18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pies zamarzł w budzie, właściciel ma proces.

poligon6 • 2019-02-18, 15:05
Dobiega końca proces właściciela psa, który w lutym ubiegłego roku pozwolił zamarznąć swojemu psu na kilkunastostopniowym mrozie. Czworonóg został znaleziony w budzie, skąd wystawała mu głowa. Właściciel czekał kilka dni na wyciągnięcie ciała psa, bo - jak tłumaczył - czekał, aż zrobi się cieplej.

W listopadzie ubiegłego roku właściciel psa miał stawić się w Sądzie Rejonowym w Jaśle, ale nie pojawił się w wyznaczonym terminie. Zapadła decyzja o odroczeniu rozprawy na 14 lutego i przymusowym doprowadzeniu podejrzanego na salę sądową.

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24461168,pies-na-lancuchu-zamarzl-lezal-w-budzie-przez-kilka-dni-wlasciciel.html?disableRedirects=true

Ja się pytam co bedzie następne?

- W przypadku upoału trzeba bedzie zapewnić klimatyzacje.
- W trakcie burzy powinien byc piorunochron.

Buda była zbita porzadnie, dwie wartswy, drewno i płyta pilsniowa/sklejka, do tego wyłozona słomą.

Niedługo jak jakies bydle padnie to prokurator bedzie na miejsce przyjeżdzał.

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2019-02-19, 10:49 ]

żmij

2019-02-18, 17:45
Weź ty się poligon6 pie**olnij w pusty czajnik. Przywiąż starą do nieogrzewanej budy dwumetrowym łańcuchem przy piętnastu poniżej zera, a potem opowiadaj, że inni ludzie jakoś przeżyli.

mygyry

2019-02-18, 17:56
Ludziom się pie**oli w głowach.
Na ważne wyroki ludzie bujają się latami po sądach a tu priorytet, żeby ścigać gościa za zdechłego psa.
pie**ole trzymać jakiegokolwiek sierściucha, bo za chwilę okaże się, że jak nie zapewnię mu osobnego pokoju z bieżnią, klimą i świeżą cielęcinką to znaczy, że się nad nim znęcam.
Całe życie na wsi spędziłem, żaden burek ani inny kocur do chałupy wstępu nie miał, nie przypominam sobie ani jednego przypadku, żeby komukolwiek w okolicy jego pies, albo inne bydle zamarzło przy budzie. Przy czym mrozy większe niż teraz utrzymywały się o wiele dłużej.

fi...........in

2019-02-18, 18:25
@up Bierzesz pod opiekę psa/kota/fretkę/węża/ch*jwieco = bierzesz odpowiedzialność . Nikt Ci niczego nie nakazywał, nikt Ci nie wmuszał. Dałeś dupy i czegoś nie dopilnowałeś, nie zadbałeś, a miałeś ku temu wszelkie możliwości i zwierzak cierpiał albo zdechł? Ktoś sprawdza, czy rzeczywiście to była Twoja wina i w razie winy ponosisz odpowiedzialność, której się podjąłeś. Co w tym skomplikowanego, bo nie czaję?? Sprawa do rozpatrzenia równie łatwa, co kradzież lizaka 3 latkowi, bo jednak po takim truchle wiele jesteś w stanie wywnioskować, a biegłego z zakresu weterynarii powołali na pewno. Dostanie gość rok w zawieszeniu na dwa za bycie głupim ch*jem i bardzo dobrze

Shanttyy

2019-02-18, 20:01
Daremny trud tłumaczyć tutaj co niektórym istotę posiadania psa czy jakiegokolwiek innego zwierzaka. Biorąc zwierzaka czy do domu czy nie, należy mu zapewnić odpowiednie warunki, a jeżeli nie ma się takiej możliwości, to się zwierząt nie bierze. Odnośnie radzenia sobie przez zwierzęta, psy to udomowione zwierzęta nie dzikie, pomimo instynktu, to i tak nie jest to wilk, który biega po lasach.... pomijając fakt łańcucha, który już został wspomniany wcześniej. A propos różnych zwierząt, fakt w niektórych krajach się psy zjada, a w POLSCE NIE, więc argument beznadziejny, bo z tego co wiem jesteśmy w Polsce. Odnośnie kolegi, który całe życie spędził na wsi - na prawdę po twojej wypowiedzi i poglądach widać, że jesteś ze wsi... ale szanuję, że przynajmniej potrafisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteś w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za zwierzaka.

