topic

Policja wprowadza hidżab

~T3RMINATOR • 2020-12-02, 15:37

Tylko w przeciągu ostatniego tygodnia w dwóch państwach islamski hidżab stał się elementem policyjnego munduru. Do użytku dopuściła go jedna z policyjnych komend w Wielkiej Brytanii, a wcześniej został w pełni zaakceptowany w Nowej Zelandii. W ten sposób funkcjonariusze mają odzwierciedlać „zróżnicowanie społeczne” występujące w obu wspomnianych krajach.

Elementy muzułmańskiego stroju dla kobiet jako pierwsza wprowadziła Nowa Zelandia. Nad zaprojektowaniem odpowiedniego munduru pracowano przez ostatnie dwa lata, po tym jak o jego stworzenie zwróciła się niejaka Zeena Ali. Muzułmanka uczestniczyła zresztą w pracach nad wspomnianym strojem, stąd będzie pierwszą używającą go policjantką.

Dowództwo nowozelandzkiej policji twierdzi, że właśnie w ten sposób chce przyciągnąć do swoich szeregów miejscowych wyznawców islamu. Sama Ali zachęca muzułmanów, aby wstępowali w policyjne szeregi szczególnie po zamachu w Christchurch w 2019 roku. Właśnie wówczas przeciwnik ekspansji islamu zaatakował dwa meczety w wymienionej wyżej miejscowości.

Hidżab stopniowo wprowadza również policja w Wielkiej Brytanii. Na razie jest to możliwe w pojedynczych komisariatach. Kolejnym z nich stała się placówka w hrabstwie North Yorkshire. Tamtejsza policja uważa, że w ten sposób „lepiej reprezentuje społeczność, której służy”.

Twórcy nowych mundurów w North Yorkshire zostali już zaproszeni do zaprojektowania hidżabów mogących wejść do ogólnokrajowego użytku. W tej chwili muzułmańska chusta jest dopuszczona do użytku przez policję w Londynie oraz w Szkocji.

Na podstawie: bbc.com, arabnews.com.


nillon

2020-12-03, 15:04
remember lads

Szparas

2020-12-03, 18:42
Noside napisał/a:

I właśnie to mam na myśli. Teraz porządni ludzie tacy jak Szkoci (a także część Irlandczyków i Walijczycy) mają burdel przez takie pseudorządy i nijak nie mogą się z tego wyrwać. Unia Europejska i Korona bardzo ich w tym utwierdzają wycierając sobie dupę ich demokratycznymi referendami dającymi wynik sprzeczny z oczekiwanymPrzecież Szkoci (nie wiem jak Irole i Walijczycy) są bardziej zlewaczali od Angoli, obecnie chcą się wyłamać z Unii z Anglią bo Szkoci nie chcą Brexitu.

piterzaut

2020-12-03, 23:01
Kriski napisał/a:

No właśnie że nie jest, ortodoksyjne żydówki, Mormonki i wiele odłamów chrześcijaństwa wymaga żeby głowę zakrywać.
W średniowieczu w europie to tylko kobiety lekko się prowadzące nie zakrywały głowy.Jak by co to mamy 21 wiek, i jesteśmy w Europie, ale co ja się tam czepiam. No ale
spoko, jeszcze kilka lat i będą strefy szariatu, chłosta za picie alkoholu a może i publiczna egzekucja przez dekapitację? Będzie materiał na harda. No i zmiana nazwy z GB ( Great Britain ) na CGB ( Caliphate Great Britain )