18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Orientuj się

~Angel • 2019-06-12, 17:42
Gapo! Nie złapałeś :-P


mazga50

2019-06-12, 18:20
To suwane, to osłona jest. No ale pana interesowało co tam w środku się dzieje.
Za to osłonił kolegę twarzą.

impressa88

2019-06-12, 18:22
Z racji tego iż robię w tym zawodzie od razu śmiało mogę powiedzieć że pan operator jest odważny żeby przepuszczać program omijając zamki ryglowe zabezpieczające. Tak się właśnie kończy źle napisany program NC. Nóż pewnie z impetem uderzył w zamocowany detal zaciśnięty w imaku i podczas dużej siły odśrodkowej wyrwało materiał z szczęk uderzając operatora w głowę. Chłopaka ogluszylo ale do samego końca zdawał sobie sprawę żeby zmniejszyć posów do zera. Jestem frezem i też muszę czasem omijać zabezpieczenie, ale robię to mądrze żeby mi głowica frezerska nie urwała pustego łba

AdamBrown

2019-06-12, 20:40
Nie wiem jak on to zrobił, po to jest ta osłona, żeby ją zamknąć, jak już koniecznie coś trzeba obserwować robi się to przez szczelinę, i najlepiej w okularach jak się chce mieć jeszcze oczy. Ale nic mu nie będzie, dostał w głowę kantem 1 kg metalowego klocka. :D PS. Też pracowałem na tych maszynach jest tam pierdylion rzeczy do sprawdzania pamiętania, i uważania. :D

Arachmit

2019-06-12, 20:44
impressa88 napisał/a:

Z racji tego iż robię w tym zawodzie od razu śmiało mogę powiedzieć że pan operator jest odważny żeby przepuszczać program omijając zamki ryglowe zabezpieczające. Tak się właśnie kończy źle napisany program NC. Nóż pewnie z impetem uderzył w zamocowany detal zaciśnięty w imaku i podczas dużej siły odśrodkowej wyrwało materiał z szczęk uderzając operatora w głowę. Chłopaka ogluszylo ale do samego końca zdawał sobie sprawę żeby zmniejszyć posów do zera. Jestem frezem i też muszę czasem omijać zabezpieczenie, ale robię to mądrze żeby mi głowica frezerska nie urwała pustego łba



Też jestem frezerem i jak by mi przełożony powiedział bym przepuszczał program wdrożeniowy przy otwartych drzwiach to bym mu kazał się w głowę jebnąć. Po to ma te drzwi by za nimi stać. A jak chce zajrzeć to zawsze może zatrzymać program albo podjazdy posprawdzać na single blocku. Po to są te zabezpieczenia by z nich korzystać, a takie obchodzenie to po prostu droga na skróty która właśnie tak się kończy.

Tatun

2019-06-12, 21:04
Przy nowym programie zawsze można zmniejszyć posuwy lub puszczać blokami.

impressa88

2019-06-12, 21:18
Oczywiście że singleblock to świetna rzecz. Ale przez brudną szybę często z powodu kamienia który się osadza z wody, a więc patrzy się przez mleczna szybę. W moim przypadku żeby otworzyć drzwi trzeba zatrzymać program odryglować przyciskiem, następnie kolejnym zaryglować i puścić od bloku na którym się zatrzymało.szybciej jest wyłączyć na sinumeriku obroty posów odchylić dzwi zajrzeć i wrócić do kontynuacji obróbki

siwybis

2019-06-12, 21:50
Wydawać by się mogło że operatorzy CNC mają w głowach trochę więcej niż przeciętny robol co demontuje osłonę ze szlifierki kątowej bo tak się wygodniej pracuje. Jednak nie.

PersivalusPerwersalus

2019-06-12, 22:16
impressa88 napisał/a:

Z racji tego iż robię w tym zawodzie od razu śmiało mogę powiedzieć że pan operator jest odważny żeby przepuszczać program omijając zamki ryglowe zabezpieczające. Tak się właśnie kończy źle napisany program NC. Nóż pewnie z impetem uderzył w zamocowany detal zaciśnięty w imaku i podczas dużej siły odśrodkowej wyrwało materiał z szczęk uderzając operatora w głowę. Chłopaka ogluszylo ale do samego końca zdawał sobie sprawę żeby zmniejszyć posów do zera. Jestem frezem i też muszę czasem omijać zabezpieczenie, ale robię to mądrze żeby mi głowica frezerska nie urwała pustego łba



Tele frez nie stęp się za bardzo

:lol:

kwas79

2019-06-12, 22:26
Widzę, że zrobiło się w wątku: "z pamiętnika młodego frezera" :D
Ale ch*j tam, dołożę swoje 3 grosze.
Na praktykach w nieistniejącym już Linodrucie, min. raz na kwartał przelatywał przez 50-cio metrową halę klucz do wrzeciona tokarki, bo jakiś debil "zapomniał" go wyjąć (czasem celowo). Jak jednemu debilowi prawie uj***ło łeb, w końcu zamontowali osłony wrzeciona, które uniemożliwiały uruchomienie tokarki z kluczem we wrzecionie.
Widok lecącego przez całą halę klucza robi na prawdę duże wrażenie.

Zonk84pl

2019-06-12, 22:34
Kretyn ominął zabezpieczenie drzwi drzwi powinny być zamknięte na początku tego roku mój kolega który pracował na frezarce był akurat odwrócony tyłem do frezarki jak mu wyp***oczylo w tył głowy od razu padł prędkość tego detalu była tak szybka że na powtórkach z kamer nie widać lecącego przedmiotu tylko jego upadek znaleźli go dopiero po 20 minutach akurat jakas kobitka z biura która szła coś skopiowac leżał 1msc w śpiączce teraz widzę co na mieście jak chodzi to powiem wam szału ni ma więc ludziska zabezpieczajta sie :!:

ciostko

2019-06-12, 22:38
zwykły debil nie operator. każda maszyna w osłonie ma okno przynajmniej ze wzmocnionej plexy, inne mają jeszcze kraty jak na filmie, przez które widziałby co się dzieje w środku jeszcze lepiej jeśli by zbliżył do niego ten głupi łeb a nie pajacował w ten sposób. nie rozumiem na ch*j komu otwierać drzwi przy obróbce.

Arachmit

2019-06-13, 03:42
Oczywiście zgadzam się że szybciej. Nie zmienia to faktu że ryzykowniej. Jakiś rok temu chłopaki z DMG przyjechali wymieniać śrubę w maszynie. Opowiadali jakie kolizje widzieli, jak maszyny pozrywane w środku. Niestety większość właśnie wypadków to nie stosowanie tych osłon. Swoją drogą ciekaw jestem co się z operatorem stało :-D

lordindycznik

2019-06-13, 06:43
impressa88 napisał/a:

Z racji tego iż robię w tym zawodzie od razu śmiało mogę powiedzieć że pan operator jest odważny żeby przepuszczać program omijając zamki ryglowe zabezpieczające. Tak się właśnie kończy źle napisany program NC. Nóż pewnie z impetem uderzył w zamocowany detal zaciśnięty w imaku i podczas dużej siły odśrodkowej wyrwało materiał z szczęk uderzając operatora w głowę. Chłopaka ogluszylo ale do samego końca zdawał sobie sprawę żeby zmniejszyć posów do zera. Jestem frezem i też muszę czasem omijać zabezpieczenie, ale robię to mądrze żeby mi głowica frezerska nie urwała pustego łba



Wytłumacz mi proszę powód omijania zamków BHP ? Wybacz ale każdy kto omija zamki ma pusty łeb