18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Parsknąłem śmiechem

mygyry • 2022-01-07, 23:25
Nowa Zelandia umożliwia eutanazję pacjentom z Covid-19
Nowa Zelandia rozszerzyła przepisy dotyczące wspomaganego samobójstwa dla pacjentów umierających z powodu Covid-19 albo "nieznośnie cierpiących" z powodu jego skutków.
Każdy człowiek, który taką świadomą decyzję podejmie, ma zagwarantowane otrzymanie śmiertelnego zastrzyku w ciągu 4 dni od złożenia wniosku. Eutanazji dokonuje lekarz, który zgłosił gotowość uczestniczenia w takim procesie


merol

2022-01-07, 23:34
Co cię tak rozbawiło?

Herhard

2022-01-07, 23:35
Przez pewien czas w cywilizowanym społeczeństwie życie ludzkie było wartością nadrzędną.Teraz to towar taki jak inne.Świat zszedł na psy a większość ludzi żyje ślepa w ułudzie wolności i spokoju.Ale już niedługo.

Quassar

2022-01-07, 23:35
Coovid jest tylko zabójczy dla garstki osób i taką decyzje w ich przypadku szanuje skro ma 80-90lat i człowiek po prostu wie że swoje już przeżył i 4 dni w lewo i prawo więcej życia go nie zbawi a co to za życie konając tygodniem na łóżku w bólu i cierpieniu to można sobie ulżyć.

Wy jesteście pewnie jeszcze gówniaki młode co mają po 20-30 lat i teoretycznie 2x przed wami...
Ale jak przyjdzie ten czas kiedy przyjdzie a to jest k***a nie uniknione to nagle sobie przypomnicie o życiu że jeszcze tyle byście chcieli zrobić ale już za późno bo na starość już nie da rady dlatego jak macie jakież marzenia to je realizujecie teraz nawet jak bedą to połowiczne lub namiastka tego co chcieli byście mieć...
Bo jak już wspomniałem przyjdzie ten czas to nie będzie zmiłuj się i płacz nie pomoże bo i tak jak masz zginać to zginiesz...
I pewni ludzie o tym dobrze wiedzą i wykorzystują to dająć ludziom sztuczną nadzieje że to nie koniec i jest życiu po życiu by sami mogli się bogaci w zamian serwowania wam bajek na własne życzenie.
Jeśli jest popyt jset i sprzedaż to nic osobistego to tylko biznes.

mygyry

2022-01-07, 23:41
Ja tylko powiem, że kac również powinien być przesłanką do eutanazji, bo dlaczego nie?

RR...........Rs

2022-01-07, 23:44
Bzdura.

Prawo dot. eutanazji w Nowej Zelandii weszło w życie w listopadzie 2021 roku, ale sama ustawa pochodzi z 2019 roku i przyjęta została w drodze referendum.
W ustawie nie ma szczególnych wyjątków czy zaleceń dotyczących Covid-19, który w momencie przygotowywania ustawy jeszcze nie istniał.
Jednak istnieją przypadku, w których pacjent chorujący na Covid może zwrócić się z wnioskiem o asystę w samobójstwie (Covid nie jest jedyną przesłanką)


Reuters (link)

edit

od grudnia zjeby występujące przeciwko eutanazji rozpuszczają info w sieci, że nowe prawo ma być wykorzystywane do "zabijania" chorych na Covid

mygyry

2022-01-07, 23:54
RRRRs napisał/a:

Bzdura.
Prawo dot. eutanazji w Nowej Zelandii weszło w życie w listopadzie 2021 roku, ale sama ustawa pochodzi z 2019 roku i przyjęta została w drodze referendum.
W ustawie nie ma szczególnych wyjątków czy zaleceń dotyczących Covid-19, który w momencie przygotowywania ustawy jeszcze nie istniał.
Jednak istnieją przypadku, w których pacjent chorujący na Covid może zwrócić się z wnioskiem o asystę w samobójstwie (Covid nie jest jedyną przesłanką)
[link]https://www.reuters.com/article/factcheck-newzealand-euthanasia-idUSL1N2TM0L5[/link]



Ponieważ nie umiesz czytać skrócę ci: Nowa Zelandia rozszerzyła przepisy dotyczące wspomaganego samobójstwa dla pacjentów umierających z powodu Covid-19 albo "nieznośnie cierpiących" z powodu jego skutków.

