topic

Ojciec Nieświęty

164
piwo
Xiądz  @ 2014-01-06, 06:15
Coś obiektywnego. Zawsze ciekawie jest przeczytać coś takiego, wtedy później można śmiać się z ignorantów wszędzie nazywających Wojtyłę "najlepszym polakiem" i tak dalej.

Parę zasług JP2:
1. Antykoncepcja
Przeciwstawił się pomysłowi lekarzy chcących współpracować z misjami i poprzez nie rozdawać prezerwatywy w celu powstrzymania fali AIDS w Afryce. Powiedział: „nie będę zmieniał zdania na temat, który głosiłem od początku”. Współpraca ta mogła uratować wiele istnień.

2. Pieniądze
Praktycznie nigdy nie przekazał żadnych większych sum pieniędzy na pomoc dla biednych czy głodujących. Jednocześnie nauczał o życiu w skromności i dzieleniu się z innymi. Bank Watykański którego był zwierzchnikiem uwikłany był afery a jego kierownictwo ścigane listem gończym przez włoską prokuraturę. Papież odmówił jednak ekstradycji twierdząc „jestem przekonany o ich niewinności”.

3.Pedofilia
4 kwietnia 2010 brytyjski dziennik The Times podał, że Jan Paweł II wstrzymywał dochodzenie w sprawie swojego przyjaciela, austriackiego kardynała Hansa Hermanna Groëra, który miał dopuścić się molestowania nawet dwóch tysięcy chłopców. The Times ujawnia też, że papież promował pewnych wyższych dostojników Kościoła mimo zarzutów, że dopuszczali się oni czynów pedofilskich.
Jedna z ofiar Groëra, Michael Tfirst, twierdzi, że już od lat 70. powiadamiał o tej sprawie wyższe władze kościelne i że w 2004 Kościół wypłacił mu równowartość trzech tysięcy trzystu funtów w zamian za milczenie. Nie ma wątpliwości, iż Ratzinger znał szczegóły raportów o przypadkach molestowania. Nie ma też wątpliwości, iż jego bezpośredni przełożony Jan Paweł II brał udział w systematycznym i zakrojonym na szeroką skalę procesie ich ukrywania, mówi Tfirst.

4.Wyświęcenia
José de Anchieta – kaznodzieja nazywający Indian „mówiącymi zwierzętami” i głoszący zasadę „miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje”
Kilku beatyfikowanych przez niego osób można z czystym sumieniem nazwać zbrodniarzami
Alojzije Stepniać – Chorwacki kardynał, przyjaciel Hitlera i zdecydowany nazista. Przyczynił się do zabójstwa kilkunastu Żydów. Po wojnie odsiedział za swe czyny karę 15 lat więzienia.
Pius IX – z jego rozkazu zabito kilkanaście tysięcy włoskich republikanów. Zwykł mawiać gdy proszono go o łaskę „nie mogę i nie chcę”.

5. Ekumenizm
Przedstawia się go jako osobę która pojednała wszystkie religie. Jednak w deklaracji „Dominus Jesus” pisze że „katolicyzm jest jedyną prawdziwą religią i tylko ona prowadzi do zbawienia. Inne wyznania z natury swej są w błędzie”. To stanowisko pogorszyło kontakty z prawosławiem. Część Żydów obruszyła się na próby wyświęcenia Piusa XII który nazywał Żydów „psami”. Również stwierdzenie, że buddyzm nie jest religią, nie przyniosło mu wielu przyjaciół. Jednak pokazuje się nam obraz mszy ekumenicznej z Drohiczyna, podczas której papież siedzi na złotym tronie, natomiast głowy innych wyznań na krzesełkach obok. Pierwszy między równymi?

6. Pinochet
Nie wahał się podać ręki i odwiedzić dyktatora Chile odpowiedzialnego za śmierć tysięcy opozycjonistów, których kazał swych przeciwników rozstrzeliwać bez sądu. Gdy ten był zatrzymany w Anglii i oskarżony o ludobójstwo papież wystosował list, w którym wstawiał się za dyktatorem.

