18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Polacy i sen o Holandii

Pantilion • 2018-09-30, 19:30
Komfort najważniejszy...


Pantilion

2018-09-30, 21:01
Loaloa napisał/a:

Jak dla polaków, to i tak zbędne luksusy. Po ch*j im te materace? Przecież większość z nich pewnie w polandii sypiała na zaszczanych barłogach w zatęchłych norach. I tak trafił im się awans społeczny - wpuszczono ich do jednego z najbardziej rozwiniętych krajów i pozwolono tam pracować i zużywać tamtejsze powietrze.



Ty zdaje się też pracujesz...

jak mieć największą i pedalską dziurę w dupie... :amused:

Cz...........as

2018-09-30, 21:01
Loaloa napisał/a:

Jak dla polaków, to i tak zbędne luksusy. Po ch*j im te materace? Przecież większość z nich pewnie w polandii sypiała na zaszczanych barłogach w zatęchłych norach. I tak trafił im się awans społeczny - wpuszczono ich do jednego z najbardziej rozwiniętych krajów i pozwolono tam pracować i zużywać tamtejsze powietrze.



I znowu wspominki z dzieciństwa wylewasz na sadisticu?

Tryper

2018-09-30, 21:09
Ciekawe czy biorą 90E za tydzień na ich 'lokacji'.
Prawda jest taka, że za granicą grubo ponad 90% (wynik pięcioletnich obserwacji współplemieńców) to totalna patologia, która najlepiej, gdyby nigdy nie wróciła już do Polski. Bez wykształcenia, bez celu w życiu, byleby na egzystencje i używki wystarczyło. Zero znajomości chociaż angielskiego w minimalnym stopniu. Ludzie w większości godzi się na takie warunki, jak widać zresztą na filmie.
Te ich dumne, zadarte gęby w niczym nie mają odniesienia w realiach. W takiej Holandii, tubylcy mają Polaków za kogoś jak my mamy Ukraińców.

Szwajcenegier

2018-09-30, 21:17
Pantilion napisał/a:



Jebnij się słownikiem poprawnej polszczyzny i to tak z pięć razy... profilaktycznie durniu :ja_pie**ole:



żryj cebulę niewolniku

Presty

2018-09-30, 21:54
jeszcze raz - nikt nikomu nie kazał tam pracować

Dżizas_kurde

2018-09-30, 23:24
Sam fakt że ktoś tam jedzie żeby zarobić 5000-6000zł... świadczy o tym że to kretyn.
Jak dla kogoś taka kwota to "złapanie boga za nogi" to jest idiotą i tak właśnie jest traktowany.

Nie wiem i nigdy tego nie zrozumiem... jak można się tak upodlić.
j***ć jak beduin od świtu do zmierzchu i vice versa.... za takie śmieszne pieniądze..

A potem wracają "zarobasy" z "dychą" w kieszeni do siebie na wieś... (tudzież do siebie do miasta) i chwalą się reszcie bezrobotnego plebsu.. ile to oni tam nie zarobili.

Cytat:


Może ci ludzie są dla ciebie jakimś podrzędnym tworem ze "szklanego" ekranu... Tylko wielu z nich też ma dzieci i rodziny. Tak samo jak ty chce dla nich jak najlepiej i robi wszystko żeby tak było.


To nie mając wykształcenia, ani fachu w ręku ani pomysłu na biznes... na ch*j robili dzieci skoro chcieli dla nich jak najlepiej ?
Dzieciaki się same na świat nie pchaja i nie proszą o egzystencję na tym łez padole...

Oczywiście - fakt - pracują - chcą zarobić - ok - szanuję.

Ale tak już jest.. że nikt normalny tam nie zarabia na życie. Przeważnie patusy albo studenci chcący dorobić przez wakacje.

Cytat:


Wyjeżdżał tata i wyjeżdżała mama, a ja musiałem dorosnąć szybciej niż bym chciał i zająć się rodzeństwem... Prałem gotowałem i wszystko inne... Czy uwłaczało to mojej męskości...? Nie... bo wiem, że w tym czasie moi rodzicie zapie**alali żeby dziś mi było lepiej... Nie wiem czy mnie zrozumiesz, ale wk***ia mnie takie pie**olenie o ludziach, których zupełnie nie znasz.


Współczuję ci szczerze, rodziców.

Że zgotowali ci taki los... że są tak głupi i beużyteczni że pojechali za miedzę dymać za "damski h*j" żebyś ty miał nowe buty...

pie**olisz jakby ci zęby szły synek..

Mogli się uczyć albo zdobyć zawód....

Nie wstyd ci było w szkole mówić "kim jest twój tata" ?

r1mel

2018-10-01, 02:47
Krowa, ktora duzo muczy, malo mleka daje. Innymi slowy hipokryci, ktorzy nigdy nie zaznali porazki i glodu, lepszy start i pluja na bardziej biednych i patrza z gory. Pluje na was pie**olone lewackie smiecie. Zadnego szacunku do osob, ktore wyjezdzaja za chlebem. Mierza kazdego jedna miara, podlapali stereotyp i kazdego, kto wyjezdza maja za biedaka cebulaka. ch*j wam w ryj.