(Missing context. Representatives for the New Zealand Ministry of Health say New Zealand has not approved euthanasia for COVID-19 patients if doctors decide that the patient is unlikely to survive - but say in some circumstances, a person with COVID-19 may be eligible for assisted dying.)

Cytat właśnie z Reutersa, w skrócie, jeżeli lekarz uzna, że covid cię zabije to możesz poddać się eutanazji, łaskawcy.

RR...........Rs

2022-01-07, 23:56
mygyry napisał/a:

Zealand has not approved euthanasia for COVID-19 patients if doctors decide that the patient is unlikely to survive



Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

edit

Poszukałem więcej info na temat. Ustawa nie pochodzi z 2019 roku, a z 2015 roku, wtedy zaczęły się pracę nad nią. Została przyjęta w 2017 roku i przegłosowana w 2019 roku, przy okazji wyborów przeprowadzono referendum, gdzie została przyjęta większością głosów.
Pacjent musi spełnić 6 przesłanek ogólnych, 4 szczególne, w tym konsultacje lekarskie i psychiatryczne.

Jeżeli spełni je wszystkie i będzie miał Covid - tak, pomogą mu z samobójstwem.

Heliar

2022-01-07, 23:59
Bo nikt tu nie napisał, że na eutanazję zezwalają tylko w przypadku choroby nieuleczalnej.

sothis

2022-01-08, 00:11
Herhard napisał/a:

Przez pewien czas w cywilizowanym społeczeństwie życie ludzkie było wartością nadrzędną.Teraz to towar taki jak inne.Świat zszedł na psy a większość ludzi żyje ślepa w ułudzie wolności i spokoju.Ale już niedługo.



Jesteś przykładem pokazującym dlaczego należy dbać o wychowanie dziecka, w tym do pilnować jego edukacji. Gdybyś choć trochę, tyci tyci uważał na języku polskim, to z lektur wiedziałbyś dlaczego nie masz racji. Albo z lekcji historii. Gdzie Ty się uchowałeś z taką wiedzą? Ja ledwo zdawałem z klasy do klasy bo lubiłem nie bywać w szkole a mimo tego >choćby że szkoły< wiem, że wartość życia ludzkiego to bajka dla dzieci.

Gdzie Ty miałeś choćby krótkie okresy jego cenienia przez władze i podchodzenie do niego jako do nadrzędnej wartości a nie towaru? Od rzymskich aren po rewolucję Robespierrea, czy tam inne łagry i chińskie obozy dla jugrów wszyscy bardzo skrzętnie ubierają to co robią w płaszcz cywilizacji. I tacy jak Ty mówią później o starych, dobrych czasach.

Matole Ty.

mygyry

2022-01-08, 00:11
RRRRs napisał/a:

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.
edit
Poszukałem więcej info na temat. Ustawa nie pochodzi z 2019 roku, a z 2015 roku, wtedy zaczęły się pracę nad nią. Została przyjęta w 2017 roku i przegłosowana w 2019 roku, przy okazji wyborów przeprowadzono referendum, gdzie została przyjęta większością głosów.
Pacjent musi spełnić 6 przesłanek ogólnych, 4 szczególne, w tym konsultacje lekarskie i psychiatryczne.
Jeżeli spełni je wszystkie i będzie miał Covid - tak, pomogą mu z samobójstwem.



