18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Okulary ochronne

~Sunday • 2019-03-27, 09:01
A co to takiego? :wtf:

nowynick

2019-03-27, 09:43
mnie to zawsze zastanawiało dlaczego linie nie są zakopywane tylko wieszane na słupach, ani to taniej, ani bezpieczniej. Ktoś coś?

Lelo

2019-03-27, 09:46
zdecydowanie taniej, jest możliwość w sieci przesyłowej napowietrznej szybkiej lokalizacji i naprawy usterki

stefanwtiorturiowanyprzez

2019-03-27, 10:20
Bogate kraje puszczają dołem i górą kable,żeby mieć zabezpieczone bardziej bezpieczeństwo elektryczne.Bo i tak puszcza się światłowody,to leci od razu zestaw kabel energetyczny światłowody,kablówka i wtedy to się opłaca,bo kilka firm,to finansuje.

Skupek

2019-03-27, 10:28
Szelki są, ale chyba zapomniał przypiąć

zbawca

2019-03-27, 11:25
stefanwtiorturiowanyprzez napisał/a:

Bogate kraje puszczają dołem i górą kable,żeby mieć zabezpieczone bardziej bezpieczeństwo elektryczne.Bo i tak puszcza się światłowody,to leci od razu zestaw kabel energetyczny światłowody,kablówka i wtedy to się opłaca,bo kilka firm,to finansuje.

bzdury wygadujesz i tyle. światłowody puszcza się też po słupach WN (to ten przewód na samym szczycie) jak masz bagnisty teren lub kamienisty nikt kopać nie będzie. druga sprawa od miasta do miasta taki przekop to wielka inwestycja słupy wychodzą sporo taniej i szybciej



impressa88

2019-03-27, 12:10
zbawca napisał/a:

bzdury wygadujesz i tyle. światłowody puszcza się też po słupach WN (to ten przewód na samym szczycie) jak masz bagnisty teren lub kamienisty nikt kopać nie będzie. druga sprawa od miasta do miasta taki przekop to wielka inwestycja słupy wychodzą sporo taniej i szybciej



Ten przewód na samym szczycie to jest ochronny... Żeby w razie piorunu poszedl do ziemi a nie do gniazdka

pitta

2019-03-27, 12:30
impressa88 napisał/a:

Ten przewód na samym szczycie to jest ochronny... Żeby w razie piorunu poszedl do ziemi a nie do gniazdka



Tak, a w nim jest światłowód

niemamskarpet.

2019-03-27, 12:41
aż się boję spytać ale jakie zarobki mają tacy serwisanci-alpiniści ? bo w tym zj***nym kraju pewnie robią to za mniej niż kasjerka z lidla w germani...

waloos

2019-03-27, 16:25
Ilekroć oglądam filmy tego typu, pokazujące jaką ciężką i niebezpieczną pracę wykonują niektórzy ludzie, zawsze się zastanawiam: czemu ktoś ogarnięty, nie pokaże feministkom takich obrazków, kiedy te domagają się parytetów na wysokich stanowiskach kierowniczych i nie ukróci ich skomlenia?

Przecież taki elektryk alpinista też musi zajebiście zarabiać, bo ciężko go zastąpić pierwszym lepszym człowiekiem, a dziwnym trafem tam się te k***y nie pchają?

Samo88

2019-03-27, 17:02
zbawca napisał/a:

bzdury wygadujesz i tyle. światłowody puszcza się też po słupach WN (to ten przewód na samym szczycie) jak masz bagnisty teren lub kamienisty nikt kopać nie będzie. druga sprawa od miasta do miasta taki przekop to wielka inwestycja słupy wychodzą sporo taniej i szybciej



pie**olisz pan. jeszcze jak. Miałem "przyjemność " pracować w Norwegi przy kładzeniu światłowodu przez bagna i moczary. wszystko da się zrobić, potrzebny jest tylko odpowiedni sprzęt.

MasturbatorT1000

2019-03-27, 19:29
Samo88 napisał/a:

pie**olisz pan. jeszcze jak. Miałem "przyjemność " pracować w Norwegi przy kładzeniu światłowodu przez bagna i moczary. wszystko da się zrobić, potrzebny jest tylko odpowiedni sprzęt.



Potwierdzam kolegę i pozdrawiam jego starą co najlepiej o tym wie ;)

kurc1111

2019-03-27, 21:04
nowynick napisał/a:

mnie to zawsze zastanawiało dlaczego linie nie są zakopywane tylko wieszane na słupach, ani to taniej, ani bezpieczniej. Ktoś coś?



Cena. Powietrze jest dobrym izolatorem, tańszym niż jakakolwiek izolacja stonowana w kablach. A ta do tanich nie należy. Napięcie na liniach napowietrznych jest podwyższane również ze względów ekonomicznych. Im wyższe napięcie tym niższy prąd zgodnie ze wzorem P = I^2*R. Prąd mamy podniesiony do kwadratu. A więc podwyższamy napięcie żeby zmniejszyć prąd, im mniejszy prąd tym cieńszy przewód potrzebny jest do przesyłu. A więc oszczędzamy pieniądze na przewodach i na izolacji którą jest powietrze a to mamy za darmo ;) (To tylko ułamek wiedzy, Istnieje jeszcze wiele aspektów ale nie zamierzam zanudzać)

mackuu

2019-03-28, 09:33
zbawca napisał/a:

bzdury wygadujesz i tyle. światłowody puszcza się też po słupach WN (to ten przewód na samym szczycie) jak masz bagnisty teren lub kamienisty nikt kopać nie będzie. druga sprawa od miasta do miasta taki przekop to wielka inwestycja słupy wychodzą sporo taniej i szybciej



Dodam do innych negatywnych odpowiedzi, że czepiasz się kolegi, a sam pojęcia nie masz. Światłowody na słupach? Chyba w Afryce. U nas kładzie się poniżej punktu przemarzania.
W Polsce to nic się nie opłaca ale nikt nie pomyśli o zabezpieczeniu bezpieczeństwa elektrycznego, telefonicznego i tv.