18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Pedały bez pierszeństwa...

hellbwoi • 2018-08-10, 19:00
Sytuacja taka..

Cytat:


Do zdarzenia doszło 8 sierpnia późnym wieczorem.


Na filmie widzimy samochody oraz rowerzystę, stojących prawidłowo i oczekujących na zielone światło. W tym czasie, "pod prąd" nadjechał młody mężczyzna na rowerze. Bez zwalniania wjechał na skrzyżowanie, prędkość była tak duża, że podczas skręcania w lewo wyniosło go z zakrętu wprost pod nadjeżdżającą Skodę.

Kierowca samochodu nie miał szans na uniknięcie zderzenia. Rowerzysta wpadł na chodnik i zatrzymał się na przydrożnym słupku. O dużym szczęściu może mówić stojący przy przejściu pieszy, który nie został trafiony ani rowerem, ani rowerzystą, ani samochodem.

33-letni rowerzysta doznał obrażeń niezagrażających życiu i zdrowiu. Za doprowadzenie do kolizji został ukarany 500-złotowym mandatem.




RideTheLightning

2018-08-10, 19:36
500zł, a teraz wyobraźcie sobie, że ktoś tak zrobił samochodem.

utylizator666

2018-08-10, 20:09
Powinni mu za karę wsadzić w dupę ten rower, tak głęboko żeby tylko kierownica wystawała i inni pedalarze mogli na nim "jeździć".

Chleb razowy

2018-08-10, 20:26
Gonił peleton na Tour de Pologne... (a dlaczego właściwie nazwa polskiego wyścigu jest po francusku?)

aaaaaaaaaaaaaa

2018-08-10, 20:41
Panie rowerzysto, ma pan polisę OC??
k***a o co ja pytam...

Arathnmor

2018-08-10, 21:15
Chleb razowy napisał/a:

Gonił peleton na Tour de Pologne... (a dlaczego właściwie nazwa polskiego wyścigu jest po francusku?)



W 1928 język francuski miał bardziej prestiżowy status, teraz na siłę wszędzie wciskają angielski bełkot.

bakus1233

2018-08-10, 21:44
Jeżdżą jak poj***ni na tych rowerach :D

andyq

2018-08-10, 21:50
hellbwoi napisał/a:

...został ukarany 500-złotowym mandatem.



A kierowca Skody odszkodowania może domagać się na drodze sądowej co nie oznacza że cokolwiek dostanie.
Ja się k***a po raz kolejny pytam kiedy w Polsce będzie obowiązkowe OC dla rowerów? Chcesz pedałować po ulicy to płać jak inni.
Już samo to że jeśli ścieżka rowerowa przecina jezdnię to wolno im przejechać jest poj***ne. Wjeżdża taka k***a ze znaczną prędkością i ma pretensje do kierowcy że on ma pierwszeństwo bo jest na ścieżce rowerowej. Ok ma ale droga hamowania auta to nie 2 metry nawet z przepisowych 50km/h. Co za pojeb wymyślił te przepisy? Powinno być jak dawniej. Chcesz na drugą stronę ulicy? To złaź z roweru i go przeprowadź.

czeret

2018-08-10, 22:00
Chleb razowy napisał/a:

Gonił peleton na Tour de Pologne... (a dlaczego właściwie nazwa polskiego wyścigu jest po francusku?)



Ja na prawku w 1999 roku miałem Permis de Conduire :)

maryjanos

2018-08-10, 23:11
"niezagrażających życiu i zdrowiu"

W tym przypadku to smutna wiadomość.

Argeusz

2018-08-11, 02:48
Nie był ani naj***ny ani naćpany? W takim razie powinien zostać ubezwłasnowolniony.

~mg_schutze

2018-08-11, 06:13
Odstęp minimum 1 m puszkarzu !

Lipton92

2018-08-11, 07:22
andyq napisał/a:


Powinno być jak dawniej. Chcesz na drugą stronę ulicy? To złaź z roweru i go przeprowadź.


Chcesz jechać samochodem przez skrzyżowanie przecinające się ze ścieżką? Zwolnij do 10 i jedź. Dlaczego niby kierowcy samochodu mają być uprzywilejowani? Pierwszeństwo powinno obowiązywać na równych warunkach i być zależne od tego kto jaką drogą jedzie. Jak już ktoś musi mieć względy to lpiej żeby to byli rowerzyści, którzy nie kopcą i nie zawalają całego miasta jak samochody.

kabaszma

2018-08-11, 08:53
Lipton92 napisał/a:


Chcesz jechać samochodem przez skrzyżowanie przecinające się ze ścieżką? Zwolnij do 10 i jedź. Dlaczego niby kierowcy samochodu mają być uprzywilejowani? Pierwszeństwo powinno obowiązywać na równych warunkach i być zależne od tego kto jaką drogą jedzie. Jak już ktoś musi mieć względy to lpiej żeby to byli rowerzyści, którzy nie kopcą i nie zawalają całego miasta jak samochody.



Napiszę ci na nagrobku "Miał pierwszeństwo"

marcinsud

2018-08-11, 09:49
@andyq
medal ma dwie strony jeszcze się nie spotkałem w Poznaniu, żeby kierowca samochodu, któremu się zapaliła zielona strzałka sprawdził, czy ktoś nadjeżdża/dochodzi do przejścia, które ma zielone w tym czasie, a na które właśnie się wpie**ala. Nie trzeba wcale jechać szybko rowerem, rower ma najczęściej strasznie ch*jową drogę hamowania. A jeśli zielona strzałka już się paliła to szkoda gadać. Przepie**alanie przez przejścia/przejazdy na czerwonym świetle (ze strzałką, ale to dalej czerwone) bez zatrzymania się to standard.
Nie jeżdżę rowerem dużo po tym mieście zj***nych ludzi, którym zawsze się śpieszy, bo się odechciewa.
PJ mam ponad 10 lat, a jeszcze się nie spotkałem, by policja w tym mieście cokolwiek robiła, poza łapaniem pieszych na czerwonym (słusznie) lub suszeniem na wylotach z miasta. Poznaniacy zwłaszcza na PO jeżdżą ch*jowo w mieście i w trasie (tam to już całkiem odpie**ala im, ale to na osobny temat wątek).

Dopie**alam się Poznania, bo po tym mieście robię dziennie ponad 30 km samochodem i czasem coś rowerem. W Bydgoszczy np. zauważyłem, że ludziom się tak nie śpieszy, ale za mało jeżdżę tam by wyciągać wnioski.