18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierun

SocialMedia • 2021-06-30, 13:20
Rodzinka jedzie samochodem i nagle pieruny uderzają w samochód.





luxpiotr

2021-06-30, 18:02
gall-kg napisał/a:

bo to elektryczny samochód był


błyskawicznie zatankowany

jimkazuya

2021-06-30, 18:03
Wszystko przez rowery :-D

korowiow777

2021-06-30, 18:49
Nie rozumiem. Niby auto jest bezpieczne - jak ktoś już wyżej zauważył że to tzw"klatka Fardaya" a jednak elektryka zdechła w aucie. Zgasły stopy i światła pozycyjne. Dziwne. A z drugiej strony dziwny ten pierun - on po uderzeniu powinien z najniższej części kierować się w miarę pionowo w dół ku ziemi a nie kicać pod kątem 45 stopni..

wdowa40

2021-06-30, 22:50
To u mnie wczoraj...




Cezar87

2021-06-30, 23:36
wdowa40 napisał/a:

To u mnie wczoraj...



WIdocznie aniol smierci ic sie ukazal , pora isc niedziele do kosciolka i sie wyspowiadac.


Gruezi

2021-07-01, 00:36
Nic im nie będzie. Zrobi się klatka Fahradaya. Richard Hammond zresztą już testował uderzenie pioruna w Volkswagena i ten nawet później normalnie odpalił i pojechał dalej.

TheAndyboy888

2021-07-01, 02:55
wdowa40 napisał/a:

To u mnie wczoraj...



Odstaw to, co bierzesz, to już nigdy się nie pokaże

Cz...........as

2021-07-01, 06:56
korowiow777 napisał/a:

Nie rozumiem. Niby auto jest bezpieczne - jak ktoś już wyżej zauważył że to tzw"klatka Fardaya" a jednak elektryka zdechła w aucie. Zgasły stopy i światła pozycyjne. Dziwne. A z drugiej strony dziwny ten pierun - on po uderzeniu powinien z najniższej części kierować się w miarę pionowo w dół ku ziemi a nie kicać pod kątem 45 stopni..



Mnie bardziej dziwi że nie było "o ja pie**olę". A co do kierunku pioruna to nie jest to takie proste. Nawet jak dom jest chroniony przez piorunochron to jeśli jest wykonany niedokładnie to nie działa. Z ostrych krawędzi piorun zapie**ala w która mu się podoba, niekoniecznie do ziemi. Co do zgaśnięcia żarówek to mogło się zrobić przepięcie zaindukowane przy pie**olnięciu i tyle.

Lololoney

2021-07-01, 16:55
korowiow777 napisał/a:

a jednak elektryka zdechła w aucie




https://pl.wikipedia.org/wiki/Impuls_elektromagnetyczny

"W przypadku uderzenia pioruna impuls elektromagnetyczny powstaje w następujący sposób: piorun to prąd elektryczny o bardzo dużym natężeniu (rzędu dziesiątek tysięcy amperów). Jak każdy przewodnik z prądem elektrycznym błyskawica również wytwarza pole magnetyczne, jego źródłem są przyspieszane w polu elektrycznym elektrony tworzące prąd wyładowania. Pole to utrzymuje się mniej więcej tyle samo czasu, ile trwa wyładowanie, a więc ma charakter impulsowy. Jeżeli w obrębie tego pola znajdzie się jakikolwiek obwód elektryczny, np. linia przesyłowa, telefoniczna, domowa instalacja elektryczna, antena telewizyjna itp. to w obwodzie tym zostanie wyindukowane napięcie o wartości przekraczającej wartość dopuszczalną, wskutek czego te instalacje i urządzenia podłączone do nich mogą ulec uszkodzeniu. Dlatego podczas burzy obserwowane są przypadki uszkodzenia np. telewizorów, komputerów czy innych urządzeń elektrycznych, mimo iż piorun nie uderzył w linię."

23456789

2021-07-03, 02:14
Lololoney napisał/a:

No i ch*j...



Szczególnie okna chronią..