18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pacyfikacja pato Julki

vonYanek • 2020-11-21, 15:26
Kolejna obrończyni wolności bezpodstawnie zatrzymana przez faszystowską policję. :karate:


Rebeliant

2020-11-22, 12:55
Strielok1 napisał/a:

Z większością Twoich wypowiedzi się zgadzam... ale stawianie w jednym szeregu pielęgniarek (czy ogólnie służby zdrowia), mundorowki i górników jest chybione... o ile kopalnie można i powinno się sprywatyzować (vide Czechy) bez szkody dla państwa i obywateli o tyle skoro już płacę podatki(nie małe) to chciałbym żeby te pielegniarki, lekarze, strażacy czy policjanci jednak dobrze zarabiali, mieli porządny sprzęt i byli dobrze wyszkoleni. Mundórwki sprywatyzować nie można , a co do służby zdrowia to nie chciałbym płacić rachunków za pobyt w szpitalu jak w usa... Już teraz żebśmy ja, żona czy dzieci nie musieli czekac na specjalistę kilka czy kilkanaście miesięcy płacę kilkaset zl rocznie za prywatne wizyty, jestem w stanie się jakoś z tym pogodzić. Ale gdybym , odpukać, miał wypadek nie chciałbym dostać faktury na kilkaset tys za karetkę i pomoc medyczną. Płacę podatki więc niech te pieniądze idą na to co dla nas, obywateli jest niezbędne: służbę zdrowia, edukację, policję czy straż pożarną. Kopalnie po prywatyzacji sobie poradzą, górnicy faktycznie pracujący też, płakać będą oczywiście związki w których pieniądze bierze się za to że poprostu sie jest a do tego jest sie prakrycznie nieusuwalnym. Nie chcę tego finansować z moich ciężko zarobionych pieniędzy, podobnie jak finansowania kościoła czy rydzyka, mają tyle pieniedzy zeby utrzymać się sami. Parę innych grup jeszcze by się znalazło ale już i tak się rozpisalem a i tak nikogo to nie interesuje



Też bym chciałaby dobrze zarabiali, ale jak widzę podczas ich strajków, że chodzi tylko i wyłącznie o "daj", to z automatu stają się pie**olonym pasożytniczym ścierwem. Mają coś w głowie, to niech założą partię, napiszą wolnorynkowy program, wygrają wybory, zmienią ustrój i tym sposobem niech poprawią swój los, bo nasze państwo od ch*ja marnuje przez rozdawnictwo poszczególnym grupom zawodowym. Dlatego kij im w oko, bo zamiast coś zmienić, wyciągają rękę po moje ciężko zarobione pieniądze. Sam bym na nie zagłosował, bo zagłosuję na każdego, kto chce skończyć z etatyzmem i partyjniactwem.

Czy na pewno nie stać by Cię było na karetkę i operację jeśli byś płacił 5000-10000 PLN ubezpieczenia rocznie? Ja płacę nieco ponad 7k rocznie i jeszcze jakiś napiwek za prywatną opiekę, bo wychodzi mnie ona w ch*j taniej niż NFZ. Myślę, że za tak duże ubezpieczenie wyleczyliby mi raka za darmo. Co innego z biedą umysłową, co zarabia mało, ale jak zmieni się system z socjalistyczno-etatystycznego na zdroworozsądkowy i niewpie**alający się tam, gdzie nie trzeba, to nawet j***ne robole będą płacić mniejsze podatki (koszty pracy, w tym ZUS 2-3x mniejsze niż obecnie), zatem jak nie sp***olą swego wyboru życiowego, to i ich będzie stać, a wyj***ne na debili, co przepiją zamiast kupić pełny pakiet ubezpieczenia zdrowotnego.

Niezwyciężony napisał/a:

Jesteś j***nym kretynem, piszesz o socjalizmie a opisujesz czysto kapitalistyczny mechanizm na rynku pracy debilu.
I nie zarzucaj mi zjebie komunistycznych czy socjalistycznych poglądów, bo na etacie pracowałem ostatni raz prawie 10 lat temu.
Od tamtej pory pracuje na swoim. I utrzymuję się na wolnym rynku samodzielnie zdobywając klientów.
Więc stul tą swoją parszywą mordę bo w dupie byłeś i gówno widziałeś. A z tego co piszesz wynika też że gówno wiesz frajerze



Wyjątkowo uparty sk***iel z ciebie. I debil nieprzeciętny.