mygyry

2019-02-18, 20:14
@up rybka to max co mogę mieć reszta jedynie po obróbce termicznej na talerzu. Wielcy pet lovers :amused: to zapie**alać do schroniska przygarnąć jakieś, albo do wolontariatu się zapisać, co ja mówię problemem dla tych napinaczy gówno po swoim pupilu w przestrzeni publicznej ogarnąć, ale pisać tyrady o opiece to pierwsi

banerr

2019-02-18, 20:51
Zamarzł bo w suce padło ogrzewanie.

nectovelius

2019-02-18, 21:30
Macie rację... ogrzewanie w budzie było nijakie... powinien psu w budzie zapalić w kominku... i może zapalił i pies się zaczadził, tylko łeb zdążył wystawić i zdechł... poczekajmy na sekcje zwłok psa, może jutro na WP napiszą. Niejeden pies ma gorsze warunki, śpią bez budy, albo 24/h 7 dni w tygodniu siedzą zamknięte w komórce 2X2m i sprzątają im raz na miesiąc... Nie usprawiedliwiam właściciela, ale też go nie zlinczuję - fakt - mógł się psem lepiej zaopiekować.

jbone

2019-02-18, 22:50
Zapłacę 2000 zł za namiar ip lub dane użytkownika poligon6 .Działam w organizacji pro animali-takie opisy jak robi użytkownik powinny być piętnowane.Proszę o informacje na priv.Po potwierdzeniu dogadujemy szczegóły przelewu.

ZieleTDH

2019-02-19, 04:11
DzidaZawodnik napisał/a:

Niedługo jak Cygan zdechnie na chodniku przed domem, to trzeba będzie to zgłaszać jakimś służbom.



Nie porównuj psa z jakimś tam cyganem...cygana nie było by mi szkoda...masz psa to jesteś za niego odpowiedzialny

xmen

2019-02-19, 07:20
Pies nie miał dostępu do wody, łańcuch był na tyle krótki, żeby łeb nie mógł się schować w budzie - miał mieć cały czas oko na obejście. Bez wody, jedzenia i możliwości zwinięcia się w kłębek to i miś polarny zamarznie.

Wiewór

2019-02-19, 07:30
Poligon żal cię czasem czytać. Nie mogę cię rozgryźć czy ty jesteś tak debil upośledzony i trzeba ci współczuć czy zwykły troll.
Ja cię fajo wystawię w budzie na kilkunastostopniowy mróz. Zobaczymy jak sobie poradzisz.

poligon6

2019-02-19, 08:39
petru23 napisał/a:

Przecież pies to też człowiek. Nikt tak nie pokocha człowieka jak właśnie pies.



A chójj moze byc p*zdą. Ładnie sie ludziom we łbach popie**oliło, ci wierzący mówia jeszcze że pies ma duszę. Pies nie jest człowiekiem, a te zachowania które interpretujemy jako ludzkie to efekty ewolucji zbieżnej. XXI wiek i taki ciemnogród!

jbone napisał/a:

Zapłacę 2000 zł za namiar ip lub dane użytkownika poligon6 .Działam w organizacji pro animali-takie opisy jak robi użytkownik powinny być piętnowane.Proszę o informacje na priv.Po potwierdzeniu dogadujemy szczegóły przelewu.




Możesz mi dziurke w śniegu wyszczać fajansie. Skąd ty sie urwałeś? Ale za sam ten wpis mozesz iść do ula i to twój IP bedzie ścigany.

Abraxus napisał/a:

Poligon żal cię czasem czytać. Nie mogę cię rozgryźć czy ty jesteś tak debil upośledzony i trzeba ci współczuć czy zwykły troll.
Ja cię fajo wystawię w budzie na kilkunastostopniowy mróz. Zobaczymy jak sobie poradzisz.



