18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Poczucie humoru programistów

bula789 • 2015-09-30, 23:04
Usłyszane dzisiaj w pracy (firma z branży IT):

P-programista
K-księgowa

K-Potrzebuję pilnie, żebyś dodał kilka nowych funkcjonalności do naszego wewnętrznego systemu.
P-Tylko nowe funkcjonalności czy coś jeszcze?
K-W sumie to przydałoby się dodać też kilka nowych raportów.
P-A na kiedy chciałabyś to mieć?
K-Rozmawiałam z kierownikiem administracji i chcielibyśmy to mieć w ciągu tygodnia.
P-W takim razie istnieje tylko jedna możliwość, żeby to zrobić.
K-Jaka?
P-Znajdźcie sobie jakieś dziecko z rakiem i wyślijcie zgłoszenie do fundacji "Mam marzenie".


Księgowa jest nowa, a widok jej miny - bezcenny :) .

krzyks

2015-09-30, 23:09
Mógłbyś nie podsłuchiwać? Pewnie, że nie zrobię tego w ciągu tygodnia.... w końcu siedzę na sadolu...

W............R.

2015-09-30, 23:25
Obaj panowie proszę jutro stawić się w kadrach. Pozdrowienia z działu księgowości.

krzyks

2015-09-30, 23:31
@up
A co? kadrowa znowu ma problem eksportem przelewów? k***a... co miesiąc to samo.... :homer:
Ale przynajmniej wiem, że mnie nie zwolni :lol:

CichaWoda

2015-10-01, 01:43
jest hardkor
ale sądze że wypowiedzenie leżeć będzie na biurku rano

Hannibal_PL

2015-10-01, 07:20
Piwo bo mam takie same prośby! Tak bardzo korpo <3

leBigMac

2015-10-01, 07:41
Po czym kierownik administracji KA wzywa programistę do siebie:

KA-Myślisz że takie żarciki są zabawne?
P-Oj przestań tato.

qwachu

2015-10-01, 10:17
Do mnie przychodzą z morda, ze nie zrobione, a ja zaskoczony: (OCB), potem okazuje się, że nawet projektu nie założyli i zgłoszenia na to w systemach :D

Na koniec dowiadują się, ze grafik zawalony projektami i muszą czekać :D

voidinfinity

2015-10-01, 11:51
Czytając komentarze, stwierdzam, że niektórym się chyba programista z operatorem łopaty pomylił :lol:

-a...........a-

2015-10-01, 16:43
Dopóki teksty o zrobieniu czegoś w nierealnie krótkim czasie rzuca nowa osoba to pół biedy, gorzej jak to właściciel firmy (który się oczywiście na niczym nie zna i jest debilem). Pamiętam jak pracowałam w jednej z poprzednich firm, w mieścinie liczącej 80 tys. ludzi (czyli nie była to Warszawa bynajmniej) i w tego typu mieścinach właścicielami firm zostają często głąby, co najchętniej by płacili poniżej minimalnej krajowej, a oczekiwania są takie, że hoho. Z zawodu i wykształcenia jestem grafikiem, a w tamtej firmie robiłam za grafika, fotografa, informatyka (bo umiem pisać w HTML), korektora, copywritera. Najlepiej jak kiedyś przyszedł ten debilny Prezes i z tekstem "Co ta dziewczyna tak długo gazetkę robi? Przecież to można w godzinę zrobić." Tak k***a, godzinę. :facepalm2: Pamiętam tylko, że koledzy graficy mi powiedzieli: "Nie przejmuj się, my to słyszymy od kilku lat". Na szczęście już tam nie pracuję, obecnie jestem w firmie, gdzie zajmuję się tylko i wyłącznie grafiką (także robię gazetki i zrobienie takiej gazetki trwa minimum 2 dni).

Dexterous

2015-10-01, 22:13
-andromeda-, przypomniałaś mi najkrótszy żart informatyczny: programista PHP. Ehhh... miało się swoje 5 minut na bashu :D