18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poganie atakują!

Ragnar • 2013-05-31, 01:14
Poganie tym razem przesadzili! Jak oni mogli pytam się?! No jak?! :loldev:


Herbatoholik

2013-05-31, 15:15
Poganie atakują grą w piłkę, a chrześcijanie się bronią nagrywaniem podczas mszy świętej! Toż to szok! Grzech!

cerastes

2013-05-31, 15:22
Ragnar, ty poważnie wierzysz w pogańskie obrzędy.. ?? czy to tylko tak dla wypełnienia czasu?

spoko, nie oburzaj się że cię źle zakwalifikowałem.. po prostu bardzo rzadko się spotyka kogoś kto wierzy w religię wypartą 1000 lat temu i bardziej jest archaiczna, całkiem nie pasującą do naszej pragmatycznej industrialnej teraźniejszości.. choć w sumie niektóre wierzenia, z jednej religii przenikają do drugiej.. przykładem może być święto zmarłych.

a to że się przyczepiłem do tego z tymi poganami i ateistami.. wiesz dużo ludzi piszę że poganie to byli ateiści, bo byli niewierni... w kontekście tematu i zbyt małej informacji wynikających z twoich postów zbyt pochopnie cię zaszufladkowałem. nie masz ci pluć jadem tylko pisz obszerniej, albo wal od razu że coś cię łączy z rodzimym kościołem słowiańskim.. to będzie łatwiej dyskutować..

a do tego co napisałeś o katolikach.. w X wieku nie było czegoś takiego jak dyplomacja czy demokracja :) kult i wiarę wprowadzało się mieczem a nie pięknym wykładem od dobroci. Sprawa była prosta, bo polityczna. powstawało "imperium chrześcijańskie" i wchłaniało wszystko dookoła.. słabszy ustępował i musiał się podporządkować.. a to czy masz neutralny stosunek do KK, to szczerze w to wątpię. Bo jak by nie patrzeć, należysz do nurtu religijnego wytępionego przez chrześcijaństwo..

a tak jeszcze do twojej wiedzy na temat języka:
pisząc "polski katolicyzm" (piszemy polski z małej), gdyż jeśli chodzi o przymiotnik to z małej,
jeśli chodzi o rzeczownik w dopełniaczu to z dużej
więc ragnar nie sraj grochem....
..

Silesia777

2013-05-31, 15:23
Fake. Żaden typ by nie mówił do siebie w takim towarzystwie i to na głos. Głos podłożył. :)

Bartozz007

2013-05-31, 15:26
Poganie atakują, katolicy się bronią, Uwaga teraz Marks na lewo do Stalina, Stalin prostopadle do Hitlera który wychodzi na "najczystszą" pozycje i niczym "rasowy" snajper po długim słupku zaraz obok św Piotra który tym razem chyba zapomniał zamknąć bramy i mamy 1:0

KMD

2013-05-31, 15:44
Nie, żebym się do świąt przypie**alał, ale to jest przesada. Poganin to ktoś, kto nie zna Boga, a ateista zna, tylko nie wierzy. Każdy niech sobie wierzy w co chce, byle nie obrażał innych ( Ciapaterii nie dotyczy).
Ja bym się tam k***a cieszył, że ktoś wykorzystuje Tuskowe Orliki, dba o siebie i gra w gałę na słoneczku, robiąc sobie witaminkę D.
Ja tam podczas tej całej procesji i mszy siedziałem przed kompem i żaden katolik ( prócz matki ;d) się nie przypie**alał.
Aaaamen.

zaspanyy

2013-05-31, 16:33
Pan wyj***ny kamerzysta to nie wie że plecami do krzyża na procesji czy w kościele się nie odwraca? Taki k***a nabuzowany, bo młodzi w gałę rypią.

IndaShit

2013-05-31, 16:47
j***ć kościół ,amen :D :evil:

abdul

2013-05-31, 17:02
gienek sendecki moj idol. kapitalnie ma w glowie popie**olone. polecam tez jego przyjaciela kurzeje

elda1987

2013-05-31, 17:06
@orzech1991 - jak już pisałam, sam sobie przeczysz :lol: czego teraz w tych szkołach uczą, że ludzie nie rozumieją tego, co sami napisali. Ja pitole :roll:

isotop

2013-05-31, 17:07
Poganie mają wyj***ne :D chociaż nie spinają dupska jak jaśnie świętojebliwy pan kamerzysta, któremu już pewnie wrzody wyskoczyły w żołądku od tego potoku jadowitego miłosierdzia ;)

nadroke

2013-05-31, 17:24
"chrześcijaństwo się broni, a poganie atakują" - no widzę bitwa po ch*ju :D

ThomasDelonge

2013-05-31, 18:01
wielki katolik ku*wa stojący na końcu w dodatku przy płocie. Co za kraj. Ja pie*dole...

grzegorz1qaz

2013-05-31, 22:53
Nie no ch.j mnie strzela zapier..lać na Boże Ciało po to by komentować jak inni się zachowują a samemu napie**alać filmy na lewo i prawo nie przejmując się najważniejszym momentem mszy.

jefff

2013-05-31, 23:12
Ja generalizuję? Wrzucam do jednego wora? Napisałem "jeden z drugim" a nie wszyscy... To raczej ateiści często (i tu zaznaczam CZĘSTO! a nie zawsze i wszyscy) wrzucają do jednego wora osoby wierzące opluwając to w co wierzą. Nawiasem mówiąc zupełnie nie mogę doszukać się uzasadnienia takich zachowań. Jakby to komuś przeszkadzało, że jeden sobie wierzy w Jezusa a inny w Budde czy w inne bóstwo... Nie ważne chyba czy w coś się wierzy czy nie, to jest indywidualna sprawa każdego. A tu ateiści dissują katoli, katole ateistów... Tylko jakby tak się zastanowić to każdy ma wokół siebie bliskich i katolików i ateistów. Co, im też wrzuca bo ma inny pogląd na ten temat niż on sam? Sam mam różnych ludzi w koło siebie i szanuję to jakie mają przekonania a mój wcześniejszy post nie był wywołany niechęcią do ateistów a nagonką na osoby wierzące, jaką wywołali po tym filmiku bo jeden kretyn (kamerzysta) zachował się jak się zachował... Bałwan i tyle i wcale go nie bronię bo z niego taki "katolik" jak i z niektórych "ateiści".

Powiem tak: Jesteś ateistą? To bądź dalej, masz do tego prawo, ale nie przypie**alaj się do innych za to, że nie są ateistami! To samo w drugą stronę. I tak nikt nikogo nie przekona. Tyle.

krzysiek0909

2013-06-01, 01:13
Ja pie**ole, ale koleś się czepia. Jak ktoś ma ochotę to idzie sobie w procesji, a jak nie to można sobie pograć w piłkę. Zresztą może to żydy grały albo protestanci. Ewentualnie bezbożnicy, ale tych nie lubię bardziej od żydostwa.