18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ofiary Kapitalizmu

cz...........00 • 2014-01-13, 15:31
Czasy współczesny, rok rocznie 20-30mln ludzi umiera z głodu w świecie kapitalistycznej utopii. Liczby ludzi którzy umierają przedwcześniej z powodu nędzy i nieludzko ciężkiej pracy serwowanej im przez globalny kapitalizm nie idzie zliczyć.
IIWŚ, Adolf i Hitler i naziści niemieccy doszli do władzy przy wsparciu anglosaskich i niemieckich koncernów jako "broń"kapitalistów przeciw komunizmowi, wojna przeciw ZSRR była dla nazistów krucjatą przeciw komunizmowi w imię obrony katolickich i kapitalistycznych wartości. IWŚ, 20mln ofiar wojny w której umierali biedni walcząc w imie polityczno-gospodarczych interesów wielkich mocarstw, wojnę prowadzili burżuje i ich polityczne marionetki, umierali niemal wyłącznie biedni.

Rewolucja w Rosji, kapitalistyczno-feudalny reżim przy wsparciu reszty kapitalistycznego świata nie chciał oddać władzy w ręce społeczeństwa co doprowadziło do krwawej wojny domowej która pochłonęła miliony ofiar.

XIX wiek, największe zbrodnie dzikiego kapitalizmu. Idące w setki milionów ofiary dzielnic robotniczych gdzie ludzie zaharowywali się na śmierć w imię kapitalistycznych interesów, a średnia długość życia nie przekraczała 30 lat.
Zbrodnie kolonialnego kapitalizmu idące conajmniej w dziesiątki milionów, najgorsze to:

Indie, terror brytysjkich kompanii handlowych pochłoną miliony ofiar, ofiary sztucznie wywoływanych przez kompanie handlowe klęsk głodu idą na przestrzeni XIX wieku w dziesiątki milionów.

Chiny wyzyskiwane przez kapitalistyczne mocarstwa, klęski głodu były tam czymś"normalnym" pochłaniały na przestrzeni wielu setki milionów ofiar, do tego dochodzą krwawe powstania przeciw dominacji kapitalistycznych mocarstw, kolejne dziesiątki milionów ofiar.
Kongo Belgijskie, 10-20mln ofiar działalności europejskich kompanii handlowych. Ameryka, miliony ofiar amerykańskiego "lebensraum", miliony ofiar niewolnictwa.

Afryka to ogólnie największa ofiara kapitalizmu już od XiX wieku! Wolny handel wprowadzono właśnie po to by wymusić ekonomiczną podległość kolonii od imperiów z północy i zdusić samodzielny rozwój Afryki.