Bosheszczye

2018-10-01, 04:36
Zawsze mógł odłożyć w Polsce, pojechać za granicę i przez pierwszy miesiąc utrzymywać się ze swoich w jakimś wynajętym pokoju.

edek.bajzel

2018-10-01, 06:10
ale tu wielu pie**olniętych pisze, którzy myślą że obowiązkiem rodziców jest zaspokajanie wszystkich potrzeb,
nie wszystkim się to udaje, choroba, czasem może pojawić się bieda, która też uczy, a nie każdy ma możliwości zarabiania nawet średniej krajowej.
zrozumcie jednak że nie kasa jest najważniejsza tylko wychowanie
a ten facet z filmu widać robi co może, aby zarobić niemniej zachowując godność, nie to co niemal wszystkie gównozjeby współczesne, którym pracować się nie chce a wypłata zawsze za mała

Wiewór

2018-10-01, 07:43
Polak to takie bydle jest. Bez honoru, bez wymagań. Może spać na stercie siana przykryty gazetami. Karmić go można najtańszą karmą dla psów.
We własnym kraju pozwala się traktować jak niewolnik a co dopiero u zagranicznego pana co płaci ełrami a nie jakimiś ch*ja wartymi złotówkami.

DarthMoon

2018-10-01, 09:19
Typ jak ludzie, z którymi chodziłem do podstawówki. Nauczyciele mówili "ucz się, bo będziesz klepał biedę i będziesz popychadłem", ale kozaczki miały to gdzieś. Teraz każdy kto się uczył ma przynajmniej jedno mieszkanie/dom i nowy/kilkuletni fajny samochód. Kozaczki co się uczyć nie chcieli, to widuję jak chodzą uwaleni w farbach po pracy z butelkami po piwko do sklepu. Miałem start jak inni, ale jakoś w głowie miałem, że przyszłość zależy tylko ode mnie.

panta_rhei

2018-10-01, 11:59
Kozaczek uwalony w farbie może w Polsce zarobić z palcem w dupie ze 4 kafle na łape. Nie ogarniam co się dzieję. Mam firmę wykończeniową i zatrudniam kilku chłopa. Jest sprzęt, są warunki, są umowy. Praca 10h dziennie. Nikt nikogo nie goni a jeśli to się zdarzy już widzę w oczach pretensje, że ktoś coś wymaga. Znalezienie kogoś nowego graniczy z cudem bo większości LUDZI NIE CHCE SIĘ PRACOWAĆ. Nie generalizuję bo moje chłopaki póki co trzymają jeszcze w miarę fason i robią. Ale gdy mam rozmowę z kimś nowym to ręce opadają. Ostatnio koleś był oburzony, że musi sam do mnie dojechać (5-6km obwodnicą bez korków). Do mnie czyli do miejsca z którego wyruszamy na robotę (dojazdy liczą się w godzinówce), a nie miejsca remontu. Nie ogarniam zatem jak pojawiła się taka dysproporcja, że jedni robią w takich warunkach jak na filmie, a innym palcem nie chce się kiwnąć i wolą siedzieć na dupie niż zarabiać.

Wiewór

2018-10-01, 12:52
panta_rhei napisał/a:

Kozaczek uwalony w farbie może w Polsce zarobić z palcem w dupie ze 4 kafle na łape. Nie ogarniam co się dzieję. Mam firmę wykończeniową i zatrudniam kilku chłopa. Jest sprzęt, są warunki, są umowy. Praca 10h dziennie. Nikt nikogo nie goni a jeśli to się zdarzy już widzę w oczach pretensje, że ktoś coś wymaga. Znalezienie kogoś nowego graniczy z cudem bo większości LUDZI NIE CHCE SIĘ PRACOWAĆ. Nie generalizuję bo moje chłopaki póki co trzymają jeszcze w miarę fason i robią. Ale gdy mam rozmowę z kimś nowym to ręce opadają. Ostatnio koleś był oburzony, że musi sam do mnie dojechać (5-6km obwodnicą bez korków). Do mnie czyli do miejsca z którego wyruszamy na robotę (dojazdy liczą się w godzinówce), a nie miejsca remontu. Nie ogarniam zatem jak pojawiła się taka dysproporcja, że jedni robią w takich warunkach jak na filmie, a innym palcem nie chce się kiwnąć i wolą siedzieć na dupie niż zarabiać.



4 kafle o k***a! To, żeby od tego zbytku im się w dupach nie poprzewracało :D

Cloverface

2018-10-01, 14:15
Rebeliant_ZPF napisał/a:

Nikt nikomu nie każe tam pracować. Parobek pojedzie.


Tak, no tylko, nie każdy uważa, że gówniane zarobki, dojenie przez szefcia Janusza to fajne życie. Może dodatkowo jebnąć kredyt na mieszkanie i spłacać bo żona kazała i ugrząźć w tym j***nym cyrku Polskim wydając hajs na zakupach na j***ne niemieckie koncerny? Pewnie pie**olisz, że nie głosowałeś na żadną partie? To też dzięki tobie mamy taki k***idołek
:lodowka: