topic

aaaaaaaaaaaaaa

2018-12-24, 15:09
Busiarz plandekarz prawko do utylizacji, dla policjanta dobra wódka.

bakus1233

2018-12-24, 17:00
Hranipex napisał/a:

Busiarz plandekarz prawko do utylizacji, dla policjanta dobra wódka.

Pewnie go spedytor gonił, że jak nie będzie na czas, to produkcja stanie :mrgreen:

MgrMajster

2018-12-25, 08:11
Jak ja nienawidzę tych k*** w słuchawkach. Nosi jakieś gówno na łbie, słucha zj***nej muzy i blokuje mu kark, że się nawet nie obróci o centymetr. I to nie tylko wk***iają mnie piesi, ale i pedały na rowerach, która w NL jest wręcz plagą. Praktycznie każdy pedalarz nak***ia tu w słuchawkach i jeździ jakby nikogo innego na drodze nie było. Kiedyś nie wytrzymam, pie**olnę autem i będziecie mieli temat.

saves

2018-12-25, 13:53
Piwo za zdrowie policjanta. "Chronić, bronić, zapobiegać".

bakus1233

2018-12-25, 14:30
Powinien dostać mandat za przechodzenie w niedozwolonym miejscu.

magaret

2018-12-25, 18:55
z tego co mi wiadomo osoby z niepełnosprawności ruchową mogą przechodzić przez drogę w niewyznaczonych do tego celu miejscach. Ba! przed laty na kursie na prawko koleś pouczył mnie, że powinienem przepuścić babę chodzącą o kulach. Mimo, że nie była na pasach miała niby pierwszeństwo. Info jakby co niepotwierdzone.

Adisko

2018-12-25, 20:31
A mnie zawsze zastanawiają ludzie na rondach. Po cholerę pakują się na prawy pas skoro chcą całe rondo objechał. Jak wyglądają przepisy w tej kwestii?

lopez_

2018-12-25, 20:58
4:05, szkoda, że jej nie przejechał, głupia gęś nawet nie wie jakie stanowi zagrożenie.

Bladziochreturn

2018-12-25, 21:15
Adisko napisał/a:

A mnie zawsze zastanawiają ludzie na rondach. Po cholerę pakują się na prawy pas skoro chcą całe rondo objechał. Jak wyglądają przepisy w tej kwestii?

Idź na kurs prawa jazdy to się dowiesz. Po co ci ta wiedza jak nie jeździsz żadnym pojazdem po drodze publicznej.

wesol88

2018-12-25, 21:33
Adisko napisał/a:

podstawa podstaw, pierwszeństwo ma ten z prawej strony więc jeśli potrzebujesz odrestaurować auto to wbijasz na takie rondo na prawy pas i kręcisz do skutku XD

adriancium

2018-12-25, 21:55
Piwo dla policji za eskortę emeryta.

Exploraten

2018-12-25, 23:37
wesol88 napisał/a:

podstawa podstaw, pierwszeństwo ma ten z prawej strony więc jeśli potrzebujesz odrestaurować auto to wbijasz na takie rondo na prawy pas i kręcisz do skutku XD

Jesteś w błędzie, jeżeli jest rondo 2-pasmowe i wjeżdżasz prawym pasem na te rondo to możesz zjechać tylko i wyłącznie na pierwszym i drugim zjeździe, zaś z lewego przejeżdżasz gdy chcesz na kolejne zjazdy (standardowe ronda mają 4 strony wyjazdowe) więc 3 i 4 zjazd jest z lewego pasa , mijając 2 zjazd dajesz kierunkowskaz że skręcasz z lewego pasa na prawy i opuszczasz skrzyżowanie. Także prawko masz z chipsów skoro takie głupoty piszesz.

Taz

2018-12-26, 00:51
@Exploraten

Ty nie pieprz głupot, tylko poczytaj sobie przepisy. Jak masz dwa pasy na rondzie, to zmieniając pas ruchu musisz ustąpić pierwszeństwa znajdującemu sie na pasie ruchu, na który masz zamiar wjechać.

Inaczej sprawa wyglada jeśli masz rondo tzw turbinowe, ale to juz wyższa szkoła jazdy i najpierw powinieneś podszkolić braki.

A tak naprawde sęk w tym, ze nie jest to do końca uregulowane prawnie. Oczywiscie jest milion ekspertów którzy wysnuwają rożne teorie, ale prawda jest jedna - zjeżdżając z ronda będąc na pasie wewnętrznym, zmieniasz pas ruchu, a aby to uczynić, pord nakazuje Ci BYC PEWNYM I USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA ZNAJDUJĄCYM SIE NA TYM PASIE.

Exploraten

2018-12-26, 00:58
Hah, nie uwzględniłem czynnika kto ma pierwszeństwo, mój błąd ( uważałem że nie trzeba tego pisać najwyraźniej wszyscy nie zrozumieli do końca mojej wypowiedzi). Chodziło mi o jeździe na pasach na rondzie czyli odwołując się do komentarza że wwalasz się na pas prawy walisz kółka i jest gitara. A to co napisałem to jest dobrze i to nie są głupoty drogi kolego.
Ps: gdziekolwiek dałem wzmiankę o pierwszeństwie ? Czy o poprawnej jeździe na rondzie, a to jest różnica