18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ostatnie cięcie w karierze

pieldolnik • 2021-03-22, 18:44
No nieciekawa sytuacja, nieciekawa.. :!:


Halman

2021-03-22, 18:46
dobrze widzę? spadające drzewo przygniotło typa do ściętego pnia?

rafalxp

2021-03-22, 18:49
Sądząc po krzykach to raczej tak ;p

0_rafiks_0

2021-03-22, 19:17
Trochę BTW. Jeśli już wrzucasz temat ( zacny), to zwróć uwagę tez na pisownię :) „nieciekawa sytuacja”
Poza tym piwko ;)

plastic

2021-03-22, 19:24
hej, chcialem powiedziec, ze od jutra zaczne wrzucac tu materiaĺy. minimum po 3-4 dziennie.po paru miesiącach zmienie nick i bede wrzucał dalej.
zartuje, nie chce mi sie.

Halman napisał/a:

dobrze widzę? spadające drzewo przygniotło typa do ściętego pnia?



wyglada ze drzewo upadlo na podest, na ktorym stal tnący, i chyba go tam zakleszczylo, ścisnęło

aaaaaaaaaaaaaa

2021-03-22, 19:29
Piwko dla kamerzysty, że nagrał. I kop w dupę za h*jową jakość. I nagana dla autora za pisownię.

NiemiecWaszPan

2021-03-22, 19:47
Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego ten idiota ścinał drzewo od połowy pnia, jeszcze na dodatek stojąc na jakimś podeście przyczepionym do owego drzewa?

Wycięcie takiego niegrubego drzewa jest proste jak nie wiem co... Wycinasz klina na samym dole pnia od strony, na którą drzewo ma upaść, zaczepiasz linę na wyższą grubą gałąź i naciągasz drzewo w stronę, na którą ma upaść. Następnie wycinasz drzewo przy samym dole zaczynając od przeciwnej strony wyciętego klina. Drzewo powoli zaczyna spadać na ziemię, a ty w tym czasie oddalasz się, żeby pień drzewa przypadkiem nie przyj***ł cię w mordę. Takie drzewka wycinało się w lesie ze starym, jak miałem 18 lat...

andrzejrobert75

2021-03-22, 19:47
Kiedys byl mem z traktorkiem wyrywajacym msciwą tuję..

pieldolnik

2021-03-22, 20:25
0_rafiks_0 napisał/a:

Trochę BTW. Jeśli już wrzucasz temat ( zacny), to zwróć uwagę tez na pisownię „nieciekawa sytuacja”
Poza tym piwko



Ja jestem tylko zwykły chłop ze wsi musisz wybaczyć





aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Piwko dla kamerzysty, że nagrał. I kop w dupę za h*jową jakość. I nagana dla autora za pisownię.



No co jak co, ale tak popularne słowo napisać przez samo H :roll:

Tradyt

2021-03-22, 20:36
NiemiecWaszPan napisał/a:

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego ten idiota ścinał drzewo od połowy pnia, jeszcze na dodatek stojąc na jakimś podeście przyczepionym do owego drzewa?
Wycięcie takiego niegrubego drzewa jest proste jak nie wiem co... Wycinasz klina na samym dole pnia od strony, na którą drzewo ma upaść, zaczepiasz linę na wyższą grubą gałąź i naciągasz drzewo w stronę, na którą ma upaść. Następnie wycinasz drzewo przy samym dole zaczynając od przeciwnej strony wyciętego klina. Drzewo powoli zaczyna spadać na ziemię, a ty w tym czasie oddalasz się, żeby pień drzewa przypadkiem nie przyj***ł cię w mordę. Takie drzewka wycinało się w lesie ze starym, jak miałem 18 lat...


Nie wycinasz przy samym dole tylko rzaz ścinający musi być powyżej cięcia poziomego rzazu skośnego tak aby powstała "zawiasa "


matikati

2021-03-22, 20:37
NiemiecWaszPan napisał/a:

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego ten idiota ścinał drzewo od połowy pnia, jeszcze na dodatek stojąc na jakimś podeście przyczepionym do owego drzewa?
Wycięcie takiego niegrubego drzewa jest proste jak nie wiem co... Wycinasz klina na samym dole pnia od strony, na którą drzewo ma upaść, zaczepiasz linę na wyższą grubą gałąź i naciągasz drzewo w stronę, na którą ma upaść. Następnie wycinasz drzewo przy samym dole zaczynając od przeciwnej strony wyciętego klina. Drzewo powoli zaczyna spadać na ziemię, a ty w tym czasie oddalasz się, żeby pień drzewa przypadkiem nie przyj***ł cię w mordę. Takie drzewka wycinało się w lesie ze starym, jak miałem 18 lat...



Mogę ci wytłumaczyć czemu tak się robi, ponieważ widać, że jesteś amatorem.
Drzewo ścina się z punktu wyższego niż przy ziemi, w sytuacji gdy drzewo jest za wysokie względem miejsca w którym rośnie i podczas obalania się nie zmieści - np: czubek drzewa rozjebie dom, garaż, linię energetyczną. Nie mądruj się jak masz gówno a nie pojęcie. Wycinania drzewa w LESIE nauczy się każdy debil w godzinę czasu.

aaaaaaaaaaaaaa

2021-03-22, 20:58
pieldolnik napisał/a:


No co jak co, ale tak popularne słowo napisać przez samo H



Przez H jest również poprawne. Natomiast Nie ciekawie na pewno nie.

NiemiecWaszPan

2021-03-22, 21:01
matikati napisał/a:

Mogę ci wytłumaczyć czemu tak się robi, ponieważ widać, że jesteś amatorem.
Drzewo ścina się z punktu wyższego niż przy ziemi, w sytuacji gdy drzewo jest za wysokie względem miejsca w którym rośnie i podczas obalania się nie zmieści - np: czubek drzewa rozjebie dom, garaż, linię energetyczną. Nie mądruj się jak masz gówno a nie pojęcie. Wycinania drzewa w LESIE nauczy się każdy debil w godzinę czasu.



Dzieciaczku, nie sap tak, bo zaraz się zesrasz ze złości i zmykaj spać, bo jutro na e-lekcje musisz wstać.
Po drugie w sytuacji, którą opisałeś, owszem, ścina się drzewo stopniowo po kawałku, ale nie od razu pół drzewa, tak jak ten debil na filmie powyżej, tylko najpierw usuwasz gałęzie, a potem ucinasz pień zaczynając od góry ścinając po kawałku. The Billu, jak nie znasz się na czymś, to się nie wypowiadaj, bo tylko większego idiotę z siebie robisz. Po za tym, ślepy jesteś? Spokojnie wystarczyło miejsca, żeby ściąć od razu całe drzewo od dołu. Wystarczyło naciągnąć w stronę kamery.

Tradyt napisał/a:

Nie wycinasz przy samym dole tylko rzaz ścinający musi być powyżej cięcia poziomego rzazu skośnego tak aby powstała "zawiasa "



Wytrzeźwiej i napisz jeszcze raz, to wtedy ci będę w stanie coś odpowiedzieć...

kristodelgado

2021-03-22, 21:02
Gość ewidentnie przeciął zawias i dlatego linka ktora miała pociągnąć drzewo nic nie dala i poleciało tam gdzie ciągnęły gałęzie .
A typ moim zdaniem nie stał na podejście tylko był przypięty do drzewa tzw. Linką asekurującą i to na niej zawisnął wraz z tym nieszczęsnym drzewem
Ps.jestem specjalistą.

nunek39

2021-03-22, 21:05
Amen!!!