Znacjonalizowaną gałąź gospodarki nazywasz czystym kapitalistycznym mechanizmem. Ty k***a chyba nawet podstawówki nie skończyłeś z sukcesem, bo takie pie**olety to tylko debil może głosić. Kapitalizm to przeciwieństwo nacjonalizacji gospodarki a NFZ to jej niemal całkowita nacjonalizacja. Niemal, bo są prywatne kliniki a także prywatne firmy farmaceutyczne.

To, że tylko debile wybierają karierę w budżetówce (od szeregowego urzędasa, przez mundurókę po prezesa spółek miejskich) nie wynika z wolnego rynku, tylko właśnie z nacjonalizacji gospodarki i ustaw kominowych ograniczających zarobki lub po prostu oferujących ch*jowe zarobki szeregowym pracownikom, a dla człowieka ambitnego i z wiedzą budżetówka to żadna opcja, bo każdy bystry znajdzie pracę poza budżetówką bądź założy firmę, ale i tak będzie mu zabierane od ch*ja pieniędzy na znacjonalizowane sektory gospodarki oraz na aparat państwowy, a te koszty mogłyby być 10x mniejsze niż są.


Nie pie**ol zatem głupot o kapitalizmie, bo nigdy go w życiu nie zaznałeś, chyba, że byłeś 100 lat temu w USA, to miałeś wtedy szansę zobaczyć jak się powoli kończy, by przestać istnieć jakieś 60-70 lat temu, bo nawet w USA nie ma już kapitalizmu > ten niczym nieskrępowany kapitalizm nie istnieje, chyba, że w Chinach, choć tam i tak jest zbyt mocno ograniczony aby to nazwać kapitalizmem.


Naj***li ci do łba hasełek socjalistycznych i teraz uważasz, że kapitalizm to wróg i w ogóle że istnieje. Gdyby istniał, byłoby nam bardzo dobrze, ale muszą istnieć państwa, a te z założenia tworzą zasady przeciw wolnemu rynkowi (wszelkie regulacje zaczynając od podatków, przez cła, koncesje kończąc na pełnej nacjonalizacji danych czy też wszystkich gałęzi). Kapitalizm bez skrępowania może istnieć tylko w teorii, w systemie anarcho-kapitalistycznym, gdzie nie ma ani podatków ani państw. Polska na tej skali dopiero co opuściła sferę komunizmu, czyli pełnej nacjonalizacji pod przykrywką walki o byt klasy robotniczej, która w praktyce ma w komunizmie najgorzej ze wszystkich.

Ni...........ny

2020-11-22, 13:05
Rebeliant napisał/a:

Znacjonalizowaną gałąź gospodarki nazywasz czystym kapitalistycznym mechanizmem.



Przechodzenie do sektora prywatnego lub wyjazd za granicę dla większej kasy nazywam kapitalistycznym mechanizmem. ;-)
Idź się pie**olnij w ten pusty łeb, może uleje się trochę tego gówna które masz we łbie i coś pomyślisz, przeczytasz ze zrozumieniem ;-)

Rebeliant

2020-11-22, 13:06
Niezwyciężony napisał/a:

Przechodzenie do sektora prywatnego lub wyjazd za granicę dla większej kasy nazywam kapitalistycznym mechanizmem idioto.
Idź się pie**olnij w ten pusty łeb debilu, może uleje się trochę tego gówna które masz we łbie i coś pomyślisz, przeczytasz ze zrozumieniem



Równie dobrze możesz odejść do innej znacjonalizowanej gałęzi gospodarki lub zmienić miasto na większe i dostać etat w lepiej płacącym szpitalu. To nie ma nic wspólnego z kapitalizmem, a ze zwyczajnym wolnym wyborem danej jednostki. Dzbanie.

Ni...........ny

2020-11-22, 13:21
Rebeliant napisał/a:

Równie dobrze możesz odejść do innej znacjonalizowanej gałęzi gospodarki lub zmienić miasto na większe i dostać etat w lepiej płacącym szpitalu. To nie ma nic wspólnego z kapitalizmem, a ze zwyczajnym wolnym wyborem danej jednostki. Dzbanie.