Trudno dowiesc, ze "humanitarne" wojny Zachodu pomogly zwyklym ludziom. W Iraku sankcje spowodowaly smierc pól miliona dzieci oraz niedozywienie calej populacji, brak leków i artykulów edukacyjnych, z zawierajacymi metal dlugopisami wlacznie! Saddam Hussein pozostaje u wladzy i ma sojuszników na Bliskim Wschodzie, poniewaz jest postrzegany jako wróg Zachodu. Jego decyzja o wyslaniu pieniedzy rodzinom Palestynczyków, zabitych przez Izrael w Intifadzie, tylko podtrzymala ten wizerunek.
Tymczasem regularnie sa prowadzone, przez amerykanskie i brytyjskie bombowce, bombardowania Iraku. Nie zwraca sieuwagi na ich konsekwencje.
Balkany skladaja sie obecnie z wielu podzielonych lub wyczyszczonych etnicznie krajów. Dwa z nich - Bosnia i Kosowo, sa w rzeczywistosci protektoratami Zachodu, zarzadzanymi przez kraje zachodnie. Pozostale sa coraz bardziej zalezne od pomocy i dotacji, potrzebnych do przezycia. Musza akceptowac podstawy zachodniej polityki. Lista aktualnych problemów dowodzi kleski interwencji. Czystki etniczne i dyskryminacja sa wyrazne. Region jest centrum handlu bronia i narkotykami oraz prostytucji, w szczególnosci jesli chodzi o Kosowo. Problem uchodzców w bylej Jugoslawii pozostaje najpowazniejszym w Europie. Bosnia i Kosowo sa pelne obcych wojsk, które nie moga sobie poradzic z czystkami (na przyklad prowadzonymi przez Albanczyków wobec kosowskich Serbów). Tak jak w Iraku, kraj zostal skazony przez bron uzyta w bombardowaniach.
Na calym swiecie tocza sie konflikty. Nikt nie mysli o zolnierzach, którzy w nich walcza, ani o cywilach w nich ginacych. Weterani Wojny w Zatoce cierpia w wyniku skutków uzytej broni: 80 tys. Amerykanów i 3 tys. Brytyjczyków zapadlo na Syndrom Wojny w Zatoce. Uwaza sie, ze spowodowal go zubozony uran, uzywany w broni. W Iraku, od czasu wojny z 1991 roku, nastapil wzrost zachorowalnosci na raka. Zachorowalo ponad 250 tys. Irakijczyków. W Bosni w 1995 roku bombardowanej pociskami ze zubozonym uranem, liczba zachorowan równiez znaczaco wzrosla. Wielu europejskich zolnierzy, którzy tam sluzyli, zmarlo na raka.
Humanitarne motywy, którymi nasze rzady usprawiedliwiaja swoje akcje ukrywaja niewesola prawde i fakt ze kluczowe sa interesy ekonomiczne. Imperializm pozostaje osia naszego swiata, nierozerwalnie zwiazana z globalizacja. Ropa naftowa na Bliskim Wschodzie wyjasnia zachodnia obecnosc w regionie. Wojna na Balkanach dotyczyla ekspansji NATO na wschodzie, a przede wszystkim budowy ropociagów znad Morza Kaspijskiego nad Sródziemne, majacych przebiegac przez region. Teoria ta byla poczatkowo odrzucana, ale obecnie istnieje juz projekt rurociagu, biegnacego z Bulgarii do Albanii przez ... Macedonie.

Było też wiele zbrodni na komunistach o których się nie mówi. Obrzydliwym mordem imperialistycznym jest np. Masakra w Bodo League, gdzie zginęło od 100 do 600 tysięcy Koreańczyków podejrzewanych o komunizm lub sympatie z komunistami, lub bestialskie mordy w wykonaniu "wyzwoleńczej" armii amerykańskiej na cywilach w Wietnamie, gdzie tysiące kobiet zostało zgwałconych przez spaczonych wojną i propagandą amerykańskich żołnierzy, przykładem może być masakra w My Lai.
Nie dziwię się, że dzisiaj się o tym nie mówi. W końcu ludzie zaczęli by się zastanawiać czy takie same akcje demokratycznie strzelającej armii USA nie mają w tej chwili miejsca na bliskim wschodzie :)

Ostatnimy czasy agresja USA oraz innych państw NATO-wskich na Libię to doskonały przykład wojny imperialistycznej, czyli takiej, którą prowadzi się, by osiągnąć zyski. Ten typ konfliktów jest jak najbardziej powodowany przez kapitalizm (uszczegóławiając - jego szczytową formę, czyli imperializm). Bowiem to w kapitalizmie powstają monopole, które za wszelką cenę gromadzą wartość oraz nie dopuszczają innych podmiotów do konkurencji. Dlatego też Libia - kraj o olbrzymich pokładach ropy, zamożny oraz rozwinięty - padła łupem imperialistów. Była dla nich niewygodnym konkurentem.

