18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Pan elektryk walczy z kablem...

Halman • 2022-11-26, 19:06

a moze to kabel walczy z elektrykiem..?

lysymisio6969

2022-11-26, 19:24
to nie elektryk a czarownik z krainy O-Z, rzucił zaklęcie "ognisty krąg"

kocur

2022-11-26, 21:27
@~VeIture

W sumie w polsce tak to prawie wyglada :D jakie egzaminy.

Takafura

2022-11-26, 21:28
Ktoś podpowie laikowi skąd taki nagły i efektowny zwrot akcji ?

Kurde26

2022-11-26, 21:40
Takafura napisał/a:

Ktoś podpowie laikowi skąd taki nagły i efektowny zwrot akcji ?



W sumie tylko po to wszedłem sekcję komentarzy, bo też jestem ciekaw i liczyłem na wypowiedź jakiegoś fachowca

DEADmanPL

2022-11-26, 22:55
Podpinam się, ch*ja znam się na elektryce.

Co to sie stało?

alik000

2022-11-26, 23:26
Wygląda jak by poszło zwarcie kiedy kabel dotyka ziemi jak wisiał miał izolacje jest trochę mokro to zaczął prąd bić w ziemie. Tak jak wy czekam za wypowiedzią ekspeta

jomjest

2022-11-26, 23:36
Taka zwara poszła że nawet słońce zgasło

zenasek

2022-11-27, 00:18
Jako technik elektryk tłumaczę: poszedł prąd i jest ogień.

Jeżeli ktoś zna więcej szczegółów to również jestem ciekaw, izolacja z dykty czy ki diabeł?

alik000

2022-11-27, 00:54
zenasek napisał/a:

Jako technik elektryk tłumaczę: poszedł prąd i jest ogień.
Jeżeli ktoś zna więcej szczegółów to również jestem ciekaw, izolacja z dykty czy ki diabeł?



Izolacja była jak kabel wisiał dotknął ziemi i słońce zgasło xD

Anonimowyja

2022-11-27, 00:58
Zerwany przewód niskiego napięcia (niezasilony) w czasie zrzucania ze słupa, z lewej strony dotknął ziemi, a z prawej strony (poza kadrem) dotknął nieizolowanej linii średniego napięcia. Doszło do przebicia izolacji przewodu niskiego napięcia i zwarcia doziemnego. W pewnych miejscach musi się cały czas palić łuk elektryczny, bo matryca kamery została prześwietlona (ciemne niebo). Izolacja przewodu została przebita na całej długości i uległa zapłonowi od wysokiej temperatury towarzyszącej łukowi elektrycznemu. Gość miał oprócz kombinezonu (cholera wie jakiej klasy) buty i rękawice elektroizolacyjne (nie widać czy była osłona twarzy ale powinna być), był bezpieczny pod warunkiem, że środki ochrony nie zostałyby uszkodzone na skutek uszkodzenia mechanicznego lub długotrwałego oddziaływania wysokiej temperatury.
W USA występuje sieć średniego napięcia o punkcie neutralnym uziemionym przez małą reaktancję (reactance earthed (neutral) system) i nawet zwarcie doziemne łukowe może trwać wiele sekund zanim zostanie wykryte i wyłączone przez przekaźniki zabezpieczeniowe (o sieciach SN i zabezpieczeniach jest cały semestr na studiach).
Pracownik nie przewidział wszystkich zagrożeń które mogą powstać w trakcie usuwania skutków awarii.

Takafura

2022-11-27, 01:14
Anonimowyja napisał/a:

Zerwany przewód niskiego napięcia (niezasilony) w czasie zrzucania ze słupa, z lewej strony dotknął ziemi, a z prawej strony (poza kadrem) dotknął nieizolowanej linii średniego napięcia. Doszło do przebicia izolacji przewodu niskiego napięcia i zwarcia doziemnego. W pewnych miejscach musi się cały czas palić łuk elektryczny, bo matryca kamery została prześwietlona (ciemne niebo). Izolacja przewodu została przebita na całej długości i uległa zapłonowi od wysokiej temperatury towarzyszącej łukowi elektrycznemu. Gość miał oprócz kombinezonu (cholera wie jakiej klasy) buty i rękawice elektroizolacyjne (nie widać czy była osłona twarzy ale powinna być), był bezpieczny pod warunkiem, że środki ochrony nie zostałyby uszkodzone na skutek uszkodzenia mechanicznego lub długotrwałego oddziaływania wysokiej temperatury.
W USA występuje sieć średniego napięcia o punkcie neutralnym uziemionym przez małą reaktancję (reactance earthed (neutral) system) i nawet zwarcie doziemne łukowe może trwać wiele sekund zanim zostanie wykryte i wyłączone przez przekaźniki zabezpieczeniowe (o sieciach SN i zabezpieczeniach jest cały semestr na studiach).
Pracownik nie przewidział wszystkich zagrożeń które mogą powstać w trakcie usuwania skutków awarii.


Masz piwo a ja sobie to jutro jeszcze raz przeczytam tak ze zrozumieniem ;)

Jazzy44

2022-11-27, 07:22
Efekty specjalne lepsze niż w dzisiejszych filmach O.O

Bedejot

2022-11-27, 07:59
dzień zamienił w noc