18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Pierwszy oddech po przeszczepie płuc

Br...........ar • 2018-11-10, 21:07
Kobieta od urodzenia cierpiała na Mukowiscydozę płuc każdy oddech był dla niej walką i problemem.

Na tym filmie widzimy jej pierwszy w życiu normalny oddech i reakcję zaraz po przeszczepie, można powiedzieć jak drugie narodziny



Cytat:

Objawy ze strony układu oddechowego
U ponad 90% chorych występują objawy ze strony układu oddechowego, takie jak:
przewlekły i napadowy kaszel,
nawracające i przewlekłe zapalenia płuc,
zapalenie oskrzelików,
obturacyjne zapalenia oskrzeli,
krwioplucie,
przewlekłe zakażenie Pseudomonas aeruginosa i (lub) Staphylococcus aureus,
zmiany w płucach widoczne na prześwietleniu: nawracająca niedodma, rozdęcie i rozstrzenie oskrzeli,
polipy nosa,
przewlekłe zapalenie zatok przynosowych.


niemamskarpet.

2018-11-11, 16:43
panowie to nie film Sci-Fi tak wyglada sprzet i szpital na zachodzie .......

lm65

2018-11-11, 19:45
Powinni ją zaprosić do Krakowa zimą :)

Go...........Fr

2018-11-11, 20:11
Podając jej wodór, mogłaby się całkowicie zregenerować.

facet85

2018-11-11, 20:50
ja pie**ole.. a nasze problemy to np. kończy się browar, dziś nie por*cham, nie chce iść do pracy...

ProstackiCham

2018-11-11, 21:30
Mam sąsiada który od tez miał mukowiscydozę straszna sprawa jeszcze kilka lat temu był aktywnym w życiu często wychodził pracował piliśmy piwko później było już gorzej wejście na 4 piętro było mega wyzwaniem co piętro przystanek na oddech (Nie do opisania jest ten dźwięk jak próbował złapać powietrze) ale w końcu przyszedł dzień gdzie doczekał się na przeszczep płuc. Z początku były problemy po przeszczepie chłopak poddal się psychicznie lekarze mówili że widać że się poddal a to jest najgorsze co może być. Ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze 4 piętro pokonuje bez problemu cały czas uśmiechnięty a co najlepsze jakiś czas temu kupił sobie rower :) trzymam kciuki za wszystkich chorych na mukowiscydozę jest to cholernie ciężka i męcząca choroba