topic

Odkrywca DNA o inteligencji czarnych

TurboGrzesznik • 2019-01-17, 16:42
James Watson (90 lat), laureat Nagrody Nobla w roku 1962 za odkrycie struktury DNA, został pozbawiony wszelkich tytułów honorowych po tym, jak ponownie stwierdził, że inteligencja ma związek z pochodzeniem rasowym.

Po raz pierwszy Watson wywołał oburzenie lewactwa w 2007 roku. 14 października 2007 The Sunday Times opublikował wywiad z Watsonem, w którym wyraził on wątpliwości, co do rozwoju Afryki stwierdzając, że polityka społeczna w tej kwestii opiera się na przekonaniu, iż przedstawiciele rasy czarnej dorównują inteligencją przedstawicielom rasy białej. Tymczasem badania pokazują, że jest inaczej.

Po tej wypowiedzi rada Cold Spring Harbor Laboratory zawiesiła go w obowiązkach dyrektora, a Science Museum w Londynie i Uniwersytet Edynburski odwołały jego wykłady, które miał wygłosić na ich zaproszenia. 25 października 2007 złożył rezygnację z funkcji dyrektora instytutu i przeszedł na emeryturę.

Watson przeprosił za to, co powiedział Sunday Times. Jednak teraz, podczas nagrywania na potrzeby PBS filmu dokumentalnego „American Masters: Decoding Watson”, który został wyemitowany 2 stycznia, przyznał, że poglądów nie zmienił.

Cytat:

"Chciałbym, żeby pojawiły się badania potwierdzające, że wychowanie jest ważniejsze niż natura. Ale takich badań nie ma. Jest różnica pomiędzy średnimi wynikami w testach IQ wykonywanych przez białych i czarnych. Powiedziałbym, że różnica jest genetyczna"


– powiedział ostatnio Watson na antenie stacji PBS.

Cytat:

Nowe techniki badania DNA pokazują, że ludzkie populacje były geograficznie oddzielone na tyle długo, że mogły ewoluować różnice w średnich genetycznych w poznaniu i zachowaniu. Teoria multiregionalna (regionalnej ciągłości) wyjaśnia różnice rasowe między Azjatami, Afrykanami, Europejczykami i Aborygenami.:niggasmile:

fragment dokumentu

spoiler


oraz całość
spoiler

TB303

2019-01-17, 16:52
Darjusz napisał/a:

James Watson (90 lat), laureat Nagrody Nobla w roku 1962 za odkrycie struktury DNA, został pozbawiony wszelkich tytułów honorowych po tym, jak ponownie stwierdził, że inteligencja ma związek z pochodzeniem rasowym.


Na pewno tak się tym przejął, że ma zamiar popełnić samobójstwo, tak to go zabolało. A jednak nie, bo ludzie jak on, zawsze fakty naukowe będą stawiać wyżej od nic nie znaczących tytułów. Chwała mu za to i niech żyje ponad 100 lat.

BrianGriffin

2019-01-17, 16:55
Cytat:

Ale takich badań nie ma. Jest różnica pomiędzy średnimi wynikami w testach IQ wykonywanych przez białych i czarnych.Biali te testy tworzyli. Trzeba być mało rozgarniętym, żeby nie wziąć tego faktu pod uwage.

BKKWK

2019-01-17, 16:59
Murzyni ŚREDNIO są mniej inteligentni od białych. Kobiety ŚREDNIO mają mózgi mniejsze niż mężczyźni. Mężczyźni ŚREDNIO są wyżsi od kobiet. Ubodzy ŚREDNIO są gorzej wykształceni od bogatych. Można tak ciągnąć godzinami.

Kiedy w końcu ci sp***oleni umysłowo debile przyjmą do wiadomości, że fakty są jakie są i żadne genderowe/równościowe pie**olenie, a tym bardziej próby zakrzyczenia, nie zmieni faktów?

TB303

2019-01-17, 17:00
BrianGriffin napisał/a:

Biali te testy tworzyli. Trzeba być mało rozgarniętym, żeby nie wziąć tego faktu pod uwage.