7. Kult jednostki
Trzeba w sobie mieć wiele bałwochwalstwa i braku pokory by za swego życia godzić się na nazywanie swoim imieniem tysięcy ulicy i placów. Ojciec Święty również nigdy nie sprzeciwił się nazywaniu go w ten sposób choć przy jego autorytecie byłoby to niezmiernie proste. Pismo Święte: „Nikogo na Ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden jest tylko ojciec. Ten jest w niebie.” Nigdy też nie przeciwstawił się wydawaniu na jego osobę ogromnych sum pieniędzy (specjalnie przystosowanych samolotów itp.) podczas pielgrzymek.

8. Teologia wyzwolenia
Zwalczał teologię wyzwolenia w Ameryce Łacińskiej, czyli tzw. Kościół ubogich, który odżegnuje się od bogatych, a działa w imieniu i na rzecz ubogich. To wskutek interwencji Rzymu zostało wstrzymane działanie programu "Słowo i Życie" Stowarzyszenia Zakonników Ameryki Łacińskiej, którego celem była "alfabetyzacja biblijna" prowadzona z perspektywy ludzi ubogich.

9. Nie potrafi "unowocześnić" teologii Kościoła
Papież potępił wszystkie formy sztucznej kontroli urodzin jako „ciężki grzech obrażający Boga”, w aborcji widział „nasiona nowej formy holokaustu”, a homoseksualizm nazwał „moralnym złem”. Ten sam Papież sprzeciwiał się małżeństwu księży i nie godził się na kapłaństwo kobiet.

10. Pogłębiał hierarchię w kościele katolickim
Jest niezdolny do kontynuowania kursu Jana XXIII - najwybitniejszego papieża XX wieku - głębokich zmian w Kościele związanych z Vaticanum II. Jak zauważa brytyjski The Economist, "zamiast kontynuować tę ryzykowną drogę, papież Jan Paweł II postanowił ograniczyć to w dużej mierze". Podobnie uważa Bernardo Valli na łamach La Republica: "Jan Paweł II stara się powstrzymać nurty soborowe, które mogłyby obalić hierarchię Kościoła katolickiego". Ogłosił, że przepisy kanoniczne są rozkazami Boga. Częstokroć wzmacniał tradycję zrównywania papieskich decyzji z mocą samej Biblii. Tak uczynił 12 listopada 1988, kiedy w czasie kongresu dotyczącego teologii etycznej Opus Dei, ogłosił, że poglądy etyczne zawarte w encyklice Humanae vitae staną się od tej chwili częścią doktryny katolickiej.
Działalność charytatywna JPII w 2003 roku wyniosła 6 mln $ przy majątku 15 000 000 000 (piętnaście miliardów $). Bill Gates jednorazowo przekazał 750 milionów dolarów na walkę z AIDS.

Dowody:
http://ruchofiarksiezy.org/tvnfakty/irlandia.html
http://www.alberto.pl/index.php/religia-rzymskokatolicka/papiestwo/238-antypapiez-wojtyla.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcial_Maciel
http://www.rp.pl/artykul/694824.html
http://ruchofiarksiezy.org/phpBB2/viewtopic.php?p=4017
http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/114421,legion-chrystusa-korzy-sie-za-zboczenca.html
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/114427,skandal-pedofilski-dotyka-papieza.html
http://www.unitypublishing.com/LCNewSexCharge.html
http://www.tvn24.pl/12691,1648935,0,1,zjednoczenie-ofiar-ksiezy_pedofili,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/molestowanie-w-kosciele-nie-ma-sensu-zglaszac,128938.html
http://www.childabusecommission.com/
http://chrobacja.prohosts.org/
http://www.pardon.pl/artykul/9982/czy_polacy_to_narod_pogan
http://wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/43386,jan_pawel_2_-_obronca_ksiezy_pedofilow,artykul.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Paetz
http://kosciol-kat.ucoz.ru/publ/archiwum/crimen_sollicitationis/4-1-0-138
http://wyborcza.pl/energiakobiet/1,118219,12841877,Australia_osadzi_pedofilow.html
http://www.filozofia.3bird.net/religia.html
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,8536
http://www.pardon.pl/artykul/7201/benedykt_xvi_chroniz_pedofil_w_watykan_pozwany/32
http://news.bbc.co.uk/1/shared/bsp/hi/pdfs/28_09_06_Crimen_english.pdf
http://www.rte.ie/tv/scannal/BrendanSmyth.html
http://m.onet.pl/wiadomosci/prasa,1wfqj
http://kosciol-kat.ucoz.ru/publ/z_historii_kosciola/jasenovac_balkanski_auschwitz/2-1-0-134
http://en.wikipedia.org/wiki/Aloysius_Stepinac
http://m.newsweek.pl/swiat,skandal--brudnego-legionisty-boga--zagrozi-beatyfikacji-jana-pawla-ii,56377,1,1.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tajny-raport-Watykanu-gwalty-na-zakonnicach-to-codziennosc,wid,15198105,wiadomosc.html?ticaid=1fbdc&_ticrsn=3
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka_papieża_Jana_Pawła_II
http://www.ryszard-matuszewski.com/pl/jan_pawel_2_obronca_ksiezy_pedofilow,688,,list.html

