topic

Policja wprowadza hidżab

~T3RMINATOR • 2020-12-02, 15:37

Tylko w przeciągu ostatniego tygodnia w dwóch państwach islamski hidżab stał się elementem policyjnego munduru. Do użytku dopuściła go jedna z policyjnych komend w Wielkiej Brytanii, a wcześniej został w pełni zaakceptowany w Nowej Zelandii. W ten sposób funkcjonariusze mają odzwierciedlać „zróżnicowanie społeczne” występujące w obu wspomnianych krajach.

Elementy muzułmańskiego stroju dla kobiet jako pierwsza wprowadziła Nowa Zelandia. Nad zaprojektowaniem odpowiedniego munduru pracowano przez ostatnie dwa lata, po tym jak o jego stworzenie zwróciła się niejaka Zeena Ali. Muzułmanka uczestniczyła zresztą w pracach nad wspomnianym strojem, stąd będzie pierwszą używającą go policjantką.

Dowództwo nowozelandzkiej policji twierdzi, że właśnie w ten sposób chce przyciągnąć do swoich szeregów miejscowych wyznawców islamu. Sama Ali zachęca muzułmanów, aby wstępowali w policyjne szeregi szczególnie po zamachu w Christchurch w 2019 roku. Właśnie wówczas przeciwnik ekspansji islamu zaatakował dwa meczety w wymienionej wyżej miejscowości.

Hidżab stopniowo wprowadza również policja w Wielkiej Brytanii. Na razie jest to możliwe w pojedynczych komisariatach. Kolejnym z nich stała się placówka w hrabstwie North Yorkshire. Tamtejsza policja uważa, że w ten sposób „lepiej reprezentuje społeczność, której służy”.

Twórcy nowych mundurów w North Yorkshire zostali już zaproszeni do zaprojektowania hidżabów mogących wejść do ogólnokrajowego użytku. W tej chwili muzułmańska chusta jest dopuszczona do użytku przez policję w Londynie oraz w Szkocji.

Na podstawie: bbc.com, arabnews.com.


Noside

2020-12-02, 15:47
Teraz strefy no-go będą oficjalne. Brawo brytole. Trzeba było tego murka od Hadriana nie wyburzać.

Pies_poligona

2020-12-02, 15:51
Zanim się obejrzymy i muzułmańscy policjanci będą wyposażeni w pas szahida. Żeby nie dyskryminować ich prawa do praktyk religijnych.

Kriski

2020-12-02, 16:46
Ciekawe kiedy wprowadzą prawo do do używania siły wobec zatrzymywanych?

mygyry

2020-12-02, 17:03
Idę o zakład, że nosząc krzyżyk na wierzchu mundury zwierzchnicy by się doj***li, natomiast hidżab to ch*j, wcale nie jest demonstracją wyznania...

Halman

2020-12-02, 17:15
niech sobie z kozami na ch*jach chadzają,... byleby nie po moim podwórku..

ProVVe

2020-12-02, 17:15
No i kolejny etap końca... Mam nadzieje, ze ich brudasy wytłuką :-D . Ida święta czekam na kolejny wysyp "chorych psychicznie incydentów" bo przecież to nigdy nie były zamachy, a oni są normalni :-D

mygyry

2020-12-02, 17:19
ProVVe napisał/a:

No i kolejny etap końca... Mam nadzieje, ze ich brudasy wytłuką . Ida święta czekam na kolejny wysyp "chorych psychicznie incydentów" bo przecież to nigdy nie były zamachy, a oni są normalniPamiętaj, że to "święta zimowe" już powoli nawet naszym POlitycznym cwe*om święta bożego narodzenia przez gardło nie przechodzą zresztą podobnie jak udział niemców w II wojnie światowej. Taka nowomowa żeby swojego pana nie urazić.

Heliar

2020-12-02, 17:20
Islamska kobieta pilnuje przestrzegania prawa w kalifacie. Jak h*j, że ktoś jej na to pozwoli. Islamskie kobiet mają mniej praw niż bydło.

Kriski

2020-12-02, 17:43
mygyry napisał/a:

Idę o zakład, że nosząc krzyżyk na wierzchu mundury zwierzchnicy by się doj***li, natomiast hidżab to ch*j, wcale nie jest demonstracją wyznania...No właśnie że nie jest, ortodoksyjne żydówki, Mormonki i wiele odłamów chrześcijaństwa wymaga żeby głowę zakrywać.
W średniowieczu w europie to tylko kobiety lekko się prowadzące nie zakrywały głowy.

mygyry

2020-12-02, 17:45
Kriski napisał/a:

No właśnie że nie jest, ortodoksyjne żydówki, Mormonki i wiele odłamów chrześcijaństwa wymaga żeby głowę zakrywać.
W średniowieczu w europie to tylko kobiety lekko się prowadzące nie zakrywały głowy.Czyli k***a ma podłoże wyznaniowe, ja pie**ole mistrz logiki.

Radbug

2020-12-02, 18:35
Smutne, ze poświecenie chłopa z Nowej Zelandii (wiadomo o kogo chodzi) poszło na marne...

CzasNaKwas

2020-12-02, 18:49
mygyry napisał/a:

Pamiętaj, że to "święta zimowe" już powoli nawet naszym POlitycznym cwe*om święta bożego narodzenia przez gardło nie przechodzą zresztą podobnie jak udział niemców w II wojnie światowej. Taka nowomowa żeby swojego pana nie urazić.Dobrze że mieszkam w zaścianku gdzie boże narodzenie to boże narodzenie, a muslimy nie zostawiają bomb w torbach bo by je wcześniej ktoś ukradł :-D

Kacerik

2020-12-02, 19:00
Ja pie**ole, to już w niektórych muzułmańskich pozwalają policjantkom to i owo odkryć, a tu na odwrót. Logika zachodu.

swiderEK1

2020-12-02, 19:39
taka ciekawostka.

w przeciągu to sobie możesz stanąć!