Podatek od przeżycia Holokaustu

Prometheus_Coprophagus • 2013-04-03, 13:03
Władze Amsterdamu chciały nałożyć grzywnę na Żydów, którzy podczas wojny nie płacili podatków. Chodzi o setki osób, które przetrwały Holocaust w ukryciu lub trafiły do obozów koncentracyjnych. Nieznany fakt z historii Holandii odkryła 23-letnia studentka Charlotte van den Berg - informuje serwis Timesofisrael.com

Amsterdam zaczął ścigać Żydów, którzy - zdaniem władz - zalegali z podatkami w 1947 roku. Chodzi o niezapłacone w czasie II wojny światowej podatki mieszkaniowe osób, które ukrywały się przed nazistami lub trafiły do obozów koncentracyjnych. Wiele z tych mieszkań było wówczas zajętych przez członków partii holenderskich nazistów - informuje serwis Timesofisrael.com. Po wojnie Holendrzy próbowali ściągnąć z lokatorów "zaległy" podatek.

Do dokumentów potwierdzających prowadzenie przez Amsterdam takich działań dotarła przypadkiem 23-letnia studentka Charlotte van den Berg. Natrafiła na nie prowadząc badania na temat Żydów mieszkających w tym mieście.

Rzecznik władz Amsterdamu zapowiedział, że miasto zajmie się tą sprawą. Zadeklarował, że specjaliści postarają się sprawdzić, czy i jak dużo pieniędzy Amsterdam odebrał Żydom, którzy przetrwali Holocaust.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13669366,Amsterdam_chcial_sciagac_zalegle_podatki_od_Zydow_.html
http://www.timesofisrael.com/amsterdam-fined-taxed-holocaust-survivors-in-hiding/


Napinaczom i wielbicielom Hitlera przypominam, że w obozach zginęło także ok. 3 mln obywateli naszego kraju (na ok. 5.6 mln Polaków, którzy stracili życie podczas drugiej wojny światowej).

Dymekx

2013-04-03, 16:07
Żydzi powinni jeszcze dostać miliardową kare za przekroczenie limitu emisji CO2.

"Napinaczom i wielbicielom Hitlera przypominam, że w obozach zginęło także ok. 3 mln obywateli naszego kraju (na ok. 5.6 mln Polaków, którzy stracili życie podczas drugiej wojny światowej)."

Ale nasi byli zajebiści i walczyli ze szwabami. I nie mamy kompleksu jak żydy, oni za prochy swoich dziadów chcą kasy a my daliśmy w imieniu naszych w pysk szwabom.

HAL-9000

2013-04-03, 16:24
....a ta durna dupa powinna w nagrodę otrzymać bilet do mośków w jedną strone, za to jak pięknie przyczyniła się do wypływania pieniędzy z własnego państwa na rzecz wiecznie pazernego Izraela. Chciała zabłysnąć i wyszło jej w ch*j.

vonFuchs

2013-04-03, 21:43
Holendrzy też są zdrowo poj***ni, niedawno chcieli osoby sprzeciwiające się pedałopropagandzie osadzać w getcie, niech się powytracają sukinkoty jedne z drugimi nawzajem.

kaktuz

2013-04-09, 12:48
holandia jako kraj narod upadnie kazdy kraj ktory tolerowal wynatuzenia zle na tym wychodzil