Smutas 

212
2014-01-06, 07:17 [link]
Aleś ty, k***a, głupi. Pojęcia nie masz o czym piszesz. A powtarzać propagandowe pierdoły lewaków, to każdy ateista potrafi.
Podałeś same argumenty podnoszone przez lewaków. W większości kłamliwe i przekręcone. Nawet nie ma co z nimi dyskutować, bo ich powtarzanie świadczy tylko o ignorancji i braku podstawowej wiedzy na temat zasad wiary katolickiej i opisywanych wydarzeń oraz postaci historycznych.

Dziwne, że nie znalazłeś nawet jednego zarzutu (a takie były) jakie podnosili katoliccy konserwatyści.

Xiądz 

65
2014-01-06, 07:34 [link]
Lewak, lewak, lewak, lewak, potrafisz coś oprócz wyzywania od lewaków? :amused:
Tylko ludzie mało inteligentni i ślepi potrafią napluć na fakty, które podsuwa im się pod oczy i powiedzieć po swojemu.

McMenel 

74
2014-01-06, 08:31 [link]
Och ledwo 1 h minęła a już zostałeś zwyzywany od lewaków... Cóż witaj na sadisticu gdzie każdy pogląd inny od katolicko-narodowo-neoliberalnego jest piętnowany i wyzywany od lewaków. Lecz pamiętaj iż to w większości gimbaza która nie za bardzo kojarzy o co chodzi w takich pojęciach jak fakty czy dowody. Prawda jest taka iż JP2 zachowywał się nie jak pasterz ale jak car. Był medialnym pokazem tego czym od wieków było papiestwo czyli bagnem moralnym które z naukami Jezusa nie miało nic wspólnego. I to piszę ja Ateista. Wystarczyło porównać NT z obrazem kościoła rzymskokatolickiego. W sumie nie dziwie się Wojtyle. Powielał tylko dawne schematy gdzie w Watykanie od zawsze rządził nepotyzm , pieniądz i seks.

ulifont 

1
2014-01-06, 09:31 [link]
McMenel z ostatnim zdaniem poniekąd się zgadzam, ale to co jest napisane w artykule jak ktoś wcześniej zauważył brak jakichkolwiek przekonujących potwierdzęń tych artukułów.Poza tym wy macie jakiś ból dupy względem papieża? Żył, zaznaczył swe kościelne rządy, już go nie ma to po co drążyć, aż tak temat w końcu prawda wyjdzie na jaw i to sama jak watykan padnie,a póki co nie ma sensu srać do własnego gniazda.

Smutas 

60
2014-01-06, 09:34 [link]
Radeghost napisał/a:

Tylko ludzie mało inteligentni i ślepi potrafią napluć na fakty, które podsuwa im się pod oczy i powiedzieć po swojemu.

Fakty???? Ja tam żadnego faktu nie znalazłem, tylko naciągane przeinaczenia dyszącego nienawiścią do wiary lewaka.

Ocean 

18
2014-01-06, 09:47 [link]
Widzę, że rzetelne źródła.

Pozdrawiam ludzi mających pojęcie o tym skąd się czerpie informacje.

McMenel 

7
2014-01-06, 09:52 [link]
ulifont napisał/a:
McMenel z ostatnim zdaniem poniekąd się zgadzam, ale to co jest napisane w artykule jak ktoś wcześniej zauważył brak jakichkolwiek przekonujących potwierdzęń tych artukułów.Poza tym wy macie jakiś ból dupy względem papieża? Żył, zaznaczył swe kościelne rządy, już go nie ma to po co drążyć, aż tak temat w końcu prawda wyjdzie na jaw i to sama jak watykan padnie,a póki co nie ma sensu srać do własnego gniazda.