Powtórze jeszcze raz bo widze tu jakies zj***nie umysłowe jak u katoli kiedy zaczyna sie pie**olenie o bozi. Pies nie jedna taka zime przezył i było git, mógł złapać przeziębienie, móg go jebnąć piorun i co właścviciel tez byłby winny? Ogarnijcie troche swoje łepetyny, jedynym wykroczeniem jest że pies był trzymany na łańcuchu.

Ktoś tu pidał by zwierze trzymac w domu. Tak buyło w średniowieczu ze ludzie w domu spali z kurami, kozami i krowami. tak sie roznosiły choróbska, pasozyty o smrodzie nie wspomne! może wam pasuje syf w mieszkaniu i walajace sie kłaki, ale pies nie jest zwierzeciem domowym! W domu mozesz trzymac rybki!

dertaz

2019-02-19, 09:25
jbone napisał/a:

Zapłacę 2000 zł za namiar ip lub dane użytkownika poligon6 .Działam w organizacji pro animali-takie opisy jak robi użytkownik powinny być piętnowane.Proszę o informacje na priv.Po potwierdzeniu dogadujemy szczegóły przelewu.



Chłopie nie rób cyrków na sadisticu, chłop przedstawił swoje zdanie na ten temat, które dotyczy dużej części społeczeństwa, fajnie że mogliśmy podyskutować. Nie wiadomo tez czy koleś nie bawi się w trola, i specjalnie tak pisze by zwrócić na siebie uwagę i rozpocząć gównoburze.
Nie róbmy z sadistica interii lub innego gówna, gdzie za napisanie jakieś bzdury np. o Adamowiczu można mieć policje na karku. Sadistic jest sadisticem, i niehc tak zostanie, przecież żartuje się tu z cyganów, żydów , czarnych, śmierci dzieci i innych ludzi, jakby to teraz wszystko zacząć zgłaszać to było większość użytkowników tego portalu poszła siedzieć za mowę nienawiści.

wizytka

2019-02-19, 10:17
@poligon6 żal mi takich zj***nych ludzi jak ty. nie potrafisz zrozumieć najprostszej rzeczy a filozofujesz najwięcej. już ci kilka osób tutaj napisało - bierzesz jakiekolwiek zwierze to bierzesz za nie odpowiedzialność w zakresie rzeczy przewidywalnych. nikt nie będzie nikogo ścigał za zdarzenia niespodziewane i losowe (te twoje pioruny żeby ci było łatwiej zrozumieć, bo ewidentnie masz z tym problem).
i do twojej wiadomości to buda ze zdjęcia jest własnie byle jaka. kilka desek zbitych na krzyż, gdzie w lecie nie zapewnia chłodu a zimą nie daje nic jak chodzi o możliwość ogrzania. do tego pies trzymany na łańcuchu w taki sposób, że nie był w stanie wejść do budy głębiej i się zwinąć w kłębek. więc jeżeli nie potrafisz zrozumieć najprostszych rzeczy to morda w kubeł gamoniu.
a jeżeli na siłę próbujesz być kontrowersyjny i w twoim mniemaniu jest to zabawne, to nawet nie jest mi cię żal. życie na ogół weryfikuje takie sp***oliny umysłowe jak ty.

~Angel

2019-02-19, 10:21
jbone napisał/a:

Zapłacę 2000 zł za namiar ip lub dane użytkownika poligon6 .Działam w organizacji pro animali-takie opisy jak robi użytkownik powinny być piętnowane.Proszę o informacje na priv.Po potwierdzeniu dogadujemy szczegóły przelewu.



Zobaczymy czy jesteś słowny czy tylko krzyczącą p*zdeczką.

Pieniądze w kwocie 2 000 zł proszę przelać na:

Fundacja na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”
ul. Parkowa 5K, Ustanów, 05-540 Zalesie Górne
28 2490 0005 0000 4530 6884 7074

i przedstawić potwierdzenie przelewu na PW.