Natomiast kraje socjalistyczne nigdy nie angażują się w konflikty imperialistyczne (no chyba, że chodzi o ochronę socjalizmu). Celem krajów socjalistycznych nie jest koncentracja kapitału, ani zysk, lecz przede wszystkim zapewnianie godnego bytu obywatelom i ochrona proletariatu przed kapitalistami. Związek Radziecki ani żaden inny kraj socjalistyczny nigdy nie zorganizował konfliktu imperialistycznego, nigdy nie napadł suwerennego kraju by osiągnąć zysk.
Zbrodni chorej nieludzkiej kapitalistycznej utopii nikt nie przebije!!

el...........wy

2014-01-13, 15:50
W życiu nie czytałem większych pierdół. Akurat wrzuciłeś temat, a ja wczoraj czytałem "manifest komunistyczny", nigdy nie czytałem większego gniota. Kraje socjalistyczne niszczą się od środka, socjalizm zawsze ma prowadzić do komunizmu, chyba wiesz kto to powiedział. Socjalizm się nie sprawdza, bo jest ustrojem niewolniczym , w którym musisz oddawać pieniądze organom państwa przez co stajesz się od niego całkowicie zależny. Ktoś nagle może ci powiedzieć, że musisz się obowiązkowo ubezpieczać, obowiązkowo chodzić do szkoły, zakazać palić marihuanę, zakazać pracy do tego dochodzi masowa inwigilacja, biurokracja i to można wymieniać godzinami.
Radzę ci poczytaj coś rozsądnego a nie utopijne teorie wielkiej sprawiedliwości społecznej spod szyldu sierpa i młota, która od 100 lat tylko równa w dół, jeśli jesteś zainteresowany, to możemy podyskutować, ale raczej nie jesteś

ma...........51

2014-01-13, 15:59
opopopoipoiooikpoi

Dymekx

2014-01-13, 17:14
@czarek00 komputer, internet nawet klawiatura na której piszesz jest efektem kapitalizmu :) .

Dorquba

2014-01-13, 17:29
Znowu Czarek i jego wypociny, człowieku- dałbyś sobie i nam spokój.

Invii

2014-01-13, 19:06
Kolejny wpis czarusia w stylu: "kapitalizm jest zły, bo w krajach w których tak naprawdę go nie ma gospodarka kuleje"?

wudun

2014-01-13, 21:18
Mam pytanie. Jest jakiś portal dla domorosłych komuchów takich jak ty? Czy na kolanie piszesz te dyrdymały.

Ork.Fajny

2014-01-13, 21:25
Dorquba napisał/a:

Znowu Czarek i jego wypociny, człowieku- dałbyś sobie i nam spokój.


On tego nie pisze. On robi z a trolla i tylko kopiuje te teksty z innych stron.

