18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Podatek cukrowy

pazuzu • 2021-01-03, 11:39
Suchar z netu

- Co podać
- Colę
- Z Whisky ?
- Nie trzeba, stać mnie


* w niektórych sklepach 1,5 l coli kosztuje juz 8 zł

aaaaaaaaaaaaaa

2021-01-03, 13:06
pazuzu napisał/a:

w niektórych sklepach 1,5 l coli kosztuje juz 8 zł



Niech kosztuje 15zł. Pijam to raz na jakiś czas, więc mam to głęboko.
Pijam mineralkę. Polecam Krystynkę, zajebista.

ququa

2021-01-03, 13:13
ANALizator napisał/a:

Dobry podatek, pijesz gówno, to płać dodatkowo za to że będziesz kiedyś grubasem którego trzeba leczyć, powinni 2 razy tyle doj***ć podatku tego



jak spdnie sprzedaz to koncerny znajda sposób ...jescze bardziej obniżą jakość pie**olna promocje i ludzie kupia bo P R O M O C J A

pazuzu

2021-01-03, 13:49
ququa napisał/a:

jak spdnie sprzedaz to koncerny znajda sposób ...jescze bardziej obniżą jakość pie**olna promocje i ludzie kupia bo P R O M O C J A



Albo jeszcze lepiej, spadnie sprzedaż, spadną obroty, cięcia w firmie i kilkaset osób straci pracę

dżonyłojlker

2021-01-03, 13:54
Cenzurator2000 napisał/a:

poczekaj poczekaj... zaraz Ci wymyślą podatek od monotlenku diwodoru i za butelkę wody będziesz płacił tyle co teraz za Coca Colę czy Fantę



Może nie być takiej potrzeby, bo woda pitna trafiła już na giełdę.

Heliar

2021-01-03, 14:24
2l Coli - 1 szklanka cukru. Smacznego ;-)

banerr

2021-01-03, 15:16
baronturbina napisał/a:

Od coli się w głowie pie**oli.



Tobie i bez coli w głowie się pie**ol murzynu z dupy wysrany.

zdun

2021-01-03, 15:22
bloodwar napisał/a:

To nic nie zmieni, jeżeli będzie mniejszy to powiedzą, że podatek był mniejszy niż zakładano i w 2022 go podniosą o kilka procent. A jak będzie wysoki to odtrąbią sukces, powiedzą, że dzięki niemu mają kasę na kolejny rok funkcjonowania programu 500+ i go zostawią. I też pewnie po cichu będą podwyższać.



a znasz krzywą Laffera?

KrólikBugs

2021-01-03, 15:39
Nasrane większość z was ma w głowach, kiedyś jakiś podatek was dotknie i będzie kwik. Lewacto na sadolu, do czego to doszło.

baronturbina

2021-01-03, 15:52
banerr napisał/a:

Tobie i bez coli w głowie się pie**ol murzynu z dupy wysrany.


Tak masz rację. Chyba staniesz się dla
Mnie modelem godnym naśladowania. Naucz mnie wyrażać się w tak wysublimowany sposób jak ty!

mygyry

2021-01-03, 16:09
Rebeliant napisał/a:

Niedobry podatek. Państwo ma ch*j do tego, co każdy idiota robi ze swoim życiem. Chcesz, to się truj cukrem albo alkoholem albo tytoniem albo czym tylko zapragniesz. Twoja sprawa, twoja wola, twoja wolność osobista.
Wszelkie tego typu podatki istnieją tylko w socjaldemokracjach, czyli tam, gdzie państwo traktuje swych obywateli jak petentów i jak debili. Czyli praktycznie na całym świecie, bo socjaldemokratyczne ścierwo się przez ostatnie 100 lat rozlazło praktycznie wszędzie.
W koncepcji państwa opiekuńczego taki podatek jest natomiast dobry > udajesz, że się opiekujesz, a tak naprawdę doisz kasę od ludzi aby móc ją kraść.



Jeżeli ktoś pochłania masę cukru, pali fajki i ch*j wie jeszcze czym się truje to niech chociaż w podatkach dorzuci się na służbę zdrowia, ogólnie każdy grosz przy takim podatku powinien iść na poprawę służby zdrowia.

T0B1

2021-01-03, 16:13
Foxlifejenkins napisał/a:

Nasrane większość z was ma w głowach, kiedyś jakiś podatek was dotknie i będzie kwik. Lewacto na sadolu, do czego to doszło.


Polać temu Panu.

