18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Obywatelskie zatrzymanie małżeństwa

wawol • 2016-10-05, 19:10
Janusz "Szeryf" Taksówkarz zatrzymuje... a, sami zobaczcie!



Znalezione na YT.

piotrFr

2016-10-06, 08:12
rufuskask napisał/a:



uber ma tylko jeden minus - odkąd kierowcy muszą mieć działalność gospodarczą to jest dużo mniej dostępnych samochodów i często są zwiększone stawki


Ciekawe dlaczego zwiekszaja ceny, zaraz beda jezdzic drozej niz taksowki, bo dodatkowo musza za kazdy kurs 20-30% odpalic jakiemus zydowi i to mi sie najbardziej nie podoba.

madufo

2016-10-06, 09:30
Magik 2501 - Ja bym do ubera nie wsiadł z prostej przyczyny. Brak ubezpieczenia w razie wypadku. W sądzie nie masz później praktycznie żadnych praw dlatego pie**ole nie będę żydził żeby zaoszczędzić k***a 20 groszy na kilometrze a w razie czego płacić w ch*j na leczenie. Tyle w temacie.

Sonal

2016-10-06, 09:57
Oooo widzę, że taksiarz się ujawnił (madufo).
Osobiście by robić to co robię teraz zawodowo musiałem ukończyć studia wyższe i zdać państwowy egzamin i... kilka lat temu Gowin uwolnił m.in. mój zawód.
Do głowy mi nie przyszło by z tego powodu płakać jak pedał czy niszczyć konkurencyjne firmy. Trzeba swoje robić dalej tylko jeszcze lepiej.
I tak jak pisałem kiedyś - taksówkarze to debile - zamiast walczyć z jakimś komunistycznymi zbędnymi licencjami - walczą z uberem hahahaha. No ale co od debili wymagać?
Po drugie: narzekanie, że uberowcym mają taniej bo nie muszą płacić podatków. Dawno nieaktualne - muszą mieć działalności i UWAGA to ZDZIWI złotówy - 100% obrotu opodatkowują, bo idzie to wszystko przez konto. A złotówy - jeżdżę dwa razy do roku i za każdym razem k***a taksometr nie włączony.
Dodam, że z uberem nigdy nie jechałem bo na dwa razy w roku nie będę się pie**olił z jakąś aplikacją.
Ale za każdym razem byłem prawie pewny, że taksiarz mieszka w jakimś familoku bez bieżącej wody - bo k***a zapach w aucie był średnio akceptowalny... a samochód już był dawno pełnoletni.

DannyBazooka

2016-10-06, 10:36
ch*j w dupę złotówom które pie**olą o nieuczciwej konkurencji. Bardzo dobrze barany j***ne, ze teraz was dymają bez mydła tak jak przez lata dymaliście swoich pasażerów. Dekady pracowaliście na to że teraz społeczeństwo wybiera Ubera i to nie tylko dlatego że są tańsi.

kenzol

2016-10-06, 10:43
madufo napisał/a:

Magik 2501 - Ja bym do ubera nie wsiadł z prostej przyczyny. Brak ubezpieczenia w razie wypadku. W sądzie nie masz później praktycznie żadnych praw dlatego pie**ole nie będę żydził żeby zaoszczędzić k***a 20 groszy na kilometrze a w razie czego płacić w ch*j na leczenie. Tyle w temacie.


Coś za coś, taniej albo bezpieczniej. "Chcę mieć wybór" - to ostatnio bardzo modne hasło ;-)

AN...........or

2016-10-06, 11:06
Wydaję mi się że ujęcie obywatelskie było w tym przypadku bezprawne, były tam kamery więc można było zidentyfikować potencjalnego sprawcę przestępstwa po tablicach, a ujęcia można dokonywać tylko jak istnieje ryzyko że sprawca ukryje się lub nie będzie można ustalić jego tożsamości. Inną kwestia jest udowodnienie potem przestępstwa ale to inna kwestia, cała sprawa jest dyskusyjna i bym się skonsultował z prawnikiem bo jest nagranie, po czym pozwałbym taksówkarza i próbował uzyskać odszkodowania nawet na drodze cywilnej za niesłuszne ograniczenie mojej wolności.

gregor40

2016-10-06, 11:29
Parę kwestii formalnych, o których warto wiedzieć:
1) Ujęcia obywatelskiego można dokonać w przypadku PRZESTĘPSTWA (NIE WYKROCZENIA) - wykładnia dopuszcza także w przypadku uzasadnionego podejrzenia przestępstwa. Czyli na przykład możemy zatrzymać złodzieja bez zastanawiania się czy ukradł za 250zł czy nie. W tym przypadku nie doszło do przestępstwa (najwyżej wykroczenia), na dodatek złotówa miał możliwość ustalenia tożsamości domniemanych sprawców - nr tablic.