O tym jakiego wyboru dokona dana jednostka decyduje płaca. Więc te twoje "komunistyczne" znacjonalizowane gałęzi gospodarki na rynku pracy funkcjonują i konkurują z sektorem prywatnym na zasadach wolnorynkowych.
To właśnie próbuję ci wytłumaczyć, ale nie dociera. Nie ważne czy szpital jest państwowy czy prywatny, mechanizm pozyskiwania pracowników jest identyczny. Chcesz mieć więcej pielęgniarek, musisz być konkurencyjny płacowo. Proste, ale jak widać nie dla wszystkich. ;-)

~Angel

2020-11-22, 13:28
Starczy tego dobrego. Za kolejne wyzwiskaNiezwyciężony, Rebeliant otrzymacie po 30 dni banicji.

Rebeliant

2020-11-22, 14:09
Anioł, k***a, przecież Niezwyciężony mnie wcale nie wyzywa. Może się Tobie tak wydaje, masz prawo. To są posty na forum Sadola, a nie rozmowa w cztery oczy. A co powie Niezwyciężony, nie wiem, pewnie podobnie.

Ni...........ny

2020-11-22, 14:24
Ja tam się nie czuje jakoś pokrzywdzony w tej sytuacji ale moderator przemówił, koniec tematu :kawa:

Rebeliant

2020-11-22, 14:27
Czyli klasycznie, pół litra na łeb, potem po mordzie, a rano znów do roboty i wszystko jak gdyby nigdy nic, aby wieczorem znów litra oj***ć.

gkr1989

2020-11-22, 14:48
"poła, zimno woda i ciasne drzwi!!"

kukasz79

2020-11-22, 17:15
htp napisał/a:

Kolejny bełkot z "lewackim" argumentem.



No, to teraz mnie przekonales, brakiem argumentow. :lol:

DużyKutas

2020-11-22, 18:49
Skończcie sie kłócić przygłupy i dajcie mi w końcu linka do jej fejsa.

Tr...........ty

2020-11-22, 21:28
Niezwyciężony napisał/a:

Ja tam się nie czuje jakoś pokrzywdzony w tej sytuacji ale moderator przemówił, koniec tematu



Niepotrzebnie zaczynasz dyskusję z botami pokroju Rebeliant, które zawsze chcą przekrzyczeć i przegadać ilością tekstu, bo nie mają argumentów. Dla takich największą dumą jest nazwanie kogoś lewakiem.

Ni...........ny

2020-11-22, 21:54
TranzystorWyklęty napisał/a:

Niepotrzebnie zaczynasz dyskusję z botami pokroju , które zawsze chcą przekrzyczeć i przegadać ilością tekstu, bo nie mają argumentów. Dla takich największą dumą jest nazwanie kogoś lewakiem.



Tak, wiem. Ale z drugiej strony trzeba się jakoś odnosić do takiego pie**olenia, prostować trochę.
Żeby nie było że wszystkie komentarze są na jedno prawackie kopyto.
Kto będzie chciał to poczyta i wyciągnie własne wnioski.

NataliaW

2020-11-22, 23:34
Gazem po oczach, pałą po nerach, kulami gumowymi po dupie, polecenia policji to polecenia policji czy to kodowcom czy głupim c**om czy kibolom czy narodowcom... Wpie**ol za nie wykonywanie poleceń policjantow należy się taki sam!!
I nie uznam argumentów że to protest przeciwko władzy, bo władze to się rusza dupę z fotela i się wybiera samemu, długopisem, a nie burdami prowokowanymi pieniędzmi z zachodu.

Devorious

2020-11-23, 15:10
NataliaW napisał/a:

Gazem po oczach, pałą po nerach, kulami gumowymi po dupie, polecenia policji to polecenia policji czy to kodowcom czy głupim c**om czy kibolom czy narodowcom... Wpie**ol za nie wykonywanie poleceń policjantow należy się taki sam!!
I nie uznam argumentów że to protest przeciwko władzy, bo władze to się rusza dupę z fotela i się wybiera samemu, długopisem, a nie burdami prowokowanymi pieniędzmi z zachodu.



Warto zaznaczyć, że większość z tych protestujących głosowało na PiS więc maja to co chcieli.