18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Podziękowanie

~_Yarko_ • 2020-10-29, 15:57
Bo na drodze kultura też zobowiązuje.


BolekMaku

2020-10-29, 16:34
Widocznie w Rosji jazda na tzw. "zamek" to wejdzie w życie za jakieś 1000 lat gdy już samochodów może nie być. Btw. My Polacy bardzo szybko się tego nauczyliśmy, mam na myśli np. Kraków gdzie jest to wręcz powszechne i fajniej się tam jeździ pomimo tylu rozkopów, wykopów i innego rodzaju remontów bo nie tworzą się tam tak gigantyczne korki. Zresztą jest to już chyba w kodeksie, że za znakiem, takim dużym żółtym z pojazdami jeden z włączonym kierunkowskazem, ma jechać "na zamek" bo jak nie to popełnia wykroczenie.

raven00

2020-10-29, 18:19
BolekMaku napisał/a:

Widocznie w Rosji jazda na tzw. "zamek" to wejdzie w życie za jakieś 1000 lat gdy już samochodów może nie być. Btw. My Polacy bardzo szybko się tego nauczyliśmy, mam na myśli np. Kraków gdzie jest to wręcz powszechne i fajniej się tam jeździ pomimo tylu rozkopów, wykopów i innego rodzaju remontów bo nie tworzą się tam tak gigantyczne korki. Zresztą jest to już chyba w kodeksie, że za znakiem, takim dużym żółtym z pojazdami jeden z włączonym kierunkowskazem, ma jechać "na zamek" bo jak nie to popełnia wykroczenie.



W kodeksie nie ma mowy o żadnym znaku. Na suwak/zamek masz jechać w każdym miejscu gdzie nie możesz kontynuować jazdy swoim pasem a jest spowolnienie w ruchu.

BigBertha

2020-10-29, 18:30
Ruska dzicz... Kogoś to dziwi?

BolekMaku

2020-10-29, 18:36
raven00 napisał/a:

W kodeksie nie ma mowy o żadnym znaku. Na suwak/zamek masz jechać w każdym miejscu gdzie nie możesz kontynuować jazdy swoim pasem a jest spowolnienie w ruchu.



Znak D-56. Może się mylę ale jest zamysł o penalizacji za jego złamanie. Jesteś z "drogówki" to wierzę Tobie. W takim razie jest to czysta wola kierującego co jedzie na "zamek" . Czyli kultura na drodze się kłania.

https://www.motofakty.pl/artykul/jazda-na-suwak-jak-interpretowac-nowy-przepis.html

Hollow_Man

2020-10-29, 18:46
znając życie tych niedojebów z rosji to nie czekali jak wszyscy w kolejce tylko się pewnie ryli poboczem na chama i czekali aż ich ktoś wpuści a później jak zwykle wyzwiska i pretensje do wszystkich a nie do siebie.

emanetewu

2020-10-29, 19:53
BolekMaku napisał/a:

Widocznie w Rosji jazda na tzw. "zamek" to wejdzie w życie za jakieś 1000 lat gdy już samochodów może nie być. Btw. My Polacy bardzo szybko się tego nauczyliśmy, mam na myśli np. Kraków gdzie jest to wręcz powszechne i fajniej się tam jeździ pomimo tylu rozkopów, wykopów i innego rodzaju remontów bo nie tworzą się tam tak gigantyczne korki. Zresztą jest to już chyba w kodeksie, że za znakiem, takim dużym żółtym z pojazdami jeden z włączonym kierunkowskazem, ma jechać "na zamek" bo jak nie to popełnia wykroczenie.



Zgadza się, jestem zaskoczony jak wiele osób nauczyło się płynnie przejeżdzać przez zwężenia, a jeszcze 2-3 lata temu pełno szeryfów i cały główny pas zapchany - długość korka x2

Jestem_na_nie

2020-10-29, 21:38
Jak my jesteśmy sto lat za murzynami to ruscy są dodatkowe sto lat za nami i nie ogarniają jazdy w korku. Bydło i motłoch na ulicach.