18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

odstrzał dzika z przystawki

en-em • 2018-02-19, 18:32
odstrzał dzika z odległości 2 m.żelazne jaja ma chłopisko

Cloverface

2018-02-19, 21:04
@mesjans możesz się rozpisywać, tłumaczyć, wyjaśniać. Jednak stulejarze z sadola nie zrozumieją

BajecznyKrzysztof

2018-02-19, 21:17
to nie jest mysliwy. Myśliwi w Polsce i śmiem twierdzić, że w całej Europie, czyli tam gdzie jest tradycja i etyka, nie używaja automatow do polowań.

tigerqaz

2018-02-19, 21:30
Ciekawe czy bez pukaweczki by tak podszedł...

Piotru70

2018-02-20, 00:08
Tak to jest jak niedźwiedzie r*chają się z dzikami.

bollol_stern

2018-02-20, 00:11
Rebeliant_ZPF napisał/a:

Po drugim strzale straciłem wszelką nadzieję, że to myśliwy. j***ne kłusujące ścierwo. Pewnie strzela też przy paśnikach. Takich tylko odj***ć, ale k***a nożem, lekko tylko skórę pociąć i związanego w mrowisko.



Jeśli to filmiki z Usa to, tam nawet tych trucheł nie zbierają, traktują dziki jako szkodnika, strzelają ile się da, bo plony niszczy...

tigerqaz napisał/a:

Ciekawe czy bez pukaweczki by tak podszedł...



Jest taka grupka w Usa, zabijają dziki mieczami. "Sword pest control" poszukaj sobie...

mesjans

2018-02-20, 00:16
Z tego co przeczytałem można używać na polowaniach w Polsce broni automatycznej o ile ma magazynek o poj. max 2 naboje. Gość na filmie wystrzelił dwa naboje więc jest wszystko ok chyba że ktoś potrafi udowodnić że miał magazynek większy. Po za tym to prawo obowiązuje w Polsce a film nie wiem gdzie jest nakręcony.

Hesbollah

2018-02-20, 04:28
Nic nie działa mi na nerwy tak, jak obrońcy zwierząt. Zobaczcie sobie na Facebooku grupę "Ludzie Przeciw Myśliwym".

Xardas132

2018-02-20, 07:36
pie**olicie, drugi strzał był na dobicie, żeby się nie męczył, bo po pierwszym słychać było jak się jeszcze męczył. Pod drugim już ucichł. Facet strzelał żeby zabić, a nie go pomęczyć, jakby chciał męczyć to by wnyki zakładał jak te kłusownicze ścierwa. Ja jednak kolesia z filmu bardziej szanuje niż szkaluje.

tarcer123

2018-02-20, 07:59
Troche smiac mi sie chc3 z tych nieudacznikow zyciowych. Idzie taki do lasu uzbrojony po zeby i strzela.do.zwierzecia ktore nie ma zadnych szans na ucieczke. I uwaza sie taki za faceta z jajami i twardziela. :amused:

Twardziele to byli setki lat temu. Polowali.na zwierzyne zeby ja zjesc.czyli.zeby przezyc.

A t9 co widac to jakies lalusie z grubymi portfelami.

SaveTheTrees

2018-02-20, 08:28
@up
To powiedz mi, proszę - skąd bierze się dziczyzna? Jak chcę sobie kupić sarninę, skąd pochodzi, z hodowli? Pokaż mi źródło dziczyzny inne niż myśliwi.
A twardzieli wcale nie muszą z siebie robić, hobby jak każde inne.
Ponadto - jeśli w tamtym rejonie dziki faktycznie są szkodnikami, to od frajerów należy zwyzywać też ludzi podkładających trutkę na szczury. Też tępią szkodniki. Jak tacy twardzi, to powinni szczury gołymi rękami zabijać.
Twardziele setki lat temu nieraz stosowali wnyki - to, co dziś robią kłusownicy, żeby się zbytnio nie zmęczyć polowaniem.

Na koniec - zastanów się, kto (przynajmniej u nas) zostaje myśliwym. Tak jak napisałeś - ci z grubymi portfelami. W mojej okolicy jest to kilku lekarzy i prawników, sędzia, paru właścicieli dobrze działających, przynoszących zyski zakładów. Sami k***a nieudacznicy.

DarthMoon

2018-02-20, 08:55
Ludzi, którzy zabijają dla przyjemności uważam za niezrównoważonych psychicznie. Od strzelania w dzika, niedużo więcej "odwagi" potrzeba, żeby strzelić do człowieka.

tarcer123

2018-02-20, 09:54
SaveTheTrees napisał/a:

To powiedz mi, proszę - skąd bierze się dziczyzna?



Głównie jest to mięso z hodowli. Tylko w niewielkim procencie kupowane od myśliwych z polowań.

DarthMoon, Dobrze napisał. Co innego zabić żeby przetrwać a co innego dla frajdy bo on ma kasę.

Na koniec napiszę że nie jestem żadnym wegetarianinem czy tym podobne. Bardzo lubię mięso i zjadam je w dość sporych ilościach. A to co widzimy na filmie to rozrywka właśnie dla nieudaczników. Taki laluś nie pójdzie na sztuki walki albo sporty siłowe. On ma kasę, kupuje broń i wali do bezbronnej zwierzyny.

Pewnie punkt widzenia zależy od siedzenia ale zdania nie zmienię że zabijanie bezcelowe zwierzyny jest chore.

SaveTheTrees

2018-02-20, 11:01
@up
Faktycznie, z tą dziczyzną się zapędziłem. Co nie zmienia faktu, że jeśli zwierzęta przez zbyt dużą liczebność na danym obszarze dokonują szkód, to należy ich ilość zmniejszyć. To nie jest zabijanie bezcelowe. Świat nie jest już puszczą sprzed tysiąca lat.

A co do myśliwych, to widzę, że masz silnie zakorzeniony obraz myśliwego-pedała, który nie potrafi robić nic poza strzelaniem. Większość z tych myśliwych, których znam ja, nie wpisuje się w niego ani trochę.
Jeden z nich jest na przykład certyfikowanym trenerem karate, którego grupa odnosi sukcesy na dużych zawodach. Inny do niedawna napie**alał się dość ostro w rekonstrukcji historycznej (doznał poważnej kontuzji, ale polował już wcześniej). Niejeden jest stałym bywalcem siłowni.

Jeszcze jedna rzecz - czy zwierzęta w hodowli mogą się bronić? ;-)

DarthMoon,
pie**olenie na poziomie "gry komputerowe uczą zabijać". Albo "prosektoria na uczelniach szkolą sadystów".

tarcer123

2018-02-20, 12:31
Niestety mam okazje widziec tych typowych mysliwych bo wpie**alaja sie na nasz prywatny teren.

Mam swoje zdanie na ten temat i nie mam zamiaru go zmieniac ani nikogo przeonywac.