18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Parking przyszłości

Killzorr • 2017-04-27, 00:18
Orginalny opis: "Specjalna platforma znajduje wolne miejsce, odbiera Twój samochód i bezpiecznie, bez stresu - parkuje za Ciebie! Na koniec meldujesz chęć odbioru czterokołowca i wygodnie na niego czekasz przy automacie!"

Już by nie trzeba było wyznaczać specjalnych stref parkowania dla kobiet, aż strach pomyśleć ilu blacharzy straciło by pracę :shock:



GlassEdi

2017-04-27, 00:32
Jeszcze kilka lat i człowiek nie będzie potrafił zrobić niczego, bez pomocy elektroniki.

W............R.

2017-04-27, 02:48
Taaa, już to widzę...

[Press OK to park your vehicle]
- Klik.
- ... bzzzzt... Thank you for using AutoPark.
- O, k***a! Zostawiłem laptopa w bagażniku!... O k***a, zostawiłem klucze do mieszkania w torbie od laptopa!... O, k***a, telefon mi wypadł w samochodzie! O, k***a... przecież ja mam w telefonie e-prawo jazdy, na podstawie którego jestem traktowany jak właściciel tego samochodu przez system AutoPark!!!

saves

2017-04-27, 06:28
I tak znajdzie się taki, co się sp***oli podczas wjeżdżania na tę platformę.

Lysack

2017-04-27, 08:23
@up albo nie zaciągnie ręcznego

C0...........BO

2017-04-27, 08:53

w PL to nie przejdzie

janlew

2017-04-27, 09:22
W stanach mają do tego Meksykanów w ładnych wdziankach.

htp

2017-04-27, 13:07
saves napisał/a:

I tak znajdzie się taki, co się sp***oli podczas wjeżdżania na tę platformę.


Znam takiego co został w samochodzie w automatycznym parkingu we Wiedniu. Wstawiło go gdzieś na półkę, dzwonił do rodziny o pomoc. Ile było śmiechu, jak go wyciągali.

Suspens

2017-04-27, 14:40
Mhm... I wystarczy ze jedna platforma sie sp***oli i bedziesz czekal na swoj samochod 2000 lat... Zalosne...

Aw3s0m3

2017-04-27, 15:49
Widzę tu komentarze typu, że się sp***oli, że ludzie bez elektroniki już sie obejść nie mogą. I właśnie przez takich ludzi jak wy, ten postęp technologiczny jest mniejszy niż mógłby być, no bo k***a nasz kochany naród musi na wszystko narzekać: Za ciężko się pracuje zle, za łatwo, też zle.

Gdybyście tylko mieli większe ambicje żeby robić coś innego po za pie**oleniem i narzekaniem to może i by było lepiej na świecie.

Komentując szybko temat: Cenię takie pomysły, bo jednak trzeba się napracować żeby faktycznie coś takiego stworzyć i żeby to potem działało poprawnie.

W............R.

2017-04-27, 16:10
@Aw3s0m3 Ostatnie napisane przez Ciebie zdanie jest oczywistością, której nie piszą nauczeni doświadczeniem krytykujący dżentelmeni ;-)

Aw3s0m3

2017-04-27, 18:36
No tak faktycznie to jest oczywiste, pisałem w pośpiechu, ale ch*j tam, połowa użytkowników i tak nawet nie domyśli się że to oczywista oczywistość. :D

Dziureks

2017-04-27, 20:10
Moim zdaniem nie przejdzie.. Małe miasta nie będą widziały sensu w czymś takim, a w większych miastach (mam na myśli skośnookich) - gdzie populacja na metr kwadratowy równa się naszej kumulacji w lotto - da sobie spokój bo to czyste marnowanie powierzchi. Zwróćcie uwagę że pomiędzy samochodami jest zbyt dużo miejsca, ba.. nawet pomiędzy jeżdżącymi rampami jest nawet ciut miejsca, więc teoretycznie patrząc na każde 3/4 samochody postawione przez maszynę weszłoby 4/5 postawionych przez mającego czas skośnookiego. Kasa za bilety parkingowe też by się zgadzała, a maszyn nie trzeba.. ;d

Co do innych argumentów że się zgubi bilet / telefon / kartę itd... Nie trzeba daleko szukać, już teraz na świecie pełno mamy parkingów gdzie przy wjeździe odbieramy bilecik z automatu, potem przy maszynie płacimy wkładając ten bilet, a następnie przy wyjeździe z parkingu szlaban się nie podniesie dopóki tego (opłaconego) biletu nie zeskanujemy - ruszcie dupska sprzed kompa to się dowiecie :D Więc takie rzeczy to norma, a rozwinięcie tej technologii bardziej nie sprawi że ludzie zaczną częściej gubić bilety / karty.

Insaner

2017-04-28, 00:10
Nie ma sensu. Zrobienie takiego systemu jest stosunkowo proste, nie ma tutaj żadnej skomplikowanej filozofii działania a zaprogramowanie platformy jeżdżącej po przygotowanych możliwych ścieżkach i montaż czujników zbliżania jest banalny. Tyle, że utrzymanie czegoś takiego kosztuje. Te platformy też na pewno tanie nie są ze względu na swoją wytrzymałość, silniki które trochę jednak muszą tej mocy mieć i które trzeba czymś ładować. Dodatkowo kwestie ubezpieczeniowe związane z ewentualnym uszkodzeniem samochodu klienta w skutek błędu maszyny. Czyli do wyboru mamy opisany powyżej system, który generuje koszty oraz możliwość zostawienia parkingów w takim stanie jak są teraz, czyli samoobsługowe - kierowca wjeżdża, stawia sobie samochód i wychodzi. Płaci za postój, a utrzymanie takiego parkingu nic nie kosztuje (tzn. kosztuje tyle co utrzymanie zwykłego budynku... ale to normalne). Jaka instytucja skorzysta z pierwszego rozwiązania? Żadna.

ogurx

2017-04-28, 01:34
Jestem konstruktorem amatorem, moim zdaniem za 50 lat będą o nas mówić wiek ciemnoty która się truła na własne zyczenie żeby się dostać z punktu A do punktu B. W każdym bądź razie każdy pie**oli w tv itp, na h*j nam auta które uciągną na akumulatorach tylko 100 km na jednym ładowaniu, z czego 87 % aut w Polsce w ciągu dnia nie przekracza 24 km ...