No i co z tego? Fakty naukowe są faktami naukowymi, dodatkowo nie mogą być kłamliwe, więc nie próbuj jak typowy ignorant, za wszelką cenę ich negować, pie**oląc, że "uuu biali to robili, to pewnie kłamią".

freaky

2019-01-17, 17:02
Jeden z najmłodszych doktorów w historii, prekursor nad badaniami DNA, laureat nagrody Nobla i kognitywny geniusz z piękną karierą. A jacyś debile i absolwenci wyższej szkoły gender, pouczają go w dziedzinie, w której jest ekspertem. Należy mu się szacunek za to, że nie poddał naciskom i groźbom, zresztą w innym wypadku musiałby podważyć cały dorobek naukowy
:amused:

spoiler

kampton

2019-01-17, 17:05
Ameryki nie odkrył, bez badań to widać. Szkoda tylko, że się przysrali.

traf

2019-01-17, 17:10
freaky napisał/a:

Jeden z najmłodszych doktorów w historii, prekursor nad badaniami DNA, laureat nagrody Nobla i kognitywny geniusz z piękną karierą. A jacyś debile i absolwenci wyższej szkoły gender, pouczają go w dziedzinie, w której jest ekspertem. Należy mu się szacunek za to, że nie dał naciskom i groźbom, zresztą nauka akurat jest po jego stronie.

Ten przypadek pokazuje że wielu krytykujących go ludzkich osobników cofa się w rozwoju :)

ag...........th

2019-01-17, 17:23
Niestety takie dinozaury nauki wymierają, przed śmiercią są pozbawiane tytułów naukowych i możliwości prowadzenia wykładów tym samym przekazania wiedzy. Uczą poprawni politycznie "doktorzy" i "profesorki, a efekty tego będzie widać za 20-30 lat jak dorośnie kolejne pokolenie profesorów wyuczonych na liberalnej propagandzie równości.

Sa...........hi

2019-01-17, 17:26
Nie trzeba być Jamesem Watsonem żeby wiedzieć o takich oczywistościach. :amused:

BrianGriffin

2019-01-17, 17:46
TB303 napisał/a:

No i co z tego? Fakty naukowe są faktami naukowymi, dodatkowo nie mogą być kłamliwe, więc nie próbuj jak typowy ignorant, za wszelką cenę ich negować, pie**oląc, że "uuu biali to robili, to pewnie kłamią".Nie kłamią.

Wyobraź sobie, że musisz ułożyć test na inteligencję. Zaczynasz kombinować, co wg ciebie jest "inteligentne", jakie odpowiedzi powinny być udzielane itd. Jeżeli rzeczywiście jest pewien rozjazd w DNA między rasami, to możliwe jest, że mózgi białych, czarnych, żółtych czy czerwonych, mogą trochę inaczej pracować. Z zasady więc testy układane przez białych mogą lekko "faworyzować" mózgi białych. I vice versa.

I tylko nie "pie**olisz" bo w ryj dać mogę dać.

la...........53

2019-01-17, 17:59
@up a czy są jakieś testy na inteligencję robione przez czarnych ? podaj jakiś ŚREDNIO nie znaczy wszyscy a znaczy większość np. w Afryce że mają ŚREDNIO mniejsze IQ nie znaczy że jakiś murzyn się nie znajdzie z wyższym agresja tylko pokazuje jakie kto ma IQ

freaky

2019-01-17, 18:10
BrianGriffin napisał/a:

Wyobraź sobie, że musisz ułożyć test na inteligencję. Zaczynasz kombinować, co wg ciebie jest "inteligentne", jakie odpowiedzi powinny być udzielane itd. Jeżeli rzeczywiście jest pewien rozjazd w DNA między rasami, to możliwe jest, że mózgi białych, czarnych, żółtych czy czerwonych, mogą trochę inaczej pracować.


Wśród testów na inteligencję płynną wyróżnia się matryce Ravena. Test ten uchomia u badanego myślenie analityczne, poprzez szukanie zależności i prawidłowości w szeregach symboli. U dzieci w sposób miarodajny mierzą one iloraz inteligencji wrodzonej, wykluczając czynniki środowiskowe, a tym samym także kulturowe, co czyni je uniwersalnymi.
BrianGriffin napisał/a:

Z zasady więc testy układane przez białych mogą lekko "faworyzować" mózgi białych. I vice versa.


Wygląda na to, że testy układane przez "białych" najbardziej faworyzują co niektórych Azjatów, bo to Singapurczycy i Hongkończycy mają średnio lepsze o kilka punktów wyniki od Europejczyków.
:krejzi:

SirMajkel

2019-01-17, 18:33
to dlaczego u nas w kraju tylu debili?

szafir00

2019-01-17, 18:48
Proponuję przyznanie honorowego członkostwa na sadolu.
Wyślijcie ulubionego moderatora (admina) w tej sprawie.