18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Patologia w gdańskiej szkole

Szmicer • 2017-05-13, 12:58
Był czwartek, godz. 11, kiedy kilka dziewcząt skopało i pobiło gimnazjalistkę przed szkołą w Gdańsku . Nikt nie zareagował, za to niektórzy chcieli się przyłączyć, a inni to nagrywali.

Do zdarzenia doszło podczas jednej z przerw. Uczniowie szybko rozpoznali swoje znajome i zaczęli oznaczać je Facebooku. Wszystko wskazuje więc na to, że konsekwencji prawnych nie unikną, zwłaszcza że filmy już zostały przesłane policji.






Nie wiadomo o co poszło, bo w internecie pojawiły się jedynie filmy z końcówki całego zajścia. Widać na nich, jak kilkunastoletnie dziewczyny biją inną. Kopią, uderzają pięściami, szarpią za włosy, wyzywają. Nie przestają nawet, gdy leży na ziemi.

Za pobicie sąd może orzec karę pobytu w domu poprawczym, skazać na więzienie (także osobę niepełnoletnią), grzywnę lub prace społeczne. Kary może też połączyć.


Źródło - trojmiasto.pl



[Komentarz dodany przez Sol 2017-05-13, 20:15]

Niezwyciężony napisał/a:



Cytat:

Zaczęły mataczyć - W momencie gdy w internecie pojawił się film, dwie uczestniczki tego zdarzenia zaczęły mataczyć w sprawie, przekazywać policjantom nieprawdziwe informacje, więc zostały zatrzymane i do czasu przesłuchania przez sąd rodzinny będą przebywały w Policyjnej Izbie Dziecka - powiedziała Siewert. Dodała, że wobec sprawców sąd może zastosować upomnienie, nadzór kuratora, skierować do młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub do poprawczaka. Siewiert przyznaje, że niektóre z osób, które brały udział w zajściu, były już wcześniej, mimo młodego wieku, notowane przez policję. W przesłanym PAP oświadczeniu w sprawie napaści na uczennicę, zastępca prezydenta Gdańska do spraw polityki społecznej Piotr Kowalczuk napisał, że "poszkodowanej uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, jej rodzinie oraz relacjonującym zdarzenie szkoła udzieliła niezbędnego wsparcia, które będzie kontynuowane". "Według wstępnych wyjaśnień czynu dokonały młode mieszkanki dzielnicy Orunia. Trwa ustalanie sprawczyń, podżegających oraz osób biernie je wspierających" - czytamy w oświadczeniu prezydenta. Będzie kontrola w szkole Podkreślił, że do napaści doszło "w dzielnicy Chełm, po lekcjach i poza terenem placówki edukacyjnej". "Niezwykle bulwersującym jest fakt nieudzielenia pomocy poszkodowanej przez otaczającą młodzież, podżeganie i eskalowanie w wypowiedziach osób będących świadkami zdarzenia oraz niepowiadomienie służb interwencyjnych" - zaznaczył Kowalczuk. Zapowiedział, że od poniedziałku kontrolę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przeprowadzi organ nadzoru pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Gdańsku. "Po ustaleniu sprawców, działania sprawiedliwości naprawczej prowadzone będą w placówkach, w których uczą się sprawcy we współpracy z reprezentantami społeczności lokalnej Oruni" - dodał wiceprezydent. Zaapelował do "pedagożek i pedagogów, wszystkich pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz rodziców o bezkompromisowe przeciwdziałanie przemocy, ujawnianie i przepracowywanie jej przejawów oraz budowanie właściwych przestrzeni procesu edukacyjnego i wychowawczego". "Nie może być naszej zgody na hejt, dyskryminację, wykluczanie, cyberprzemoc i mowę nienawiści, pobłażanie którym w życiu społecznym, jak widać, ośmiela sprawców do coraz drastyczniejszych form przemocy. Bądźmy razem przeciwko przemocy!" - czytamy w oświadczeniu zastępcy prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.




