18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Patologia w gdańskiej szkole

Szmicer • 2017-05-13, 12:58
Był czwartek, godz. 11, kiedy kilka dziewcząt skopało i pobiło gimnazjalistkę przed szkołą w Gdańsku . Nikt nie zareagował, za to niektórzy chcieli się przyłączyć, a inni to nagrywali.

Do zdarzenia doszło podczas jednej z przerw. Uczniowie szybko rozpoznali swoje znajome i zaczęli oznaczać je Facebooku. Wszystko wskazuje więc na to, że konsekwencji prawnych nie unikną, zwłaszcza że filmy już zostały przesłane policji.






Nie wiadomo o co poszło, bo w internecie pojawiły się jedynie filmy z końcówki całego zajścia. Widać na nich, jak kilkunastoletnie dziewczyny biją inną. Kopią, uderzają pięściami, szarpią za włosy, wyzywają. Nie przestają nawet, gdy leży na ziemi.

Za pobicie sąd może orzec karę pobytu w domu poprawczym, skazać na więzienie (także osobę niepełnoletnią), grzywnę lub prace społeczne. Kary może też połączyć.


Źródło - trojmiasto.pl



[Komentarz dodany przez Sol 2017-05-13, 20:15]

Niezwyciężony napisał/a:



Cytat:

Zaczęły mataczyć - W momencie gdy w internecie pojawił się film, dwie uczestniczki tego zdarzenia zaczęły mataczyć w sprawie, przekazywać policjantom nieprawdziwe informacje, więc zostały zatrzymane i do czasu przesłuchania przez sąd rodzinny będą przebywały w Policyjnej Izbie Dziecka - powiedziała Siewert. Dodała, że wobec sprawców sąd może zastosować upomnienie, nadzór kuratora, skierować do młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub do poprawczaka. Siewiert przyznaje, że niektóre z osób, które brały udział w zajściu, były już wcześniej, mimo młodego wieku, notowane przez policję. W przesłanym PAP oświadczeniu w sprawie napaści na uczennicę, zastępca prezydenta Gdańska do spraw polityki społecznej Piotr Kowalczuk napisał, że "poszkodowanej uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, jej rodzinie oraz relacjonującym zdarzenie szkoła udzieliła niezbędnego wsparcia, które będzie kontynuowane". "Według wstępnych wyjaśnień czynu dokonały młode mieszkanki dzielnicy Orunia. Trwa ustalanie sprawczyń, podżegających oraz osób biernie je wspierających" - czytamy w oświadczeniu prezydenta. Będzie kontrola w szkole Podkreślił, że do napaści doszło "w dzielnicy Chełm, po lekcjach i poza terenem placówki edukacyjnej". "Niezwykle bulwersującym jest fakt nieudzielenia pomocy poszkodowanej przez otaczającą młodzież, podżeganie i eskalowanie w wypowiedziach osób będących świadkami zdarzenia oraz niepowiadomienie służb interwencyjnych" - zaznaczył Kowalczuk. Zapowiedział, że od poniedziałku kontrolę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przeprowadzi organ nadzoru pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Gdańsku. "Po ustaleniu sprawców, działania sprawiedliwości naprawczej prowadzone będą w placówkach, w których uczą się sprawcy we współpracy z reprezentantami społeczności lokalnej Oruni" - dodał wiceprezydent. Zaapelował do "pedagożek i pedagogów, wszystkich pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz rodziców o bezkompromisowe przeciwdziałanie przemocy, ujawnianie i przepracowywanie jej przejawów oraz budowanie właściwych przestrzeni procesu edukacyjnego i wychowawczego". "Nie może być naszej zgody na hejt, dyskryminację, wykluczanie, cyberprzemoc i mowę nienawiści, pobłażanie którym w życiu społecznym, jak widać, ośmiela sprawców do coraz drastyczniejszych form przemocy. Bądźmy razem przeciwko przemocy!" - czytamy w oświadczeniu zastępcy prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.




wulfgarval

2017-05-13, 18:16
Są rzeczy, które nigdy się nie zmienią - płeć piękna nigdy nie będzie miała honoru ;) Drogie gówniaki i gówniakowe, leżącego nie kopiemy

Karsa

2017-05-13, 18:44
Ciekawi mnie czy dalej nikt by sie nie wpieprzał gdyby ktoś wleciał z butem na ryj jednej z bijących.

Maxi96

2017-05-13, 18:50
Kiedyś po szkole na garażach się ustawki robiło, kulturalnie jeden na jednego, a jak się wyj***ł na ziemie to był koniec.


