18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczona fabryka broni - Czarna Białostocka

ParalitykDance • 2013-05-23, 20:47
Witam, wrzucam materiał własny z jednej z wypraw typu Urban Explorers. Działamy na terenie Podlasia.
Owe zdjęcia pochodzą z byłej fabryki broni. Ukryta była ona wśród innych budynków fabryki pestycydów i nawozów rolniczych. Z tego co mówią ludzie produkowano tam tylko i wyłącznie na potrzeby PGR-ów. Dotarliśmy jednak do byłego kierownika owego kompleksu, który właśnie zajmował się tym działem odpowiedzialnym za "ukrytą" produkcję. Od początku 60 produkowano tam materiały wybuchowe na użytek wojsk saperskich a od 1970 roku około już bomby głębinowe dla marynarki wojennej. Na zdjęciach są opuszczone już magazyny wojskowe, rozdzielnie prądu, schron ( niewiadomego pochodzenia - zalany całkowicie wodą. Będziemy używać ciężkich pomp by się do niego dostać - to ten w którym pływają worki ze śmieciami. Głębokość wody to ponad 3 m )






















Samudaripen

2013-05-23, 22:32
@ będę_go_zjadł
rudy? ja tam nie widzę, że by był rudy bardziej blond chyba :D chociaż ch*j to wie

ParalitykDance

2013-05-23, 22:38
Samudaripen_Porajmos napisał/a:

@ będę_go_zjadł
rudy? ja tam nie widzę, że by był rudy bardziej blond chyba :D chociaż ch*j to wie



Blondyn. Takie swiatlo :P

ma...........19

2013-05-23, 22:51
ParalitykDance napisał/a:



Blondyn. Takie swiatlo :P


uff, już myślałem że dałem piwo rudemu :samobojstwo:


taki sadolowy żart :amused:

kamuha

2013-05-24, 00:14
ParalitykDance napisał/a:

Witam, wrzucam materiał własny z jednej z wypraw typu Urban Explorers. Działamy na terenie Podlasia.
....




powinieneś to sprecyzować.

Zdjęcia ktore wstawiłeś nie przedstawiają dokładnie tego o czym piszesz.
Foty wstawione są z terenu AGROMY (byłej fabryki produkującej m.in. maszyny rolnicze), jednak na jej terenie wczesniej prowadzono produkcję i próby przy użyciu materiałów wybuchowych. Wstawiłeś fotki schodów, i części lakierni.
Wrzuć miejsca gdzie były przeprowadzane próby trotylowe ( tam gdzie są usypane wały ziemne , albo szukaj wejść do podziemnych magazynów,- gdzie były rzeczywiście magazynowana amunicja- mało osób wie którędy ale da się zejść niżej).
Na terenie tych zakładów rzeczywiście była produkowana broń tzw. uliczna - niemniej nie potrafię opisać jakie modele.
10 lat temu buszowalismy tam ze znajomymi. Od tego czasu prawdopodobnie dużo się tam zmieniło, z tego co czytałem większość rzeczy została rozgrabiona albo wywieziona na złom.

pozdro Czarnomiejskie ziomy:))

bravoteampolska

2013-05-24, 00:19
Zajebista miejscówka na Paintballa .
Dwie ekipy po 6 osób i popie**alać można cały dzień , no zależne od ilości kulek

ParalitykDance

2013-05-24, 00:55
kamuha napisał/a:




powinieneś to sprecyzować.

Zdjęcia ktore wstawiłeś nie przedstawiają dokładnie tego o czym piszesz.
Foty wstawione są z terenu AGROMY (byłej fabryki produkującej m.in. maszyny rolnicze), jednak na jej terenie wczesniej prowadzono produkcję i próby przy użyciu materiałów wybuchowych. Wstawiłeś fotki schodów, i części lakierni.
Wrzuć miejsca gdzie były przeprowadzane próby trotylowe ( tam gdzie są usypane wały ziemne , albo szukaj wejść do podziemnych magazynów,- gdzie były rzeczywiście magazynowana amunicja- mało osób wie którędy ale da się zejść niżej).
Na terenie tych zakładów rzeczywiście była produkowana broń tzw. uliczna - niemniej nie potrafię opisać jakie modele.
10 lat temu buszowalismy tam ze znajomymi. Od tego czasu prawdopodobnie dużo się tam zmieniło, z tego co czytałem większość rzeczy została rozgrabiona albo wywieziona na złom.

pozdro Czarnomiejskie ziomy:))



Tak, ale z tego co się dowiedzieliśmy broń a konkretnie owe miny głębinowe były produkowane w tej samej fabryce co AGROMA. Był na to wydzielony jeden budynek. Wstawiam zdjęcie jednego miejsca o którym nie możemy się nic dowiedzieć i chcemy ściągnąć pompy do osuszenia go i wejścia. Według nas może to być schron lub miejsce do testów materiałów wybuchowych. Jest to mały budynek z zejściem ( tam gdzie są worki na zdjęciach i woda ). Wokoło jest mnóstwo studzienek ( jakby szyby wentylacyjne ), całość jest wzmocniona grubym betonem a obok jest zbiornik retencyjny ( występowały w tego typu miejscach jak testy materiałów wybuchowych w razie konieczności ugaszenia dużego pożaru )






hejzel

2013-05-24, 08:51
Jest rudy, jest piwo :)

sauciu

2013-05-24, 15:24
Za miasto rodzinne piwko :)
Ps. Gdzie dokładnie to się znajduje, AGROMA i stary AGROMET/BIAFAMAR to rozległe tereny.

ParalitykDance

2013-05-24, 16:34
sauciu napisał/a:

Za miasto rodzinne piwko :)
Ps. Gdzie dokładnie to się znajduje, AGROMA i stary AGROMET/BIAFAMAR to rozległe tereny.



Jak jedziesz z miasta w stronę zalewu to mijasz go i dokładasz prosto tą drogą około kilometra i jesteś na miejscu :)

Samudaripen

2013-05-24, 22:45
ParalitykDance napisał/a:



Blondyn. Takie swiatlo :P


nawet jakbyś był rudy to ch*j z tym i tak jesteś bardziej inteligenty i masz zapewne więcej kolegów i przygód od zjeba będę_go_zjadł ;)

sazatore

2016-10-14, 14:37
Mógłbym prosić o konkretne koordynaty, bo byłem już tam i tylko błądziłem :)

Z góry dzięki :)