TB303

2017-05-13, 13:08
Szmicer napisał/a:

Nie wiadomo o co poszło


Więc nie oceniam. Różne scenariusze można tu dopisać.

Szmicer

2017-05-13, 13:14
TB303 napisał/a:


Więc nie oceniam. Różne scenariusze można tu dopisać.



Co nie zmienia faktu, że to ciągle patologia. Gdyby Ci córkę skopali to też byś się nie wtrącał bo nie wiesz o co poszło? :lodowka:

TB303

2017-05-13, 13:16
Szmicer napisał/a:

Gdyby Ci córkę skopali to też byś się nie wtrącał bo nie wiesz o co poszło?


Tyle, że ja nie mówię z punktu widzenia rodzica, a człowieka, który patrzy na sprawy obiektywnie.
Jednak gdybym miał córkę i ktoś by jej coś takiego zrobił, to na pewno nie pozostałbym dłużny :P
A patologia to patologia - jej miejsce jest w zakładach utylizacyjnych.

ko...........or

2017-05-13, 13:38
Jakby to bylo moje dziecko.to by z liscia kazda dostala a ten co najwiecej dar jape w tle wpie**alaby te mrowki co po chodniku chodza banda dzieciaczkow bezstrsowo wychowywanych :evil:

UkrytaPodNickiem

2017-05-13, 13:40
Nagrywającego i podjudzającego + te k***iszony które biły oraz resztę która się przyglądała oddać do utylizacji.

RastaTrance

2017-05-13, 13:43
Takie trochę zachowanie zaczerpnięte od kałowatoskórych.

Novik

2017-05-13, 13:43
Dressing ledzinsy hmmmm...

_R...........s_

2017-05-13, 13:53
Jakby ktoś chciał podkręcić atmosferę w komentarzach, to powinien zapytać o kolor skóry agresywnych dziewczyn, i religię w jakiej się wychowały :roll:

A tak na poważnie, to patola i sk***ysyństwo. Rozumiem 1vs1, ale nie dość że mają sporą przewagę liczebną, nie dość że kopia tą panienkę na ziemi, to reszta idiotów nawet nie reaguje.

Meyrin

2017-05-13, 14:38
"Ej a masz ten najlepszy moment jak ona ją wyj***ła? Wyślij mi to na fejsie stary!"

Jak ja się cieszę, że nigdy się nie obracałam w takim towarzystwie, wiadomo, robiło się głupie rzeczy, ale no bez patologii... a temu frajerowi co nagrywa to najbardziej się za to powinno oberwać - "Dobra, mogę ja jej wyj***ć?"...... Co za wstrętne bachory, co to za pokolenie rośnie.

jbone

2017-05-13, 15:10
byłbym sędzią to bym k***om 25 lat poprzybijał. jak pbym przechodził obok to z pięści w ryj każdej.pie**olone kurestwo.

buoba

2017-05-13, 15:26
Szkoła od lat 90 straciła kompletnie rolę wychowawczą.

Jak na wychowanie nie mają czasu ani rodzice, ani szkoła, to kto je wychowa? No wiadomo, ulica.

To co tutaj jest to w ogóle skrajna patologia, dzieciak pod samym budynkiem szkoły tak pobity? I serio, nikt z nauczycieli tego nie zauważył (chyba przy takich zdarzeniach jest hałas i krzyki, chyba trudno tego nie zauważyć)? Nauczyciele zamiast protestować i żebrać o podwyżki powinni ruszyć dupę i interweniować. Pewnie jak zrobią wywiad to powiedzą "Przecież to były takie spokojne ciche dzieci" Jak zawsze :-D

Ixodidae

2017-05-13, 15:44
Cytat:

Nie wiadomo o co poszło



" Chłopaka mi odbiłaś k***o"

:doggy:

Szmicer

2017-05-13, 15:48
Ixodidae napisał/a:



" Chłopaka mi odbiłaś k***o"

:doggy:



w sumie już wiadomo. słowa poszkodowanej


TB303

2017-05-13, 16:00
Nie no fajny powód - kłótnia. No teraz liczę na solidne wyroki, które sp***olą życie tej patologii.