Jakiego własnego gniazda? Watykan nigdy nie był Polskim gniazdem. Zawsze prowadził własną politykę często sprzeczną z interesami Polski. Co do faktów to za przeproszeniem co was zadowoli? Przyznanie się do winy? Wustarczą dwa słowa w google. Criminem solitocationis. Poczytajcie o tym prawie . Jak można kazać ukrywać takie ochydztwa?

Skoll

20
2014-01-06, 09:57 [link]
Ja podam zrodlo odnosnie pedofilii bo to akurat prawda, ze wojtyla kryl pedofilie, zapraszam do obejrzenia dokumentu "Mea maxima culpa" gdzie sa wywiady z ofiarami, ich rodzinami plus sporo ciekawostek co te k***y robily na wyspach i dlaczego odsetek katolikow w Irlandii spadl z 90% do 30%. kosciol kat. jest instytucja bandycka, powinien zostac zburzony, bogactwa niezliczone odebrane, a wizerunek zyda na patyku zakazany. Prawica tak, ale swiecka, bez czarnych!

Elvis84 

5
2014-01-06, 10:03 [link]
To wszytko sa k***y i zlodzieje. A jak ktos wierzy w te zabobony to znaczy ze wlasnego zdania nie ma i nie potrafi samodzielnie myslec. Tak tak, modlcie sie a do nieba pojdziecie. Ja pie**ole co za swiat!

quark 

16
2014-01-06, 10:12 [link]
Po 1. linki z tvn, jakiś dzienników oraz z wikipedi to żadne źródło...

Po 2. ci co piszą, żeby rozj***ć kościół i odebrać majątki kościelne niech się logicznie zastanowią, bo jeśli takie coś miało by miejsce, to duża część ludzi pozbawiona religi szukałą by czegoś innego - powstało by dużo sekt i wparowali by tu muzułmanie ze swoją zacofaną religią, wtedy nikt by nic nie mówił bo za takie pie**olenie od razu odcieli by wam łby...

Po 3. widze, że będzie ból dupy w tym temacie :D

mopet

16
2014-01-06, 10:17 [link]
Poza tym że Jan Paweł był Polakiem, dużo jeździł po świecie i ładnie machał ręką z papamobile to jakimś super papieżem nigdy nie był, nie był wielkim reformatorem kościoła, był watykańskim konserwatystą. Trafił na oderwany od nauk Jezusa, tron Piotrowy i jakim go zastał, takim go opuścił. Sympatią Polaków się cieszył, cieszy i będzie cieszył, ok, tylko czy o sympatie tu chodzi?

martinkane 

20
2014-01-06, 10:20 [link]
Kto jak nie Jan Paweł II wybudował 1000 szkół? Kto jak nie Jan Paweł II zbudował 'gierkówkę' ? za czyim wstawiennictwem jak nie Jana Pawła II powstały huty, fabryki, koleje, lotniska, porty i stocznie? Tak jest! To Jan Paweł II największy z królów Polski uczynił z niej kraj cywilizowany, zastał drewniany a zostawił murowany. Abba Ojczeee, Abbbaaaaaaa!!! Ojjjjjjczeeee! I wszyscy razem - AO, AO, AO.... k...a.
Teraz musicie się odwdzięczyć tej świątobliwości i wybudować 2000 pomników JP2 na trzecie tysiąclecie, wiem że 1500 już macie i nie chodzi tu bynajmniej o wasze zarobki na poziomie europejskim, macie zarobki na poziomie swiatowym takim jak np. w Bangladeszu 200-300 dolarów na m-c, a wszystko dzięki Janowi Pawłowi Drugiemu!

brylant1412 

3
2014-01-06, 10:35 [link]
browar za temat, nie mam nic przeciwko chrześciaństwu ale wiem jedno że do niczego dobrego nieprowadzi.
   Popularne tagi
sadistic  pierwszy raz  muzułmanie  hologram  przerwa  tłumik  slap  ied  style  king  okazja  poprawność  czerwona  politechnika  wóz  newsweek  obmacywanie  ale urwał  megafon  mnie  thai  watts
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]