Warto o tym wiedzieć, że nie możemy ująć np kogoś kto naśmieci na chodnik.

2) Złotówa popełnił przestępstwo z art 189 KK - "K to pozbawia człowieka wolności" - 3 mce do 5 lat.

3) Małżeństwo powinno złożyć ustne zawiadomienie o przestępstwie i nie dać się odsyłać policjantowi na komisariat. Obiowiązek przyjęcia zawiadomienia ma każdy policjant na służbie. Oczywiście później pewnie będą wezwani na komisariat.

madufo napisał/a:

Magik 2501 - Ja bym do ubera nie wsiadł z prostej przyczyny. Brak ubezpieczenia w razie wypadku. W sądzie nie masz później praktycznie żadnych praw dlatego pie**ole nie będę żydził żeby zaoszczędzić k***a 20 groszy na kilometrze a w razie czego płacić w ch*j na leczenie. Tyle w temacie.



Bzdury. Leczenie masz zapewnione w ramach powszechnej opieki zdrowotnej, jeśli tylko płacisz składki na NFZ (albo jesteś ubezpieczony jako członek rodziny). W razie wypadku w Uberze nie dostaniesz tak zwanego NW - które zazwyczaj wynosi 50.000 zł. Jeśli np będziesz miał złamane obie nogi to oczywiście leczenie będziesz miał za free a w taksówce dostaniesz 20% (ocena szkody na osobie) *50.000 = 10.000 PLN. No faktycznie majątek.

OC możesz nadal dochodzić na osobie kierowcy jeśli to kierowca Ubera był sprawcą a ty pasażerem. Tyle że roszczenie nie będzie pokryte z jego ubezpieczenia, czyli po prostu może nie mieć z czego zapłacić.

A teraz zastanów się - ile widziałeś w życiu poważnych wypadków z udziałem taksówek? W ogóle w mieście szansa na poważny wypadek jest nikła - ze względu na prędkości i duży ruch.

Argument o ubezpieczeniu jest kompletnie z dupy.

Nellum

2016-10-06, 12:02
Łódź Kaliska moje miasto nie masię czym chwali :D

Włodziu

2016-10-06, 12:44
@up no Łódż k***a :D

kenzol

2016-10-06, 12:58
@gregor40

Jeszcze pozostaje kwestia jak w takim wypadku wyciągnąć dane personalne sprawcy przestępstwa, czyli złotówy, w celu założenia sprawy w Sądzie o wypłacenie odszkodowania za niesłuszne ograniczenie wolności osobistej. Policjanta poprosić żeby ich wylegitymował i podał dane? Chyba to nie wypali...

deejay1910

2016-10-06, 17:22
@kenzol

Jeśli brałeś udział w wypadku w ktorym ktokolwiek zostal poszkodowany to sprawa idzie do sądy z urzędu. A w piśmie które dostaniesz będzie wszystko o wszystkich. Nawet jakim autem jeździ, jakie i gdzie ma mieszkanie.

gomez1308

2016-10-06, 18:37
Piwo za ten pocisk na SB.

lllll

2016-10-06, 21:02
Zawsze mam radochę, jak w jakikolwiek sposób utrudnię przejazd złotówie (zajechanie drogi, niewpuszczenie, celowe spowalnianie itp.). Jestem przykładnym kierowcą, szanuję innych uczestników ruchu i staram się "pomagać" na drodze, ale jak widzę złotówę to mi się k***a nóż w kieszeni otwiera i jakoś tak automatycznie ich wk***iam :(

mazga50

2016-10-06, 21:10
Magik2501 napisał/a:

Uber nieuczciwy! Uber KRADNIE!!
KRADNIE, bo jest tańszy! KRADNIE, bo te pieniądze powinny być MOJE!
Nie ma licencji, a można jeździć tylko z licencją!
ZŁO-DZIE-JE! ZŁO-DZIE-JE!



Złotowy krzyczą, że to nieuczciwe, bo bez licencji. No tak, ale ja, jako pasażer, wiem, że oni licencji nie mają. I że kierowca może być dałnem. Ale DOBROWOLNIE się na to godzę.
Cejrowski fajnie opowiadał jak jest w Ameryce Południowej. Jest sobie knajpa, która ma certyfikat sanepidu i obok jest taka bez tego certyfikatu. W pierwszej danie A kosztuje np. 15 dolarów, a w tej drugiej 4,50 dolara. Twój wybór. I to jest wolność!



ok, ale ty płacisz za leczenie lub pogrzeb 100%. ale to nadal twój wybór...

kenzol

2016-10-07, 00:36
Gdyby UBER był polską firmą, założoną w Polsce i działającą tylko w naszym kraju, to już dawno by go nie było. Ale że to jest amerykańska korporacja, działająca na całym świecie prawie, to nasi mogą ich tylko połechtać w dzyndzelek :-)