18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pamiętaj o kasku

~Angel • 2019-04-22, 12:25
idealne trafienie


furandi

2019-04-22, 17:24
Nie na darmo przepisy bhp mówią o kasku, w miejscach gdzie coś na głowę spaść może.

psycholll

2019-04-22, 17:27
czym on dostał?

andrzejrobert75

2019-04-22, 17:32
Jak widzę chińskie literki wiem że będzie dobry materiał :)

aradd

2019-04-22, 17:34
psycholll napisał/a:

czym on dostał?



Z tego co widzę, podczepił zawiesie do płaskiej powierzchni i zaczął (on lub operator) proces podnoszenia. Zawiesia się naprężyły, a że nie miały prawidłowego mocowania - róg haka ześlizgnął się i uderzył pracownika w twarz/głowę, ściągając mu przesłonę chroniącą przed opiłkami podczas operacji ślusarskich.

I w tym wypadku, kask raczej by mu nic nie pomógł. Prędzej zakuty łeb.

picolo

2019-04-22, 21:01
@furandi tylko że on dostał w papę od dołu.

ws...........33

2019-04-22, 21:11
Mi się wydaje, że łańcuchy były zaplątane i jeden pod wpływem czegoś musiał się odwinąć robiąc kółeczko w powietrzu uderzając żółtka.

ruffin-89

2019-04-23, 03:04
Wygląda na to że już odpiął maszynę, zaczął podnosić haki, ale nie zauważył że jeden zaczepił o krawędź. Jak już się łańcuch naprężył to wystrzelił w górę.

Smoku

2019-04-25, 12:58
aradd napisał/a:

Z tego co widzę, podczepił zawiesie do płaskiej powierzchni i zaczął (on lub operator) proces podnoszenia. Zawiesia się naprężyły, a że nie miały prawidłowego mocowania - róg haka ześlizgnął się i uderzył pracownika w twarz/głowę, ściągając mu przesłonę chroniącą przed opiłkami podczas operacji ślusarskich.
I w tym wypadku, kask raczej by mu nic nie pomógł. Prędzej zakuty łeb.



Źle widzisz. Odczepił wszystkie haki, ale te dwa dłuższe wisiały bujając się nisko przy krawędzi tego ustrojstwa. Zanim operator suwnicy podniósł łańcuchy, to jeden hak akurat wychylił się pod krawędź i chwilowo złapał podstawę, napinając łańcuch.