18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podatki w Unii Europejskiej

tds1974 • 2013-03-19, 18:47
Nie wiem czy to do innych czarności powinno trafić, czy do czarnych fotek.
Ktoś pisał ostatnio, że w Danii jest zajebiście.


lone_wolf

2013-03-19, 18:53
Porównaj dochody w Danii z tymi w Polsce i wtedy zrozumiesz...

wiesiors4

2013-03-19, 18:54
tds1974 napisał/a:

Ktoś pisał ostatnio, że w Danii jest zajebiście.


Bo jest zajebiście:

Co z tego że podatki trochę wyższe, skoro zarobki ponad czterokrotnie lepsze... W Polsce jest ch*jowo, takie statystyki to dowód na to. Na plus to, że nie musimy się (póki co) użerać z ciapasami, choć pedały i inne dewiacje się już domagają o swoje prawa :hitler:

tds1974

2013-03-19, 18:57
lone_wolf napisał/a:

Porównaj dochody w Danii z tymi w Polsce i wtedy zrozumiesz...



Przecież dane są w procentach. Jeśli ktoś zarabia 100 euro to przy 30% płaci 30 euro, a jeśli 100 zł, to 30 zł...

Ratilt

2013-03-19, 18:57
lone_wolf napisał/a:

Porównaj dochody w Danii z tymi w Polsce i wtedy zrozumiesz...


Otwórz książkę do matematyki z podstawówki lub gimnazjum (zakładam że masz takową) i wyszukaj hasła "procent %" :roll:
Ostatecznie, poszukaj w internecie

lone_wolf

2013-03-19, 19:00
tds1974 napisał/a:



Przecież dane są w procentach. Jeśli ktoś zarabia 100 euro to przy 30% płaci 30 euro, a jeśli 100 zł, to 30 zł...



Zarabiasz 2000 zł, rząd zabiera z tego 30% - zostaje Ci 1400 zł.
Zarabiasz 10000 zł, rząd zabiera z tego 50% - zostaje Ci 5000zł.
*tds1974 miał problem, więc poprawiłem. :)


Pojmujesz, czy wytłumaczyć to na fasolkach?

38lat :facepalm2:

hyp3

2013-03-19, 19:00
k***a ale wy dupami myślicie, ale życie w ch*j droższe i nie pie**ol mi ze nie wiem bo 2 lata w dani pracowałem, ogólnie jak sie tam pojedzie to wypas zarabiasz do domu kaska to jo ale jak tam masz legalną firmę to klękajcie narody troszeczkę na banie narzucają tych podatków połowy do dziś nie rozumiem

ja...........ax

2013-03-19, 19:06
jakie droższe, żarcie prawie tyle samo ci wychodzi fajki są ciut droższe alko i dragi oraz wynajem są rzeczywiście drogie, za resztę czyli elektronikę, samochody, ciuchy płacisz tyle samo bo i tak większość importujemy

tds1974

2013-03-19, 19:08
lone_wolf napisał/a:



Zarabiasz 2000 zł, rząd zabiera Tobie 30% - zostaje Tobie 1400 zł.
Zarabiasz 10000 zł, rząd zabiera Tobie 50% - zostaje Ci 5000zł.

Pojmujesz, czy wytłumaczyć to na fasolkach?



Zabiera "Ci", a nie "Tobie". Zostaje "Ci", a nie "Tobie". Przed pierwszym "czy" NIE stawiamy przecinka.
Znasz język polski CZY ktoś CI musi wytłumaczyć na fasolkach?

PS. Co to k***a za maniera z tymi wiejskimi wtrętami "na przedpokoju", "wytłumaczę Tobie"? Wiocha w necie się szerzy...

~Blackhunter

2013-03-19, 19:09
Ja pracuję w Danii mając własną działalność gospodarczą i co 4 tygodnie przywożę do Polski 20 tyś zł. na czysto. Więc w Danii jest zajebiście.

