topic

Pitbull atakuje psa policyjnego

~T3RMINATOR • 2018-08-10, 00:36
W YoungTown 4 sierpnia po godz 21 doszło do ataku pitbulla na psa policyjnego (owczarek niemiecki). Pomimo nawoływania policjanta o zabezpieczenie psa, pitbull zaatakował i został zastrzelony. Owczarek ucierpiał na pysku i na klatce piersiowej oraz stracił jeden ząb.
krzysiaq

2018-08-10, 16:14
Mega1337 napisał/a:

Jebac wszystkie psy. Dosłownie.
Ja że swoim kotkiem chodzę po lesie i co chwila jakiś kundel czy amstaff się rzuca. .Ja robie tak samo :) Oobojetnie co za kundel podbiegnie, czekam tylko zepy zapie**olic psa. skoro nie jest na smyczy, mam prawo w obronie siebie i swoich bliskich. Moj kot nie biegnie do ludzi ich gryzc wiec tego samego oczekuje, a jak nie pasuje, to masz po psie.

Satanael

2018-08-10, 16:24
@wujekslepy

Jebnij się w ten pusty łeb, ale tak naprawdę mocno, kowadło by było niezłe, ewentualnie młot tak co najmniej 5kg

LOOFAH

2018-08-10, 16:35
oligoxystre napisał/a:

Niestety wilczury najwyżej dzieci mogą pogryżć.Słabe psiaki vs pitbul czy dogo.Bo K9 w policji mają być inteligentne. Mają się nauczyć i słuchać poleceń. Wykonywać pracę. Współpracować z policjantami. Widziałem też, że psy te uczone są obezwładniania ściganych ludzi.
Rozumiesz, po ch*j komu pies policyjny, który zagryzie potencjalnego informatora, bo jest debilem i tylko to potrafi? Po ch*j komu pies policyjny, który nie współpracuje i nie wykonuje komend i pod presją "traci głowę"? A pitbulle są gdzieś na poziomie tych kiboli z wywiadu.


Zwłaszcza, że właściciele dbają tylko o to, "żeby pompa była" no i żeby pies siał postrach, gdzieś mając jego układanie.

I nie rozumiem tego szału na zabijanie pitbulli - pewnie koło 95% wypadków zdarza się z braku odpowiedniego wychowania psa. Oczywiście popieram każde zaciukanie w obronie siebie lub swojego psa, ale tak na prawdę to eliminować się powinno ich właścicieli.

petru23

2018-08-10, 16:59
Pies to broń. Powinno być na wiele ras pozwolenie.

wyrok Sądu Apelacyjnego w Łodzi z 9 sierpnia 2005 r. (sygn. akt II AKa 135/05)
Pies rasy Amstaf, którym oskarżony szczuł pokrzywdzonych, jest „innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem”, co broń palna lub nóż, choć fizycznie nie ma identycznych właściwości jak te przedmioty. Już z analizy językowej przepisu widać, że do kręgu desygnatów cytowanego pojęcia ustawodawca zalicza nie tylko przedmioty identyczne z nożem czy bronią palną, a tylko dla sposobu ich określenia nakazuje zbadanie ich relacji do broni palnej lub noża, które stwarzają jakby „wzorcową” możliwość spowodowania u człowieka ran albo i groźniejszych skutków. W dokonywanej ocenie należy więc pominąć rozważania, czy pies jest przedmiotem, czy też nie jest rzeczą w rozumieniu przepisów odpowiedniej ustawy o zwierzętach — a zbadać, czy jego właściwości eksterierowe i interietowe predystynują go do ataku na człowieka. Takie właściwości psa jak silna budowa, a także agresja, zajadłość i nieustępliwość — upoważniają do zaliczenia go do kategorii przedmiotów podobnie niebezpiecznych, co nóż lub broń palna. Szczucie psem ofiary jest bez wątpienia doprowadzeniem jej do takiego stanu, że nie jest ona w stanie podjąć obrony, a przez to może być środkiem służącym realizacji celu przestępczego.
O rottweilerze (kontrowersyjne zdanie, że rottki „muszą” przechodzić szkolenie):

postanowienie Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z 11 października 2000 r. (sygn. akt II AKz 383/00)
Sposób określenia innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, zrelacjonowany do broni palnej lub noża, jako ze swej istoty niebezpiecznych przedmiotów, których niebezpieczeństwo wynika przede wszystkim z ich naturalnych właściwości stwarzających potencjalną możliwość spowodowania przy jego wykorzystaniu poważniejszego uszkodzenia ciała lub nawet śmierci człowieka, prowadzić winien do zawężenia zakresu pola definicyjnego pojęcia „niebezpieczny przedmiot”.
Sąd dostrzegając, iż psy rasy „Rottweiler”, uznawane są za agresywne, wymagał, aby posiadały one cechy wspólne jak broń palna, czy też nóż, by można je było uznać za przedmiot podobnie niebezpieczny, zapominając przy tym, o naturalnych właściwościach i bezpośrednim niebezpieczeństwie dla życia lub zdrowia, jakie stanowi posłużenie się psami tej rasy. Psy rasy „Rottweiler” obowiązane są przechodzić profesjonalne szkolenia. Niektóre ze szkolonych psów, jak trafnie podał skarżący, wykorzystywane są do określonych celów. W związku z tym rozważenia wymaga, czy w takiej sytuacji, jak wskazuje Prokurator, nie należałoby psa potraktować jako narzędzie przeznaczone do realizacji określonych celów, gdy stosują się one do wydawanych poleceń, niosąc w sobie potencjalny ładunek niebezpieczeństwa dla zdrowia lub życia ludzkiego, po otrzymaniu odpowiedniej komendy.
I jeszcze pies rasy nieznanej, ale i przestępstwo inne — rozbój (art. 210 par. 1 kk):

wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie z 25 kwietnia 1996 r. (sygn. akt II AKa 99/96)
Szczucie psem ofiary rozboju bez wątpienia jest doprowadzeniem do stanu bezbronności, a wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 210 § 1 kk.

