18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Po 15 latach odsiadki dostał przepustkę

tojatwojtato • 2015-02-22, 17:25
Obsypany nagrodami na całym świecie film Łukasza Borowskiego (studenta Wajda School and Studio) "3 dni wolności" to krótkometrażowa opowieść o więźniu który po 15 latach odsiadki dostał przepustkę. Naj­prost­sze czyn­no­ści stanowią dla niego praw­dziwe wyzwanie. Zagubiony i oszołomiony, a jed­nocześnie zafascynowany, stara się zrozumieć dzisiej­szy świat.


Invii

2015-02-22, 17:52
Jak za 15 lat odejdziecie od kompa, to też będziecie tak mieli :D

scoobiedoobiedooya

2015-02-22, 18:25
Nie wiem czemu w opisie pisze że chłop siedzi już 15 lat, a z filmu wynika że siedzi 28 lat.

W każdym razie, żal mi chłopa było ale w imię zasady "akcja-reakcja" swoje musi odsiedzieć. Ten dokument powinien być puszczany małolatom aż do skutku, najlepsza profilaktyka jaka może być. Najbardziej mi się spodobało jak wypisał swoje marzenia i skończyło się na gadce drugiego gościa że może by je spełnił (a były b. przyziemne), a teraz nie spełni żadnego z nich.

Też mi się spodobało jak doszło do krytyki ludzi że nie doceniają tego co widzą dookoła siebie. Z jednej strony racja, zachowują się jakby tego nie dało się odebrać. Ale z drugiej strony jak gość może mieć wąty do ludzi kiedy to on zj***ł taką możliwość, a reszta nie.

kustoszpan

2015-02-22, 20:45
Dobry dokument.. łap piwsko!

pi...........ja

2015-02-22, 20:57
Ile przez ten czas pracował? Ile się kształcił? A może uczęszczał do więziennych kół zainteresowań itp. Nic? Pewnie, po co to komu, gdy pewnie w celi telewizor a w ośrodku sklepik i kafejka internetowa. Do tego koledzy z podobnymi zainteresowaniami. Żyć nie umierać za 15x12 miesięcy x2000 zł utrzymania miesięcznie z publicznej kasy. Film realistyczny jak fizyka w bollywoodzkim kinie akcji.

RockyWood

2015-02-22, 21:27
trochę to dziwne bo gość zachowuje się jak by przez cały ten czas był zahibernowany w tym więzieniu a tv na 100% mieli, gazety i w porywach jakiś może internet

Jeadong

2015-02-22, 21:45
scoobiedoobiedooya napisał/a:

Nie wiem czemu w opisie pisze że chłop siedzi już 15 lat, a z filmu wynika że siedzi 28 lat.



Siedzi 15 z 28, masz problemy z rozumowaniem ?

Tradyt

2015-02-22, 21:50
Chyba na podryw się szykuje.Paczka od malborasów a w środku "męskie"

Cz...........ka

2015-02-23, 14:34
Jedna z rzeczy których od początku dorosłego życia się naprawdę bałem to zakład karny.



Świadomość, że jesteś zamknięty a twoje życie spływa dzień po dniu i uciekają twoje marzenia, plany, starzeją się znajomi i rodzina... okropne, naprawdę okropne. Ciarki mi chodzą po garbie.


Tak jak pisał scoobiedoobiedooya - puszczać łebkom i uświadamiać, że lepiej żyć z prawem za pan brat.

Samudaripen

2015-02-23, 20:45
Po ch*j on tam wrócił!? :facepalm: Ja pie**ole.. z świadomością, że będzie siedział jeszcze TRZYNAŚCIE lat!!!??? Jasny ch*j.. choćbym miał żyć jako bezdomny wolałbym sp***olić do ciepłego kraju, w którym nie obowiązuje prawo eksmisji.. z tą kawą i papierochami pewnie mu zostało nie wiele, jak wyjdzie będzie starym dziadem, który może popełni samobójstwo, a może nie, ale teraz jeszcze w miarę silny mógł po prostu najzwyczajniej na świecie sp***olić i opalać się na ciepłych plażach ciepłego kraju..

Tomikchomik1

2015-02-23, 21:19
@up Ekstradycji. Eksmisje masz jak cię z domu wyrzucają.

Samudaripen

2015-02-23, 23:13
Tomikchomik1,
Masz pan racje panie chomik, poj***ło mi się. :piwo:

Ko...........on

2015-02-24, 00:08
scoobiedoobiedooya napisał/a:

Też mi się spodobało jak doszło do krytyki ludzi że nie doceniają tego co widzą dookoła siebie. Z jednej strony racja, zachowują się jakby tego nie dało się odebrać. Ale z drugiej strony jak gość może mieć wąty do ludzi kiedy to on zj***ł taką możliwość, a reszta nie.


Powiedział człowiek, który w drugim temacie fantazjuje o wizach na wychodzenie do sklepu

jehehej

2015-02-25, 20:31
@Samudaripen
Obejrzyj Skazanych na Shawshank, tam masz odpowiedź.