przez komuchów.

UPA to były wściekłe zwierzęta, podpuszczone przez Niemców, do odstrzału każdego.

I owszem bohaterowie nie zabijają niewinnych, ale ja już mam dość czytania o Polakach jako wielkich męczennikach, ofiarach zaborców itd., no bo co z tego mamy oprócz dumy, że jednak potrafiliśmy to przetrwać,a nawet prowadzić równą walkę? Wolę czytać o czasach, gdy Polska była potężna, a Polacy szanowani i podziwiani..

Jestem Polakiem i najważniejsza jest dla mnie Polska, nie nawołuje do jakiejś bezsensownej wojenki za pomordowanych Polaków, ani żeby się uprzedzać względem innych narodów, ale powinniśmy przede wszystkim stać na straży własnego interesu, a nie wysługiwać się jak jakieś szmaty innym, czy opluwać lub dawać opluwać naszych bohaterów tak jak się to dzisiaj robi.

deaker93

2012-12-27, 01:34
To zdjęcie chyba zostało zrobione przed biblioteką obecnie, nie wiem czy wtedy to też była biblioteka.

zwieh0072

2012-12-27, 06:08
Nie wiem czy wiecie ale do dzis uczy sie dzieci w angli ze Hitler to polak...

Dursak

2012-12-27, 11:22
Nie o taką Polskę walczyli! Kto wie dlaczego ten mężczyzna płacze. Może ze śmiechu ?

mrokussw

2012-12-27, 12:28
Elalex napisał/a:

Dokładnie tak! Chwała bohaterom! Wyobraźcie sobie wk*** egzekutora gdy patrzył na gościa nr3 który śmieje mu się w twarz :)



Ja wtedy odpowiedział bym mu uśmiechem w twarz trzymajać mojego Mausera :> i zaj***l kulke miedzy oczy ^^

jaro1

2012-12-28, 00:57
pewnie się w grobie przewracają jak widzą o jaka Polskę walczyli...
a te sk***ysyny z rządu tylko dzielą się kasą z podatków i nic nie robią...
przyjdzie dzień, że was podstawimy pod ścianę gnoje j***ne,
brak słów

~Imperator

2012-12-28, 13:53
Nie będę polemizował o zasługach tych biedaków ale wydaje mi się że ten płaczący to donosiciel Niemców... obiecali mu życie a jak za jego pomocą wyłapali sporo naszych to również go rozstrzelali... klękło mu i nie może się pogodzić z losem... pozostali idą na śmierć z podniesionym czołem... ludzie w ferworze walki nie odczuwają lęku... czasami modlą się o śmierć a ten beczy... dla mnie konfident jak nic

RafaL2

2013-01-01, 21:45
Dali sie złapać.