18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Odkrywca DNA o inteligencji czarnych

TurboGrzesznik • 2019-01-17, 16:42
James Watson (90 lat), laureat Nagrody Nobla w roku 1962 za odkrycie struktury DNA, został pozbawiony wszelkich tytułów honorowych po tym, jak ponownie stwierdził, że inteligencja ma związek z pochodzeniem rasowym.

Po raz pierwszy Watson wywołał oburzenie lewactwa w 2007 roku. 14 października 2007 The Sunday Times opublikował wywiad z Watsonem, w którym wyraził on wątpliwości, co do rozwoju Afryki stwierdzając, że polityka społeczna w tej kwestii opiera się na przekonaniu, iż przedstawiciele rasy czarnej dorównują inteligencją przedstawicielom rasy białej. Tymczasem badania pokazują, że jest inaczej.

Po tej wypowiedzi rada Cold Spring Harbor Laboratory zawiesiła go w obowiązkach dyrektora, a Science Museum w Londynie i Uniwersytet Edynburski odwołały jego wykłady, które miał wygłosić na ich zaproszenia. 25 października 2007 złożył rezygnację z funkcji dyrektora instytutu i przeszedł na emeryturę.

Watson przeprosił za to, co powiedział Sunday Times. Jednak teraz, podczas nagrywania na potrzeby PBS filmu dokumentalnego „American Masters: Decoding Watson”, który został wyemitowany 2 stycznia, przyznał, że poglądów nie zmienił.

Cytat:

"Chciałbym, żeby pojawiły się badania potwierdzające, że wychowanie jest ważniejsze niż natura. Ale takich badań nie ma. Jest różnica pomiędzy średnimi wynikami w testach IQ wykonywanych przez białych i czarnych. Powiedziałbym, że różnica jest genetyczna"


– powiedział ostatnio Watson na antenie stacji PBS.

Cytat:

Nowe techniki badania DNA pokazują, że ludzkie populacje były geograficznie oddzielone na tyle długo, że mogły ewoluować różnice w średnich genetycznych w poznaniu i zachowaniu. Teoria multiregionalna (regionalnej ciągłości) wyjaśnia różnice rasowe między Azjatami, Afrykanami, Europejczykami i Aborygenami.



:niggasmile:

fragment dokumentu

spoiler


oraz całość
spoiler

mygyry

2019-01-17, 19:13
Skoro w Anglii twierdzi się, że chłopcy ten mogą mieć okres to po co dyskutować z idiotami o faktach..

is...........ay

2019-01-17, 19:15
Dziadowi starość robi papkę z mózgu, demencja, kabelki mu się poprzestawiały, to i pie**oli od rzeczy.
Oczywiście w żadnym razie go nie próbuję usprawiedliwiać. Mógłby już zdechnąć rasista j***ny.

Przema

2019-01-17, 19:28
powiedział to co my na sadisticu bez badań wiemy

hanney

2019-01-17, 20:02
A najwyższe mają Żydzi aszkenazyjscy. Przypadek?

Xumme

2019-01-17, 20:05
Mój Bohater!

Szparas

2019-01-17, 20:10
Afrykanie do niczego nie doszli przez to, że mieli wygodne życie przez tysiąclecia - rosły im owoce na drzewach i mogli sobie leżeć cały czas. Chociaż to z inteligencją ma jakiś sens - Żydzi są niby o wiele inteligentniejsi niż przeciętni ludzie, możliwe dlatego, że przez tysiąclecia pozwalali tylko na śluby z innymi Żydami, a każdy musiał być wykształcony w piśmie i liczydle.

fieryangel

2019-01-17, 20:23
Powiedział jak jest, więc nie wiem o co chodzi...
Każdy może sobie sprawdzić wyniki badań pomiaru IQ, nie są one tajne, i zobaczyć, że murzyni są mniej inteligentni od ludzi.

freaky

2019-01-17, 20:27
Szparas napisał/a:

Żydzi są niby o wiele inteligentniejsi niż przeciętni ludzie




Szparas

2019-01-17, 23:21
@freaky no dobra, tu mnie masz. Chociaż Palestyńczycy mogą im to zaniżać. Bardziej mi chodziło o noblistów (olbrzymi procent pochodził z żydowskich rodzin jak chociażby Rotblat czy Einstein, a wikipedia mówi o 20% laureatów-Żydów)

is...........ay

2019-01-17, 23:44
TB303 napisał/a:

Fakty naukowe są faktami naukowymi, dodatkowo nie mogą być kłamliwe

Cała nauka opiera się na założeniu, że zawsze może być w błędzie i wszystko można podważyć, oczywiście przedstawiając odpowiednio silne logiczne argumenty.