ja...........ax

2014-01-15, 11:20
można po moich postach łatwo zauważyć ze jestem lewakiem i jestem z tego dumny, ale czarek nie masz albo elementarnej wiedzy historycznej albo po prostu zakrzywiasz czasoprzestrzeń pod twoje tezy a to się nazywa propagandą albo po prostu kłamstwem. więc zacznijmy od rzeczowej krytyki twoje niestety bzdurnego postu, naziści to komuniści tacy sami jak bolszewicy różnica jest taka że wroga klasowego zamieniono na rasowego, SA zlikwidowano między innymi właśnie dlatego że domagali się rewolucji proletariackiej różnicę ideologiczną w zasadzie jest to że naziści doceniali znaczenie małych prywatnych przedsiębiorstw. na samej Ukrainie w skutek kolektywizacji zgięło prawie 10 milionów ludzi z głodu właśnie w całej Rosji jeszcze więcej, podobnie w chinach kilkadziesiąt milionów ludzi a czerwoni Khmerzy zlikwidowali jedną trzecią narodu, k***a cze idol z koszulek wysyła dzieci do obozów koncentracyjnych za słuchanie rock'n'rolla, i można tak wymieniać długo zahaczmy o Afrykę, mało kto wie że do czasu kiedy były one koloniami europejskimi może i wyzyskiwane ale zarządzane przez kapitalistów klęski głodu nie zdarzały się tam praktycznie w ogóle, głód w Afryce przyniosły właśnie lewicowe pomysły w stylu kolektywizacji wysiedlania białych i azjatyckich farmerów, czy właśnie nacjonalizacja przemysłu, patrz aktualne Zimbabwe. w Indiach ci koszmarni brytyjscy kolonizatorzy zakończyli trwającą od kilkuset lat wojnę domową miedzy państewkami radżów, region ten był tak wyniszczony że Brytyjczyków przyjął z otwartymi rękoma, Brytyjczycy w swym niezwykle rasistowskim poczuciu wyższości zabronili palenia wdów z mężami walczyli z lichwą i wprowadzili szereg ustaw mających na celu poprawę bytu chłopa, zgadnij kto też zasponsorował w dużej mierze zioną rewolucje, która ostatecznie zakończyła klęski głodu w tym państwie, o reszcie nawet nie chce mi się mówić, tak uważam sankcje za nieskuteczną bzdurę i jeszcze jedno nie istnieje taki naród jak Palestyńczycy, większość z nich do imigranci z Jordanii sprowadzeni tam tylko po to by nie dać tych ziemi żydom. atak na Serbię by dać niepodległość Kosowu uważam za skandal, ale najwidoczniej koś potrzebował największego w Europie ośrodka tranzytowego narkotyków i żywego towaru, gdzie za kilka set euro możesz kupić sobie 12 letnią seksualną niewolnicę. za dwadzieścia euro możesz wyr*chać w tyłek jakieś dziecko bez żadnych konsekwencji w końcu Tajlandia jest daleko, tak samo rozpad Jugosławii i to jakiej formie się on odbył to efekt działań Europy zachodniej w dużej mierze, ale na boga, gdyby nie masakra tych Koreańczyków to cała kora wyglądała by ja północna, no chyba że uważasz że trzymanie połowy swojego narodu w obozach koncentracyjnych to szczyt szczęścia
socjalizm jest niezbędny bo ludzie to k***y zasada ta dotyczy również przedsiębiorców a może nawet bardziej ich bo posiadana władza nad pracownikami może degenerować postawy etyczne, ale kapitalizm jest również potrzebny bo system opierający się o pieniądz znakomicie motywuje jednostek i całą naszą cywilizację techniczną do rozwoju, system socjalistyczny ma słoności do degeneracji tychże, przynajmniej w formie w jakiej my go uświadczyliśmy

Ork.Fajny

2014-01-15, 14:04
jabolmax napisał/a:

można po moich postach łatwo zauważyć ze jestem lewakiem i jestem z tego dumny


No trudno żebyś jasno mówił że mordowanie ludzi w imię równości jest czymś złym i należy ci się za to jakaś kara...

ja...........ax

2014-01-15, 17:08
Ork.Fajny napisał/a:


No trudno żebyś jasno mówił że mordowanie ludzi w imię równości jest czymś złym i należy ci się za to jakaś kara...


dobra o czym ty pie**olisz bo nie kumam, pisze o zbrodniach komunizmu, albo po prostu tym do czego gospodarka centralnie planowana doprowadziła w szczególności kiedy brali się za nią megalomańscy debile jak Mao, ale tak wolę by mordowano w imię równości niż w imię kolejnej posiadłości czy luksusowego jachtu to właśnie przedsiębiorcy przodowali w tym współpracując z władzami, jeśli już trzeba kogoś mordować

Ork.Fajny

2014-01-15, 18:19
Teraz możesz śmiało wskazać 10 przykładów masowych mordów sprowokowanych przez przedsiębiorców, które które się dokonały wraz lub bez pomocy władz.

ja...........ax

2014-01-17, 07:10
po ch*j miałbym to robić, napisałem jakiem mam zdanie o socjalizmie a jakie o kapitalizmie i dlaczego potrzebujemy obu.
mógłbym ci takie wypisać na przykład głód w Irlandii, tylko po co?

Ork.Fajny

2014-01-17, 07:39
Człowieku. Jeśli mam traktować twoje zadanie na poważnie to MUSISZ przedstawić argumenty. Więc albo przedstaw tych min. 10 przykładów albo nie odpisuj tutaj nic i pozwól ludziom to czytającym zrozumieć jak wielka jest twoja wiedza i jak bardzo należy ufać temu co mówisz.