Generalnie mam jednocześnie bekę i wk*** z/na ludzi, którzy mówią jaki ten podatek dobry bo ograniczy otyłość i inne choroby wywołane słodzonymi napojami gazowanymi. Z mentalnością "kupuj nasze bo tylko polskie produkty są dobre" oraz "za twoje choroby będzie płacić całe społeczeństwo" to my serio zaraz znajdziemy się w latach "świetności" PRLu. Pragnę tylko przypomnieć, że podatek cukrowy to tylko wierzchołek góry lodowej pomysłów lewicy pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Dalej są takie wymysły jak darmowe mieszkanie dla każdego czy dążenie do absolutnego wyrównania płacy za pracę, nie zdziwiłbym się gdyby chcieli też kiedyś wprowadzić UBI. Nie chcę ci się pracować albo wolisz pracować na czarno? Spoko - państwo da ci tysiaka za sam fakt, że oddychasz. Chcesz kupić mieszkanie 70 metrów będąc singlem? A h*ja - co nas obchodzi, że chcesz tam zrobić studio - Seba z Karyną mają młodego Brajana, im należy się bardziej. Studiowałeś specjalistyczny kierunek i pracujesz po 12 godzin dziennie? Dostaniesz maksymalnie 125% wypłaty pani Jadzi z urzędu co nie wie czym się różni inżynier od magistra i 8 godzin pracy to dla niej zdecydowanie za dużo. Na wakacje będziemy jeździć w Tatry lub nad Bałtyk - bo po co gdzieś indziej, do Włoch? Przecież tam są ci uchodźcy, poza tym co Ci się w Polsce nie podoba, że tam jeździć chcesz? TVP to propaganda? To Soros i TVN chcą, żebyś tak myślał - oglądaj bo to Polskie! W Niemieckim Lidlu chcesz kupować czipsy? Kup lepiej coś w państwowej sieci sklepów spożywczych (już widzę te półki zapchane octem :lol: ).

tl;dr
Niektórzy ludzie to chyba serio myślą, że problem Polski leży w złym prawie, że wystarczy doprowadzić podatki do stawek takich jak w krajach skandynawskich czy Szwajcarii i rozwiąże to wszelkie problemy. Polecam wybrać się do Norwegii, Finlandii czy wcześniej wspomnianej Szwajcarii, porozmawiać z ludźmi, pójść do urzędu - może zrozumiecie, że problem nie leży w ustawodawstwie a mentalności społeczeństwa. My pod tym względem jesteśmy po prostu zbyt zacofani jeśli nawet w kwestiach tak błahych jak aborcja dzieci z wadami letalnymi nie potrafimy dojść do konsensusu.

eaz

2021-01-03, 16:47
mygyry napisał/a:

Jeżeli ktoś pochłania masę cukru, pali fajki i ch*j wie jeszcze czym się truje to niech chociaż w podatkach dorzuci się na służbę zdrowia, ogólnie każdy grosz przy takim podatku powinien iść na poprawę służby zdrowia.



Staram się odżywiać zdrowo ale bez przesady. W fastfoodach nie jadam. Z 5 razy do roku może jakaś pizza, a i tak nie uchroniło mnie to od zapalenia i przepukliny przełyku. Znam też osoby które nawet piwa w weekend nie piją, może jakaiś alko mocniejszy ze specjalnej okazji. I też chorują na różne dolegliwości z flakami związane. A do czego zmierzam. Przeglądałem ostatnio historie swoich składek na e-pacjencie. Od 2009 co roku średnio wykorzystywałem ok 10% składek na swoje leczenie a ciągle kożystam z recept ze zniżka itp. Niedawno przez półtorej roku robiłem sobie zęby a i tak to był ułamek moich składek. Dlaczego niby mam dokładać skoro nawet jednej dziesiątej nie wykorzystuje.

Rebeliant

2021-01-03, 18:29
mygyry napisał/a:

Jeżeli ktoś pochłania masę cukru, pali fajki i ch*j wie jeszcze czym się truje to niech chociaż w podatkach dorzuci się na służbę zdrowia, ogólnie każdy grosz przy takim podatku powinien iść na poprawę służby zdrowia.



Wybavz Mygyry, ale jesteś z takim myśleniem poj***ny. Skladka na NFZ już jest i mało tego, zarabiający więcej płacą więcej na NFZ.

To kolejny podatek jaki z nas zdzierają i tyle. Każdy kto to popiera albo jest zj***nym socjalistą albo zwyczajnym zjebem.

Marcin360360

2021-01-03, 19:13
Wszystko jest dla ludzi ale jak zachoujwsz się jak czlowiek to wszystko wydaje się tanie. Cola tylko szkodzi pomaga tylko gdy masz coś na żołądku czy z jelitami.

pro_avenger

2021-01-03, 19:42
Pewnie jesteście że była ta podwyżka? W wiadomościach na TVP1 nic nie mówili.