IQ to tylko jedna metryka, mierząca jeden aspekt ludzkiej inteligencji, na dodatek średnio przydatny w codziennym życiu. Sama inteligencja nie ma jasno określonej definicji. Nie wiadomo w ogóle co to jest.
W moim odczuciu na przykład kobiety są dużo inteligentniejsze od mężczyzn, choć ci oczywiście przewyższają je w paru aspektach, w tym w logicznym rozumowaniu i IQ. Uważam też, że nasza obsesja na punkcie logiki i posiadania racji jest naszą piętą achillesową,

Co do murzynów to się nie wypowiem, bo żadnego nie znam. Mogę jedynie powtórzyć to, co zasłyszałem: średnio są silniejsi i sprawniejsi fizycznie, mają niższe IQ i EQ od białych. Również słabiej ogarniają życie w białym społeczeństwie, choć skłaniam się raczej ku przekonaniu, że to akurat w dużej mierze kwestia wychowania.

hanney

2019-01-18, 00:23
^up

Sranie w banie, IQ ma ścisłą definicję, kobiety nie są inteligentniejsze średnio od mężczyzn, a murzyni nie są średnio sprawniejsi fizycznie, dlaczego? Bo większość z nich mieszka w Afryce - mam tłumaczyć dalej jak świetną kondycję fizyczną mają niedożywieni ludzie?

Profesorowi chodzi o to, że czarni przez długotrwałą izolację genetyczną i kulturę pozbyli się wariantów genów, które promowały/umożliwiały efektywniejszy rozwój funkcji poznawczych, ponieważ nie były u nich tak ważne do przeżycia - magia doboru naturalnego. Nie wiem co w tym rasistowskiego, równie dobrze można zwrócić uwagę na większe skłonności czarnych do cukrzycy, czy rdzennych mieszkańców krajów nordyckich do chorób autoimmunologicznych, tak po prostu jest.

IQ zależy od czynników genetycznych i środowiskowych:
- ilości chromosomów (np. każdy dodatkowy chromosom X powoduje spadek IQ o 10-15 pkt - oprócz drugiego dla kobiet :) ),
- wariantów genów (mniej lub bardziej sprecyzowanych),
- odżywienia i diety dziecka (np. przy fenyloketonurii),
- diety matki w czasie ciąży i jej obciążenia genetycznego,
- wychowania (ilości i jakości bodźców stymulujących rozwój w pierwszych okresach ontogenezy),
- i innych czynników.

Cobalt54_PL

2019-01-18, 00:24
Wiecie co jest najlepsze? To że po odpowiednikach matury w Stanach Zjednoczonych doskonale to widać. Biali po prostu osiągają lepsze rezultaty. Ale lewakom tego nie wytłumaczysz ....

BrianGriffin

2019-01-18, 09:12
Cobalt54_PL napisał/a:

Ale lewakom tego nie wytłumaczysz ....



Po tym zdaniu widać, że jesteś mniej inteligentny, niż przeciętny murzyn

Songo Master

2019-01-18, 12:39
isitsaturday napisał/a:

Dziadowi starość robi papkę z mózgu, demencja, kabelki mu się poprzestawiały, to i pie**oli od rzeczy.

Oczywiście w żadnym razie go nie próbuję usprawiedliwiać. Mógłby już zdechnąć rasista j***ny.




Nie udzielaj się zmywarko, nikt ci nie pozwolił.

is...........ay

2019-01-19, 15:36
hanney napisał/a:

mam tłumaczyć dalej jak świetną kondycję fizyczną mają niedożywieni ludzie?

Touché.
hanney napisał/a:

kobiety nie są inteligentniejsze średnio od mężczyzn,

Nie powiedziałem, że średnio. Powiedziałem, że w mojej opinii, bazując na moim własnym systemie wartości i moim własnym, intuicyjnym rozumieniu inteligencji, kobiety są inteligentniejsze od mężczyzn. Ściślej rzecz ujmując, uważam, że przeciętna kobieta jest inteligentniejsza niż zdecydowana większość mężczyzn.

@ProVVe: Dzięki za przedstawienie argumentów popierających moją rację, choć o nie nie prosiłem, bo nie miałem zamiaru nikogo do niej przekonywać.