A teraz 5 na jednego i to jeszcze tak w biały dzień? Ale się sp***oliło :-/

sebnol

2017-05-13, 19:03
To są właśnie gimnazja, które są tak bronione przez lewackie ścierwa. Gimbaza z niczym dobrym się nie kojarzy. Gówno u 2m mułu.

Kamils37

2017-05-13, 19:11
Widze ze ktos wrzucil nazwiska tych pojebow, jesli ktos ich zna i ma ochote im wpie**olic, to prosze to nagrac:) a temu kamerzyscie paluszki sztuka po sztuce polamac :)

Polemon

2017-05-13, 19:20
Pojeby, ale wejdźcie sobie na jej profil to zrozumiecie że to taka sama kurew jak tamte.

Matolsnk

2017-05-13, 19:26
Ale ja bym tam kopal malolatow za nie ok ja z nia na reszte mtl+dzieewczyna kontra teszta szkoly piekny material na sadistic :-D

Azus

2017-05-13, 20:37
W tym wieku taka patola , co wyrośnie z takiego ścierwa ?

se...........ed

2017-05-13, 20:42
Gdzieś już coś podobnego widziałem . chodziło o to , że w ten sposób zyskuje się w szkole sławę i poważanie . tak to wyglądało tam . co nie zmienia faktu , że to i tak patologia.

Biała.suka

2017-05-13, 21:01
buoba napisał/a:

Szkoła od lat 90 straciła kompletnie rolę wychowawczą.

To co tutaj jest to w ogóle skrajna patologia, dzieciak pod samym budynkiem szkoły tak pobity? I serio, nikt z nauczycieli tego nie zauważył (chyba przy takich zdarzeniach jest hałas i krzyki, chyba trudno tego nie zauważyć)?



Zgadzam się z 1 zdaniem. U mnie zarówno w podstawówce jak i w liceum była burza z powodu płacenia papierosów poza terenem szkoły. Jak to tak można, ojoj, rodzice wzywani i w ogóle.
Byłam też świadkiem bójki dziewczyn w liceum, ale to było 1:1 i nauczycielka od razu wybiegła i rozdzieliła je.

W podstawówce to był taki pan od wf że wszyscy na zbiórce stawali jak w zegarku. Facet trzymał ostrą dyscyplinę ale i też nagradzał to. Teraz to by pewnie został zgłoszony przez rodziców i poleciał do kuratorium bo w ramach kary za niesubordynację ciągał za ucho, krzyczał lub kazał robić pompki/przysiady...

Ach co za głupie czasy teraz są!

yakuza2

2017-05-13, 21:02
Jak to w tej twórczej reklamie było? Może nie miała butów odpowiednich :mrgreen:

Loaloa

2017-05-13, 22:11
Zdziczeniem dorównujecie już Ruskim. Jeszcze rok, dwa temu takie filmiki były wyłącznie z krajów byłego ZSRR, teraz coraz więcej odpałów z cebulandii. Do tego agresja drogowa, jeżdżenie po chodnikach, brawo, cebularzy ciągnie tam, gdzie ich miejsce - na azjatyckie stepy.

Pomphdorm

2017-05-13, 22:21
Typowe grupowe cwaniactwo. Niestety też przechodziłem gimnazjum i też "starsi" jakieś zaczepki zawsze mieli, ale jak koledzy wpadli to się skończyło a dzisiaj większość cwaniaków nie podejdzie nawet dzięki siłowni i sporcie walki który ćwiczyłem. Na miejscu ojca bym zaj***ł gówniaków razem z ich starymi za to ze wychować ich nie umieją, apropo ma ktoś linki do kont na Fb był bym kontent, może jakiś lincz będzie wkrótce :D

Meyrin

2017-05-13, 22:48
Lincz już się zaczął na profilach pod zdjęciami na fejsbuku, dziewczynki już mają pojechane od iluś tysięcy obcych osób. Taki publiczny lincz to dobra sprawa, może im to siądzie na psychę i przemyślą to i owo, chociaż patrząc na mamusie (na trzecim filmiku) i ich zachowanie to nie wiem....

Jeśli kogośto interesuje to niech wpisze sobie na yt "nastolatka pobita w gdańsku" (wszystko z dużych liter) w komentarzach są linki do profili, a tam się ludzie napinają ostro, tworzą się już nawet memy... ponoć ten chłopak dostał już wpie**ol (?)

Pomphdorm

2017-05-14, 00:18
@Meyrin Bardziej liczyłem na lincz po brazylijsku :X