18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Płaska ziemia

~Velture • 2017-12-18, 04:27
Nawet nie wiem od czego zacząć więc wam skrócę a źródło podam na dole.



Zwolennicy teorii spiskowej dotyczącej kształtu ziemi wkroczyli na nowy poziom debilizmu.

“Mad Mike Hughes" zbudował rakietę za jedyne 20 tysięcy dolarów którą postanowił polecieć i udowodnić wszystkim raz na zawsze, że ziemia jest płaska.
:homer:

Lot miał się odbyć 25 listopada ale niestety został opóźniony.

Testy sprzed 2 lat:
[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=3feaiPcv6yE[/youtube]

Nasz dziarski 61 latek ma zamiar kiedyś przy pomocy tej rakiety udowodnić wszystkim, że ziemia jest płaska...




źródło: http://www.iflscience.com/space/flatearthers-plan-to-launch-himself-in-rocket-suffers-a-setback/


Dwa słowa: "Ja pie**olę"

Mam nadzieję, że albo w końcu udowodni tym zjebom podstawy geografii albo dostarczy nam dobry materiał na harda.

kampton

2017-12-18, 16:23
Nie opóźniony tylko rząd mu nie pozwolił wystartować !

socjalmmv

2017-12-18, 16:31
Na świecie jest tyle ludzi, że ktoś musi pełnić rolę niedoj***nia mózgowego.

T0B1

2017-12-18, 16:44
Hoofner napisał/a:

pomijając to, że ziemia jest płaska kolesia była stać i mógł legalnie sobie wybudować rakietę czego w Polsce ani nigdzie w europie nie można.
W Rosji można wybudować własny czołg i to jest właśnie demokracja twoje podwórko twoje prawo.


Co ma system rządów (demokracja) do wolności działania?

Śmieszne - nazywacie płaskoziemców debilami, ale jakby was się spytać o jakiś dowód na kulistość Ziemi (jest ich trochę) to czy bylibyście w stanie jakiś podać? Nie czujcie się mniejszymi debilami bo "wiecie", że Ziemia jest okrągła a nie płaska - jeśli ta wasza "wiedza" opiera się na wierze ("bo tak mówiła facetka od gegry") a nie logicznym rozumowaniu to możecie czuć się równie głupi.

siwybis

2017-12-18, 17:43
Ja mam tylko nadzieję że jak już będzie się odpalał finalnie to nie zabraknie kamer ani dronów by to porządnie filmować :)

pionner

2017-12-18, 18:14
@T0B1 myślę, że jednak większość będzie bez problemu w stanie podać przykład statków znikających za horyzontem.
Problemem płaskoziemców jest to, że mają z góry jakieś założenie, które próbują udowodnić za wszelką cenę. No trochę nie na tym nauka polega.
Z podejściem "Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów" nie zaszlibyśmy technologicznie tak daleko, jak jesteśmy teraz.

Admirał

2017-12-18, 18:21
Oh czytałem coś o tym gościu. Zabawne jest to, że jakieś tam pojęcie o tych rakietach ma. Obliczał to i tamto używając równań, o ironio, uwzględniających kolistość planety ; p

Goulash

2017-12-18, 19:04
No i końcu prawda wyjdzie na jaw !

Kwejdistic

2017-12-18, 19:38
Ziemia nie jest płaska, ani okrągła. Ziemia to ziemniak!



Rutherfrodo

2017-12-18, 20:16
@up fajnie fajnie, tylko ta Twoja fotka to "podgląd". Wartości tych nierówności terenu są mocno zwiększone by je dobrze ukazać.

michalek6911

2017-12-18, 21:03
ale macie ból dupy. Typ miał kase, wiedzę i i wolny czas i zbudował sobie rakietę. Lepsze to niż walenie kapucyna i ogladanie tv

qrcok

2017-12-18, 21:04
No i czemu "ja pie**olę"?

Na tej zasadzie każdy naukowiec szukający lekarstwa na HIV, a którego praca nie osiągnęła pożądanego efektu też powinien być uznany za debila.

Nauka nie bazuje na tym co fajnie brzmi, ale na tym co udowodnione, także poprzez porażki. Trzeba tylko trzymać się zasad prowadzenia badań, zrobić publikację, a potem recenzenci będą to weryfikować. Jeżeli na końcu okaże się, że Ziemia nie jest płaska, to zwolennicy płaskiego naleśnika sami dadzą dowody przeciwko sobie. A że to jeszcze finansują, to tym lepiej. Chcielibyście sami płacić za ich nawracanie?

ellsworth

2017-12-18, 23:02
qrcok napisał/a:

No i czemu "ja pie**olę"?

Na tej zasadzie każdy naukowiec szukający lekarstwa na HIV, a którego praca nie osiągnęła pożądanego efektu też powinien być uznany za debila.

Nauka nie bazuje na tym co fajnie brzmi, ale na tym co udowodnione, także poprzez porażki. Trzeba tylko trzymać się zasad prowadzenia badań, zrobić publikację, a potem recenzenci będą to weryfikować. Jeżeli na końcu okaże się, że Ziemia nie jest płaska, to zwolennicy płaskiego naleśnika sami dadzą dowody przeciwko sobie. A że to jeszcze finansują, to tym lepiej. Chcielibyście sami płacić za ich nawracanie?


Nie, to jest robienie z siebie debila.

Eratostenes ponad 2200 lat temu za pomocą patyka doświadczalnie oszacował obwód Ziemi z dokładnością 1%

Magellan 500 lat temu doświadczalnie opłynął Ziemię

Gagarin 50 lat temu doświadczalnie obleciał ją po orbicie

a tu nagle na początku XXI wieku przy wszechobecnym dostępie do wiedzy znajdują się debile, którzy mówią, że Ziemia jest płaska. Tego nie da się po prostu określić inaczej jak robienie z siebie debila.

A tak na marginesie, bardzo fajnie podszedł do tego tematu SciFun: