18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Operator koparki...

Halman • 2020-05-24, 05:37

z pierwszej łapanki... :szydera:

bakus1233

2020-05-24, 18:36
7 sekunda słychać jak nic, że mówi Lada a nie Łada ;-)
Tak samo słowo белый nie mówi się bjełyj tylko bjelyj. Hmm, uczę się tego języka od paru lat i jeszcze się nie spotkałem z ł, a też dużo słucham. Może czegoś nie wiem, nie mówię, że nie, ale trochę dziwne mi się tonteraz wydaje. Dlaczego ludzie ze wschodu jak mówią po polsku i w wyrazie jest ł to zastępują je l?



kuba08

2020-05-24, 20:35
Potwierdzam w rosyjskim nie ma dzwieku ani litery ,,ł" jest tylko L-Л które może występować w dwóch wariantach czyli twarde i miękkie. Trudno wyłapać różnicę ale ruski zawsze wyłapie jak powiesz nie to co trzeba... nie wiem dlaczego na polski tłumacza czasami л na ł. Tak jak w powyrzszym przykladzie Łada albo nazwisko Буглаков to Bułhakow.

przewodnik_elektryczny

2020-05-25, 06:59
bakus1233 napisał/a:

Na wschodzie nie znają literki ł. Powinno być luczsze nie budiet.
Co do filmiku, to się nie śmieje, bo pewnie bym to tak samo sp***olił he he.



ch*ja się wszyscy znacie. Czasem się wymawia Ł a czasem L w zależności od wyrazu. Są jakieś tam reguły a od tych reguł wyjątki ale komu by się chciało je pamiętać

bakus1233

2020-05-25, 08:10
przewodnik_elektryczny napisał/a:

ch*ja się wszyscy znacie. Czasem się wymawia Ł a czasem L w zależności od wyrazu. Są jakieś tam reguły a od tych reguł wyjątki ale komu by się chciało je pamiętać



No ja jeszcze nie słyszałem w rosyjskim ł. Nawet wikipedia podaje, że to jest coś pomiędzy l a ł, bliżej temu jednak do l.
Dalej nikt mi nie wytlumaczył czemu ludzie ze wschodu jak mówią po polsku, to wyraz gdzie jest literka ł wymawiają z l. Dla mnie odpowiedź jest prosta: bo nie znają czegoś takiego jak ł

żmij

2020-05-25, 14:44
bakus1233 napisał/a:

No ja jeszcze nie słyszałem w rosyjskim ł. Nawet wikipedia podaje, że to jest coś pomiędzy l a ł, bliżej temu jednak do l.
Dalej nikt mi nie wytlumaczył czemu ludzie ze wschodu jak mówią po polsku, to wyraz gdzie jest literka ł wymawiają z l. Dla mnie odpowiedź jest prosta: bo nie znają czegoś takiego jak ł



Lingwista....
https://lingwistykon.wordpress.com/2008/02/10/kresowe-%E2%80%9El%E2%80%9D/

Tr...........ty

2020-05-26, 00:20
kuba08 napisał/a:

Potwierdzam w rosyjskim nie ma dzwieku ani litery ,,ł" jest tylko L-Л które może występować w dwóch wariantach czyli twarde i miękkie.



k***a, tłuku. Naucz się najpierw polskiego, później dyskutuj o rosyjskim. Napisałem wyraźnie, co możesz zweryfikować za pomocą Google, ale po co? Poczytaj o cyrylicy i sposobach zapisu.

bakus1233

2020-05-26, 01:31
TranzystorWyklęty napisał/a:

k***a, tłuku. Naucz się najpierw polskiego, później dyskutuj o rosyjskim. Napisałem wyraźnie, co możesz zweryfikować za pomocą Google, ale po co? Poczytaj o cyrylicy i sposobach zapisu.



Przykro mi, ale wszystko wskazuje, że jesteś w błędzie i dalej jestem przy swoim, że w języku rosyjskim nie ma literki ł
Na dowód linki do 2 filmów.
https://youtu.be/ei0JM-WW5Oc?t=144
Drugi film też pokazuje wymowę л i nawet co się dzieje jeśli za л jest ь. I nic tam nie ma, że wtedy л wymawia się jako ł



bacio

2020-05-31, 20:39
No k***a debil