18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pęknieta tarcza vs biceps

Naughty_boii666 • 2021-04-21, 21:10
Mały wypadek podczas cięcia szlifierką, materiał własny:)




szympow

2021-04-21, 23:16
Za każdym razem w jak robocie używam flexa to mam przed oczami wszystkie zdjęcia z wypadków przy pracy z nimi. Ale i tak za każdym razem nie mam czasu na założenie osłony lub okularów. I tylko modlę się, abym to nie był ja. Pozdro

Cezar87

2021-04-21, 23:20
SCIX_69 napisał/a:

Gdzie jest biceps?



No tu gdzie widzisz, chlopak ma wiecej pewnie w lapie niz wiekszosc z was w udzie szczypiorki sadolowe ;)

Tuco

2021-04-22, 00:21
szympow napisał/a:

Za każdym razem w jak robocie używam flexa to mam przed oczami wszystkie zdjęcia z wypadków przy pracy z nimi. Ale i tak za każdym razem nie mam czasu na założenie osłony lub okularów. I tylko modlę się, abym to nie był ja. Pozdro


Jakoś w minionym październiku zabrałem się jednego dnia za czyszczenie farby z ładowarki (Volvo BM L180). Rutynowy dzień, ale gdzieś zaśmiałem okulary. Olałem myślą "co złego może się stać?". No i ch*j, cały weekend w cierpieniach. Fuksem wbił mi się opiłek wielkości ziarenka pieprzu. Światłowstręt, ból na cały łeb, gorszy niż od zęba. Człowiek im starszy, tym bardziej doświadczony, ale i tak głupstwa popełnia.

petru23

2021-04-22, 00:38
Ile tłuszczu, fuj.

Czerstwy

2021-04-22, 00:50
Pandemio-psychoza napisał/a:

A gdzie ten "biceps"?



Eheheh, bo wiecie, jak nie ma 42cm+ w bicku to się k***a nawet nie przedstawiaj jako mężczyzna

Coffey

2021-04-22, 04:29
Serio? Z takim czymś lecieć na szycie? :lol: :lol: :lol: :lol:
Faceci schodzą na psy

SzychaRKS

2021-04-22, 06:04
Dobre, bo własne, j***ć sadolowych „koksów” 24cm w „łapie”. Następnym razem pokaż na hardzie, jak już tarcza w twarz wystrzeli. Będzie więcej piw. Pozdrawiam ludzi pracujących.

Prof_Dr_Wiktor_Traktor

2021-04-22, 08:03
Ale wy tak wszyscy z osłoną napie**alacie tymi wleksami ? Bo szczerze mówiąc to okulary zawsze zakładam, ale osłonę bardzo rzadko, Tę pęknięcia tarczy to chyba spowodowane tym, że ktoś tarczę 1,6 mm szlifuje zamiast ciąc i dlatego takie akcje. Przecież to jest wszystko zalane siatką i to ot tak nie może się rozlecieć.

pochminick

2021-04-22, 08:14
Prof_Dr_Wiktor_Traktor napisał/a:

Ale wy tak wszyscy z osłoną napie**alacie tymi wleksami ? Bo szczerze mówiąc to okulary zawsze zakładam, ale osłonę bardzo rzadko, Tę pęknięcia tarczy to chyba spowodowane tym, że ktoś tarczę 1,6 mm szlifuje zamiast ciąc i dlatego takie akcje. Przecież to jest wszystko zalane siatką i to ot tak nie może się rozlecieć.



Okulary zakłada się dla ochrony szczególnie cennych oczu. Zagrożeniem jest nie tylko uszkodzenie elementu roboczego, ale także odpryski materiału. A osłona tarczy niweluje strzały większymi odłamkami np w twarz, ukierunkowuje też np snop iskier. Zresztą, przy pracy z narzędziem mającym kilkanaście tysięcy obrotów na minutę takie zabezpieczenie jest przydatne.

Nikt_nie

2021-04-22, 11:15
Prof_Dr_Wiktor_Traktor napisał/a:

Ale wy tak wszyscy z osłoną napie**alacie tymi wleksami ? Bo szczerze mówiąc to okulary zawsze zakładam, ale osłonę bardzo rzadko, Tę pęknięcia tarczy to chyba spowodowane tym, że ktoś tarczę 1,6 mm szlifuje zamiast ciąc i dlatego takie akcje. Przecież to jest wszystko zalane siatką i to ot tak nie może się rozlecieć.



Zawsze z osłoną, wychodzę z założenia że ktoś to zaprojektował, poświęcił masę czasu na testy i napewno nie robił tego dla picu tylko po to żeby ta osłona tam była.

Spróbuj pojeździć samochodem bez przedniej szyby, jednego koła , tlumika albo lusterka.

Garthor

2021-04-22, 17:46
Chyba niceps ;-)

ZawszePrzedToba

2021-04-22, 19:41
Nie chce tutaj zgrywać jakiegoś Rambo czy innego terminatora... ale ja bym się wstydził jechać to szyc

St...........on

2021-04-22, 20:10
Tnij dalej, bez osłony :amused: