18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Odpalanie ISU-152 z II wojny światowej

Mizantrop • 2012-09-15, 21:55
Opis z YT:
Cytat:

Подробнее об этом можно почитать в моей статье на блоге компании:
http://npf-tanais.blogspot.com/2012/09/1944.html

А это видео было снято сразу после нахождения самоходки:
http://npf-tanais.blogspot.com/2012/09/152.html




Dobra, żarcik poszedł więc teraz do rzeczy.

Grupa naukowa "Tanais" (Танаис) znalazła działo samobieżne z okresu II wojny światowej ISU-152 częściowo zakopany w podłożu. Niszczyciel stał w jakiejś wsi, do której przyjechał zaraz po wojnie i od tamtej pory był ruszany raz kiedy to trzeba było wyrwać jakieś drzewo w centrum wsi. Miejscowi złomiarze rozkręcili poboczne części jak krzesła, włazy etc. zostawiając czołg w ogólnie dobrym stanie. Ekipa mechaników odpaliła silnik, w którym brakowało paru elementów m.in. chłodzenia (były aluminiowe), akumulatora, pompy paliwowe.



kogut117

2012-09-16, 11:55
Ladnie pod koniec zdarl asfalt przy nakrecaniu. Chcialoby sie takim pojezdzic. O strzelaniu do abramsa nie wspominajac.

Butter

2012-09-16, 11:59
Cap_Cubasa napisał/a:

Grupa Naukowa "Tanais" a ten z Palnikiem 8:51 Chcący Rozbebeszyć Działo to też Naukowiec czy Pospolity ''Złomiarz'' nic tylko Pogratulować Inteligencji Niszczenia Maszyny a zarazem Zabytku...



Też byłem oburzony takim potraktowaniem lufy! Jednak pewnie jako grupa "naukowa" musieli odebrać ISU własności bojowe, czyli zwyczajnie wypalić dziurę w lufie. Przecież w Rosji u ruskich na targu to amunicje do tego działa kupią bez problemu.

janeczekw

2012-09-16, 12:01
W tym kraju nawet ludzie z "grupy naukowej" wyglądają jak menele spod sklepu..

Mizantrop

2012-09-16, 14:16
Cap_Cubasa napisał/a:

Grupa Naukowa "Tanais" a ten z Palnikiem 8:51 Chcący Rozbebeszyć Działo to też Naukowiec czy Pospolity ''Złomiarz'' nic tylko Pogratulować Inteligencji Niszczenia Maszyny a zarazem Zabytku...



Wydaje mi się, że wypalenie dziury w lufie jest elementem demilitaryzacji pojazdu, na blogu (link jest podany na początku w opisie YT) było coś napisane, że się czepiali o to odpalanie i było pełno papierkowej roboty, sprawdzań i komisji.