18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Odbudowa Notre Dame

~Beny • 2019-04-17, 18:13
Cytat:

Pożar katedry Notre Dame to ogromna tragedia, o której mówi cały świat. Większość katedry jest do remontu i jak już teraz wiadomo, wszystko zostanie naprawione, jednak będzie na to potrzeba dużo czasu. Koncernów, które chętnie przeznaczą pieniądze nie brakuje, jednak przy odwzorowaniu wielu elementów, ma pomóc firma Ubisoft, a dokładniej twórcy gry 'Assassin’s Creed: Unity'.

Środki na odbudowę świątyni płyną z całego świata, ale najciekawsze w całej sytuacji jest to, że przy odbudowie ma pomóc seria gier 'Assasin's Creed'! Akcja gry 'Assassin’s Creed: Unity' rozgrywa się w Paryżu w 1789 roku, a najdrobniejsze szczegóły kultowej budowli zostały w niej idealnie odwzorowane.

Wszystko dzięki temu, że podczas tworzenia gry używano zaawansowanego mapowania, a na dodatek, twórcy grafiki spędzili około dwóch lat we wnętrzu katedry. Twórcy podkreślają, że ich wersja katedry jest odwzorowaniem z dokładnością aż co do jednej cegły





Można? Można! :ciasteczkowy:

Źródło

Riossaka

2019-04-17, 18:51
Ale przecież gry to ogłupiający brutalny i podsycający do zabijania narkotyk.

emperorzbigniew

2019-04-17, 18:53
Dodam, że:

"W 2015 roku historyk i jednocześnie pasjonat technologii, Andrew Tallon, wykorzystując urządzenia laserowe zeskanował od wewnątrz i z zewnątrz katedrę Notre Dame. W efekcie powstał precyzyjny model 3D obiektu. Ma on ponad miliard punktów danych i stanowi prawdopodobnie najlepszy wzorzec, który może być wykorzystany w planowanej odbudowie katedry."

Tutaj cały artykuł: http://przemysl-40.pl/index.php/2019/04/17/cyfrowy-model-notre-dame/





radek225

2019-04-17, 19:11
W takim razie na ch*j odbudowywać, jak cała katedra jest zdigitalizowana z dokładnością co do jednej cegły?

KlinikaAborcyjna

2019-04-17, 19:28
Z zabytków w kalifacie francuskim została już tylko żona makarona :kawa:









:ciasteczkowy:

Szarik

2019-04-17, 19:30
Nawet Assassin’s Creed: Unity, jest przez tydzień za friko na uplay do pobrania.

Wiewór

2019-04-17, 22:39
Mam to ac na pleja gdzieś na dnie szuflady. Aż sobie włączę.

Dżizas_kurde

2019-04-17, 23:08
Cytat:


Pożar katedry Notre Dame to ogromna tragedia, o której mówi cały świat.


Jebie mnie to...
Niech k***a spłoną wszystkie k***a relikty średniowiecza...
palenia ludzi na stosie za to żę byli mądrzejsi od reszty motłochu...
Niech się k***a to zawali w p*zdu.

cowboy

2019-04-17, 23:49
Dżizas_kurde napisał/a:

Jebie mnie to...
Niech k***a spłoną wszystkie k***a relikty średniowiecza...
palenia ludzi na stosie za to żę byli mądrzejsi od reszty motłochu...
Niech się k***a to zawali w p*zdu.



ale k***a prostak, czemu co drugi niewierzacy to taki idiota? czasami az sie dwa razy zastanowie zanim komukolwiek powiem ze jestem niewierzacy, bo nie wiem czy mnie nie wezmie za takiego dzbana.

Eramod

2019-04-18, 00:21
napiszę tak. Wielka strata i żal że taka budowla paliła się, ale to tylko budowla znowu stawiana ponad życie człowieka. Jeszcze tego nie ugasili a już znalazł sie hajs na to żeby to odbudować. Tyle ludzi bieduje, nie ma co do gara włożyć, jednak ludzie to głupie stworzenia.

Szparas

2019-04-18, 01:39
@Eramod Życie ludzkie nigdy nie było, nie jest i mam nadzieję, że nigdy nie będzie najwyższą wartością. Na świecie jest sztuka, nauka, honor czy nawet wiara dla niektórych a nawet tak trywialne rzeczy jak rodzina czy przyjaciele - każda z tych rzeczy jest warta oddania życia. Tylko bezideowi ludzie mogą mówić o tym jak ważne jest ludzkie życie.

Trimeresurus

2019-04-18, 02:20
Brawo, łyknęliście haczyk, sadole.

Tekst o tym, że AC: Unity pomoże przy odbudowie to pic na wodę z reddita, pozdro.

I wiele detali jest zmienionych w grze, tak tylko nadmienię.

Wiewór

2019-04-18, 08:11
Eramod napisał/a:

napiszę tak. Wielka strata i żal że taka budowla paliła się, ale to tylko budowla znowu stawiana ponad życie człowieka. Jeszcze tego nie ugasili a już znalazł sie hajs na to żeby to odbudować. Tyle ludzi bieduje, nie ma co do gara włożyć, jednak ludzie to głupie stworzenia.



To niech ci ludzie idą do roboty to nie będą głodować.

:roll:

poligon6

2019-04-18, 08:27
cowboy napisał/a:

ale k***a prostak, czemu co drugi niewierzacy to taki idiota? czasami az sie dwa razy zastanowie zanim komukolwiek powiem ze jestem niewierzacy, bo nie wiem czy mnie nie wezmie za takiego dzbana.



To jest wlasnie przedstawiciel gimboateizmu, głowwnymi przedstawicielami gimboateizmu w Polsce śa

Koltlinski vel Jonasz były ksiądz prowadzący antyklerykalna gazetke, obecnie siedzi w ulu za przekrety i też chciał przerabiać katedry na szalety.

Jaś Kapela- jebniety ćpunek, który czuł oświecenie jak się paliła katedra.

Gretkowska- która uwazała to za kare boską

Do tego sa to ateiści praktykujacy, którzy sie swoim debilizmem dzielą w internecie.




Eramod napisał/a:

napiszę tak. Wielka strata i żal że taka budowla paliła się, ale to tylko budowla znowu stawiana ponad życie człowieka. Jeszcze tego nie ugasili a już znalazł sie hajs na to żeby to odbudować. Tyle ludzi bieduje, nie ma co do gara włożyć, jednak ludzie to głupie stworzenia.




O k***a prawie sie posrałem ze wzruszenia, zamiast odbudować katedre to dac darmozjadom. Najlepiej jeszcze kazdemu równo do gara by było sprawiedliwie, już to przerabialismy Stalin, Mao, Pol Pot, oni tez równali. Zgiń przepadnij komuchu!