Re...........ms

2013-03-19, 19:11
Słyszeliście, że UE ma zatrudnić Trolli do poprawiania wizerunku UE w necie??

Mam wszelkie podstawy twierdzić, że autor tego tematu jest na usługach tych złodziei.

wiesiors4

2013-03-19, 19:12
tds1974 napisał/a:



Zabiera "Ci", a nie "Tobie". Zostaje "Ci", a nie "Tobie". Przed pierwszym "czy" NIE stawiamy przecinka.
Znasz język polski CZY ktoś CI musi wytłumaczyć na fasolkach?

PS. Co to k***a za maniera z tymi wiejskimi wtrętami "na przedpokoju", "wytłumaczę Tobie"? Wiocha w necie się szerzy...


Obalił twoją teorię i dlatego przywaliłeś się do wszystkiego? Sory, ale on nadal ma rację ;)

lone_wolf

2013-03-19, 19:13
tds1974 napisał/a:



Zabiera "Ci", a nie "Tobie". Zostaje "Ci", a nie "Tobie". Przed pierwszym "czy" NIE stawiamy przecinka.
Znasz język polski CZY ktoś CI musi wytłumaczyć na fasolkach?

PS. Co to k***a za maniera z tymi wiejskimi wtrętami "na przedpokoju", "wytłumaczę Tobie"? Wiocha w necie się szerzy...



Mea culpa, jednak przekaz uważam w dalszym ciągu za w pełni zrozumiały, czego niestety nie mogę powiedzieć o Twojej magicznej teorii.

tds1974

2013-03-19, 19:32
lone_wolf napisał/a:



Mea culpa, jednak przekaz uważam w dalszym ciągu za w pełni zrozumiały, czego niestety nie mogę powiedzieć o Twojej magicznej teorii.



Naprawdę jest aż tak magiczna? Rozumiem, że jeśli ktoś zarabia w pyte, to tym zarabiającym o wiele mniej będzie się wydawało, że 10% czy 15% podatku więcej nie robi różnicy. Ale rzuć okiem na tabelkę - tam są kraje, w których zarobki są relatywnie proporcjonalne do Polskich. Czemu bogacze rzucają francuskie obywatelstwo?

Przy czym ja zarabiam o wiele więcej niż pokazuje tabelka niżej, a także dużo więcej niż Francuz, który płaci ponad 45% podatku...

lone_wolf

2013-03-19, 20:11
Niezmiernie cieszę się, że zarabiasz o wiele więcej, aniżeli pokazuje tabelka. Życzę tego wszystkim Polakom. Niestety w Internecie każdy może sobie powiedzieć "mam to, mam tamto". Z przykrością muszę stwierdzić, że jeżeli chcesz się chwalić zarobkami - musisz zmienić forum. Tutaj to nikogo nie obchodzi.


Problem zrozumienia (przeze mnie przynajmniej) Twojej wypowiedzi sprowadza się do tego, że nie do końca mam pewność do czego zmierzasz.

W pierwszej kolejności pokazujesz tabelkę, która mówi nam jak fajnie mamy w Polsce w porównaniu do Danii. Po obaleniu tej teorii przechodzisz do tematu innych krajów m.in. Francji. I tutaj pojawia się problem w zrozumieniu, bo nie do końca jestem pewien, czy chcesz przyrównać Polskę do Francji pod względem zarobków i ich opodatkowania, czy jak?

Mówisz też o innych krajach. Porównuję te dwie tabelki i praktycznie te same kraje są powyżej Polski zarówno w jednej, jak i w drugiej tabelce. Wyjątkiem jest Irlandia, za co należą się im gratulacje.

Swoją drogą obie tabelki idealnie odwzorowują obecną "Irlandię" obiecaną nam przez rząd. Jak cholera.

P.S. Nie zadawaj pytania o to ile zarabiam ja sam.