PieronJasnySzlag

2018-08-10, 17:35
nwonigers napisał/a:

a wlascicieli karac wyrokami sadowymi...


Karać wyrokami sądowymi? Czyli jak?
I taki komentarz ma najwięcej piw :D

No ale czego się spodziewać? Na Sadisticu najlepiej sie robi kiedy jest temat z pitbullem. Wtedy każdy musi nabić posta, ch*j że bez ładu i składu, ch*j że prawdziwego pitbulla nikt nie widział, ch*j że się nie zna... emocjonalnego (połączenie agresji z żalem, nostalgią i bezsilnością małej dziewczynki) posta napisać trzeba! Amen :)

TB303

2018-08-10, 17:39
Spiderowski napisał/a:


Karać wyrokami sądowymi? Czyli jak?
I taki komentarz ma najwięcej piw :D

No ale czego się spodziewać? Na Sadisticu najlepiej sie robi kiedy jest temat z pitbullem. Wtedy każdy musi nabić posta, ch*j że bez ładu i składu, ch*j że prawdziwego pitbulla nikt nie widział, ch*j że się nie zna... emocjonalnego (połączenie agresji z żalem, nostalgią i bezsilnością małej dziewczynki) posta napisać trzeba! Amen :)


Masz w sumie rację. Kulka w łeb będzie skuteczniejsza.

PieronJasnySzlag

2018-08-10, 17:58
Taaa, kula w łeb, zabić te ścierwo, utylizować...
Wasze posty są tak przesiąknięte emocjami że pewnie sikacie w majty jak je piszecie, jak małe dziewczynki albo jak te lewusy genderowe kiedy ktoś rani ich uczucia. Te emocja zasłaniają wam realny pogląd na sytuacje.
To oznacza jak mało inteligentni jesteście. Z jednej strony przykre ale z drugiej to co temat pitbullowy to mam niezłą beke :)

ProVVe

2018-08-10, 18:21
Zaraz tego zjeba powinni z miejsca ołowiem częstować

szklanka

2018-08-10, 18:37
Jest może reszta tego zdarzenia gdzies do obejrzenia ?

Rannhide

2018-08-10, 19:19
k***a jak nie wychowam psa to nawet york będzie się rzucał a taki owczarek będzie również agresywny co taki pitbull. Sracie o rase psa tak bardzo, że jesteście niżej niż płaskoziemcy i ci od szczepionek i autyzmu. Co tutaj dziwnego że pies zaatakował psa? shih tzu by tam biegał to też by wyskoczyl. Widzą że kundel lata to prawie tego owczarka mu tam wrzucił przez ogrodzenie. Psiarnia w Ameryce lubi strzelać do wszystkiego co się rusza i akcje prowokowane są w ch*j. Co zresztą widać bo gnata trzymał dużo wcześniej i się ślinił na kuleczke :d Mógł stać 10 m wcześniej to podszedł, po co? Bo wiedział jak to się skończy. Jeszcze mu latarka po oczach napie**ala. Polecam się przejść kiedyś po mieście i patrzeć psom w oczy, to co drugi będzie do odstrzału. I nie, nie mam pitbulla nawet k***a chomika ale wasze pie**olenie..

Soros_Bóg

2018-08-10, 20:06
Wedle istot wyższych z którymi się komunikuje we śnie psy i karnawałowe się tutaj tylko raz. Więc bez obaw. Tego samego nie spotkasz.

Adrian92

2018-08-10, 20:53
Pit Bulli jest w ch*j, normalnie żyją w Naszym społeczenstwie, a tu raz usłyszysz o jakims jednym co cos zrobił i wielka afera. Jeżeli mowicie ze Pit Bulle to bydło i do odstrzału kazdego to proponuje zrobic to sama z rasą ludzką. Bo to największe bydło na tym świecie :)

Gilera1231

2018-08-10, 21:37
Moza można mieć pitt bulla, ale zamkniętego na prywatnej posesji. Na filmie widać ze to typowe amerykańskie slumsy.

sirFrancisDrake

2018-08-10, 22:47
wg mnie - PRAWNIE - powinno sie traktowac takiego psa jako przedluzenie wlasciciela...

tak wiec, oskarzyc wlasciciela o napasc z uzyciem niebezpiecznego narzedza (byc moze z zamiarem morderstwa) !

lugi666

2018-08-11, 00:54
Problem nie polega w psie tylko w właścicielach. Mam kilku znajomych, którzy posiadają psy zaliczane do "agresywnych" i muchy by nie skrzywdził. Kwestia wychowania. Jeden kupuje takiego psa, żeby siać postrach na dzielni, a drugi jako przyjaciela.
Oczywiście decyzja policjanta słuszna... niestety...