18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Ostrzeżenie dla gapiów

Zona_Putina • 2014-06-26, 19:35
Cytat:

Ratownicy reanimowali mężczyznę. Nie żyje przechodzień, który się przyglądał.

Na placu Andrzeja w Katowicach udzielano pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność. Przyglądający się zajściu przechodzień także zasłabł. Obaj mężczyźni nie żyją.
Na plac Andrzeja w Katowicach w czwartek, około godz. 11 przytomność stracił jeden z przechodzących mężczyzn. Pracownicy dworca użyli defibrylatora AED i podjęli akcję reanimacyjną, którą kontynuował przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety pacjenta nie udało się uratować. Zdarzeniu przyglądali się przechodnie i jeden z nich także źle się poczuł. Wezwano kolejną karetkę, niestety, mężczyzna zmarł w drodze do szpitala. - Przyczyną śmierci prawdopodobnie był zawał - mówi Jacek Pytel, rzecznik prasowy KMP Katowice.

Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, podkreśla, że to wydarzenie powinno być przestrogą, bo z akcji ratowniczych nie należy robić niepotrzebnych sensacji. - Tłum gapiów to duży kłopot dla naszych ratowników. Niezdrowe zainteresowanie utrudnia udzielenie pomocy pacjentowi, ludzie często blokują przejścia, utrudniają dopływ świeżego powietrza. Ich wścibskość pozbawia osobę ratowaną intymności. Jak pokazały dzisiejsze tragiczne wydarzenia, emocje związane z akcją mogą być też niebezpieczne dla jej obserwatorów, zwłaszcza tych mających kłopoty z sercem czy ciśnieniem - mówi Artur Borowicz.



Nie, nie jestem ze ÅšlÄ…ska 8-)

Robass1994

2014-06-26, 19:43
Pozazdrościł temu pierwszemu.

pakicito

2014-06-26, 19:58
i co ci z pierwszej karetki zamiast reanimować czekali na drugą?

Andy8

2014-06-26, 20:23
Plac Andrzeja :krejzi:

LordMrok

2014-06-26, 21:42
Pacjent zero?

Rinko

2014-06-26, 23:57
PolecÄ™ klasykiem


eligurf

2014-06-27, 12:31
Pierwszego szkoda, drugiemu ch*j w dupę w kostnicy za niezdrową ciekawość.

Ko...........‚a

2014-06-28, 11:34
Śmierć wzięła za duży zamach kosą i wyj***ła obu.

Serio, pszypatek? niesonce!

Gość nie chciał iść sam w stronę źródła światła, to mu dali towarzysza. :lol:

1q2wwww

2014-06-28, 11:58
Jakby oglądał harda to by się zahartował z widokiem, a tak to kaplica. :dead:

Sethemar

2014-06-28, 17:45
Ich wścibskość pozbawia osobę ratowaną intymności?
A co? Może nieprzytomny leci w ślinę z sanitariuszką/sanitariuszem?
Nieprzytomny ma w dupie kto patrzy i na co patrzy bo jest k***a nieprzytomny.

polszczpob

2014-06-28, 20:22
Sethemar napisał/a:

Ich wścibskość pozbawia osobę ratowaną intymności?
A co? Może nieprzytomny leci w ślinę z sanitariuszką/sanitariuszem?
Nieprzytomny ma w dupie kto patrzy i na co patrzy bo jest k***a nieprzytomny.


ja pie**ole jaki ty ograniczony jestes. a jak odzyska przytomnosc to na pewno bedzie zadowolony ze wszyscy sasiedzi widzieli jego fiflaka

dsq2ccmcqlover

2014-06-30, 14:01
nigdy nie zrozumiałam i nie zrozumiem dlaczego ludzie się tak k***a gapią kiedy coś się dzieje, nie dość, że praca ratownika nie należy do łatwych sama z siebie to jeszcze poj***ni ludzie to utrudniają

AnglesOFdeath

2014-06-30, 17:14
pie**olenie! Byłam tam na miejscu i widziałam jak było. Z tego co wiem, to mężczyzna który zasłabł zmarł na miejscu. Nie przewozili go do żadnego szpitala.