Dalej nie rozumiesz.
Prawo do aborcji w referendum przyjęto w 2019r.
A następnie jedną z przesłanek przyjęto covid, który w opinii lekarza będzie śmiertelny w danym przypadku, czyli jak już pisałem rozszerzono kryteria o tę chorobę.
ROZSZERZONO.

Prościej będzie trudno.

RR...........Rs

2022-01-08, 00:28
mygyry napisał/a:

Dalej nie rozumiesz.
Prawo do aborcji w referendum przyjęto w 2019r.
A następnie jedną z przesłanek przyjęto covid, który w opinii lekarza będzie śmiertelny w danym przypadku, czyli jak już pisałem rozszerzono kryteria o tę chorobę.
ROZSZERZONO.
Prościej będzie trudno.



Nic nie rozszerzono,. Treść ustawy nie uległa zmianie od 2019 roku.
Covid nie jest wymieniony w ustawie.

W wolnym tłumaczeniu tekst ustawy (art. 4.):
Osoba, która może poddać się eutanazji musi:
1) ukończyć 18 lat,
2) być obywatelem Nowej Zelandii lub zamieszkiwać w niej na stałe,
3) cierpieć na śmiertelną chorobę, która prawdopodobnie zakończy jej życie w ciągu 6 miesięcy,
4) jest w stanie nieodwracalnego pogorszenia czynności fizycznych organizmu,
5) odczuwa nieznośne cierpienie, które nie może zostac unsunięte w inny sposób jaki ta osoba uważa za znośny,
6) jest w stanie wyrazić oświadczenie woli dotyczące samobójstwa

Jedynym powodem eutanazji nie mogą być:
1) zaburzenia umysłowe lub choroba umysłowa,
2) niepełnosprawnosć,
3) podeszły wiek.

Tekst ustawy w oryginale (link)

Jeżeli pacjent ciepiący na Covid spełni powyższe warunki - państwo pomoże mu w samobójstwie. Jednak musi dostać zgodę 3 lekarzy, którzy muszą wydać zgodne oświadczenie w tym zakresie.

edit:

Ludzie, którzy umierają na Covid raczej nie spełnią przesłanek... raz, że najczęściej są w stanie wyłączającym świadomość - respirator, zewnętrzny obieg krwi, dwa, nie będą mieli czasu na konsultacje, w tym konsultacje psychiatryczną, bo śmiertelna wersja Covidu zabija w kilka dni. Nadal jednak w połączeniu z innymi schorzeniami - nie da się wykluczyć, że pacjent chory na covid, otrzyma taką zgodę.

Tak na marginesie ustawa przyjęta w Nowej Zelandii jest dość konserwatywna jeżeli chodzi o możliwość poddania się eutanazji. Wyłącza możliwość poddania się jej wyłącznie z przyczyn związanych z chorobą psychiczną lub schodzeniem psychicznym (co jest dopuszczalne w Belgii , Holandii i Szwajcarii), wymaga charakteru "śmiertelności" choroby i prawdopodobieństwa śmierci w okresie 6 miesięcy (czyli np. 4 faza raka).
Kwestia oświadczenia woli też jest mocno sprecyzowana i nie dopuszcza się tu domniemań, czyli osoby, które nie są w stanie się komunikować nie będą w stanie złożyć stosownego oświadczenia.

radek225

2022-01-08, 00:34
Prawo do eutanazji powinien mieć każdy, kto bardzo ciężko choruje, choroba jest męcząca, uciążliwa, odziera człowieka z godności i nie ma szans na kogoś takiego wyleczenie. Co to znaczy, że zwierzę można uśpić, kiedy się męczy, a kiedy człowiek leży przykuty do łóżka miesiącami i się męczy, to należy stać i patrzeć na to kiedy umrze? Jak będę ciężko chory, albo zachoruje na raka i ten da przerzuty, a lekarz mi powie, że nie ma dla mnie nadziei, to chcę umrzeć na własnych warunkach, a nie bezczynnie czekać na śmierć.