18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podziurawił obraz, artysta już go wycenił

Halman • 2017-09-11, 12:49
Cytat:

Sprawcą zniszczenia jest 19-letni mieszkaniec Sosnowca. Wracając z imprezy, około 5:00 w niedzielę, na placu Kwiatowym w Katowicach zauważył obrazy. Być może spodobały mu się do tego stopnia, że postanowił zbliżyć się do sztuki i... uderzyć w płótno ręką, robiąc tym samym sporą dziurę.

Policja zniszczenia szacuje na około 10 tysięcy złotych, jednak zdaniem Martina Nielaby, twórcy obrazów, koszty opiewają na ponad pół miliona złotych. Sprawa jest tym poważniejsza, że w związku z powstałymi zniszczeniami, obraz jak i wystawa, która stanęła w Katowicach nie będą mogły być już nigdzie pokazane.



19-latek miał 1,5 promila alkoholu we krwi, w poniedziałek zostanie przesłuchany.



Żródło


Niech się artysta zdecyduje :amused:

Może 19 letni sosnowiczanin nie jest Olbrychskim ani niejaki Nielaba też nie jest Piccasem - ot znalazł chytry durnia...

KillerLaugh

2017-09-11, 12:53
Straty przewyższają te po zrzuceniu bomby atomowej na Sosnowiec.

TytanowyRosomak

2017-09-11, 12:55
Nie no trzeba przyznać że niezłe te jego prace :)

Ja...........ka

2017-09-11, 12:57
Jak dla mnie obraz zyskał na wartości :lol:

mygyry

2017-09-11, 13:06
Hmn zamieszczony obrazek jest całkiem spoko, niech młodemu dojebią, to może za młodu trochę pokory nabierze do mienia prywatnego i publicznego

józekdeluxe

2017-09-11, 13:08
Postawię 2 kamienie na ruchliwym chodniku i nazwę to wielkim "performensem". Kto zburzy moje dzieło, tego oskarżę o spowodowanie strat w wysokości pierdyliarda, bo na tyle wyceniłem moją wystawę. Profit.

Jo...........23

2017-09-11, 13:12
Pół miliona złotych...pół miliona... coś mi to przypomina...
To jakiś "ryczałt" za "sztukę"?


freaky

2017-09-11, 14:54
To jest nic. Parę lat temu jakiś urzędas (zapewne za zgodą władz miasta, a rządzi PO) zaklepał projekt postawienia w centrum miasta kolorowego ku*asa zwanego "frygą". Koszt instalacji bagatela 200 tys. złotych i miała być pierwszym z całej serii obiektem, które wznoszone co rok miały wk***iać mieszkańców. Na szczęście pojawiły się usterki i rzeźbę ostatecznie zdemontowano. Za straty nit nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

nowynick

2017-09-11, 15:31
Mirki, wiecie może, w którym hipermarkecie sztaluga w promocji?

:mrgreen:

janlew

2017-09-11, 16:43
nowynick napisał/a:

Mirki, wiecie może, w którym hipermarkecie sztaluga w promocji? :mrgreen:


Po co tego polskojęzycznego żyda z wielkim nochalem wklejasz wszędzie, aż czosnkiem i cebulą zajechało.

nowynick

2017-09-11, 16:50
janlew napisał/a:


Po co tego polskojęzycznego żyda z wielkim nochalem wklejasz wszędzie, aż czosnkiem i cebulą zajechało.



jak wszędzie? Pierwszy raz wkleiłem Nosacza Sundajskiego :(

micemincer

2017-09-11, 17:10
te jego obrazy... gównem malowane...

qwerty1234567890

2017-09-11, 19:02
Miałem okazję widzieć prace na pewnym wernisażu czyli popularnie libacji, bo po wernisażu większość artystów była napie**olona jak kopaczka. Ja pie**olę, 2 letni syn kolegi maluje podobne dzieła, które kosztowały tyle co dobry samochód. Niech mi ktoś powie, jak to działa. Zrozumiał bym gdyby o tym gościu słyszał cały świat, dobra 1/4 świata, niech stracę 1/10 świata, więc skąd takie popie**olone ceny?

Jo...........23

2017-09-11, 20:52
qwerty1234567890 napisał/a:

Miałem okazję widzieć prace ... Niech mi ktoś powie, jak to działa. Zrozumiał bym gdyby o tym gościu słyszał cały świat, dobra 1/4 świata, niech stracę 1/10 świata, więc skąd takie popie**olone ceny?




Odpowiedź jest bardzo prosta.
Musisz mieć... tzw. "korzenie". :-D Serio :-D

nowynick napisał/a:


wkleiłem Nosacza Sundajskiego :(



Dzięki, bo ja cały myślałem, że to... Nosacz Sefardyjski :)