18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Obrady Sejmu 1992 - próba ujawnienia agentów SB.

Bartsone92 • 2012-11-05, 10:46
Dobrze żarło, ale zdechło.
Niewiele brakowało, a 20 lat temu mielibyśmy decyzję o ujawnieniu nazwisk zdrajców z lat 1945-92.
Co najciekawsze, propozycja ustawy chyba najbardziej przestraszyła polską 'elitę' 'walczącą' z komunizmem. Reakcja pewnych osób daje wiele do myślenia.

Odpowiedni ludzie jednak zawsze stoją na baczności, żeby takie pomysły wszem i wobec, bez żadnego kamuflażu tłamsić w zarodku.
:bije_konia:

xts

2012-11-05, 23:29
mr_9mm napisał/a:

Przyczepiłeś się jak rzep do psiego ogona. Wymieniłem 3 osoby wcześniej.
Ciotka tam mieszka od 30 czy iluś lat, kolega od niedawna, kumpel pojechał na wakacje.
Zaspokoiło to twoją ciekawość?



czy ja sie pytałem?

ciotka pewnie sp***oliła przez niemcy tak jak mój wujo ;) te lata

kanada to przykład cywilizowanego kraju

ReDD1791

2012-11-05, 23:39
mr_9mm napisał/a:

W Kanadzie wcale nie jest tak tanio...
Mam tam ciocie i kolege z liceum. Szczególnie jak nie masz auta i musisz komunikacja jezdzić (jak kumpel).
Ale co kto tam woli.


Jeżeli kumpel na wakacje pojechał to nie bierz go pod uwagę. Ani nie pracuje ani za wiele nie poprzebywał tam. Odwiedził parę sklepów, w większości zapłacił pewnie dużo więcej jak w Polsce, poprzeliczał wszystko na złotówki i już fama że tam wcale tak nie jest wesoło. Zazwyczaj porównując warunki bierze się średnią płacę krajową. I tam jest ona dużo wyższa niż u nas. A w ogóle paliwo jest u nich tańsze więc tak czy siak opłaca się mieć samochód.

mr_9mm napisał/a:

Akurat porównywałeś życie w Kanadzie do tego w Polsce, ale dobra ;-) .


Mój cytat:
ReDD1791 napisał/a:

W takim k***a państwie prawa żyjemy gdzie wmawiają nam wolność i równość społeczną. k***a. Dobrze mnie wychowywali rodzice. Już w wieku 10 lat wiedziałem że w Polsce zostanę tylko do końca studiów ( bo co jak co ale naukę ogólną mamy zajebistą) i wypie**alam z tego kraju. W Kanadzie potrzebują teraz pracowników w 200 dziedzinach. Warunki dużo lepsze, góry, na snowboardzie można pojeździć, taniej się żyje, lepiej zarabia.


Wskaż mi w którym miejscu porównuję do warunków w Polsce. Zresztą nawet jak miałbym porównywać to i tak miałbym rację.

mr_9mm

2012-11-05, 23:44
Ale drążyłeś temat ;-)
Masz racje, wtedy to była jedna (jeśli nie jedyna) "łatwa" opcja czmychnięcia z prl.
Teraz jest o niebo lepiej z wyjazdami.
Chociaż (podobno) nawet jak chce się przenieść z Kanady(obywatelstwo kanadyjskie) do usa na stałe, to i tak nie jest tak łatwo jakby się mogło wydawać.

:edit:
Cytat:

Już w wieku 10 lat wiedziałem że w Polsce zostanę tylko do końca studiów ( bo co jak co ale naukę ogólną mamy zajebistą) i wypie**alam z tego kraju. W Kanadzie potrzebują teraz pracowników w 200 dziedzinach. Warunki dużo lepsze, góry, na snowboardzie można pojeździć, taniej się żyje, lepiej zarabia.

Nie mówie, że tutaj jest lepiej, bo wiadomo że gorzej :-D Także zgadzam się z tobą

xts

2012-11-05, 23:52
mr_9mm napisał/a:

Ale drążyłeś temat ;-)
Masz racje, wtedy to była jedna (jeśli nie jedyna) "łatwa" opcja czmychnięcia z prl.
Teraz jest o niebo lepiej z wyjazdami.
Chociaż (podobno) nawet jak chce się przenieść z Kanady(obywatelstwo kanadyjskie) do usa na stałe, to i tak nie jest tak łatwo jakby się mogło wydawać.



a kto chce do usa jak jest się w kanadzie?

ReDD1791

2012-11-06, 00:05
W USA mają barylkę (~159 litrów?) ropy za $107 (wg. giełdy) czyli ogólnie za litra wychodzi $0,67. Dodając do tego jakieś $0.20 marży wychodzi ropa za 0,9 dolara co w przeliczeniu na płace jest kurewsko tanie :D

gadom

2012-11-06, 00:40
xts napisał/a:



kto powiedział, że nie jest? jaro?



Jakbyś nie zachowywał się jak taki nonszalancki ch*j, to może stary by się do ciebie czasem odezwał i wyjaśnił kilka rzeczy. Chyba że tak samo trzęsie portkami jak rządząca elita na dźwięk słowa "lustracja".

A jak nie żyje, to nie jest mi przykro, bo twoich wypowiedziach widać, że gówniane geny przekazał...

:idzwch*j:

xts

2012-11-06, 08:05
gadom napisał/a:



Jakbyś nie zachowywał się jak taki nonszalancki ch*j, to może stary by się do ciebie czasem odezwał i wyjaśnił kilka rzeczy. Chyba że tak samo trzęsie portkami jak rządząca elita na dźwięk słowa "lustracja".

A jak nie żyje, to nie jest mi przykro, bo twoich wypowiedziach widać, że gówniane geny przekazał...

:idzwch*j:



wnioskujesz po internetowych wypowiedziach? hej, niektórzy traktują internet jako rozrywkę, a nie prawdziwe życie :D

!Timon

2012-11-06, 15:13
@ReDD1791

Cena za baryłkę ropy, ale mnie się zdaje trochę, że nieprzetworzonej zatem poza marżą trzeba jeszcze doliczyć koszty przetworzenia.
Masz jednak rację, że za ich zarobki mają śmieszne ceny benzyny. Parę lat temu byłem 'sezonowo', za godzinę pracy jako zwykły fizol budowlany 9$ a galon (3,785 litra) kosztował około trochę ponad 3$.

azerbejdzanification

2012-11-06, 20:22
I o to panowie i panie krótka historia o zdradzie narodu, tym większej bo zdradzili ci którym wierzyliśmy.

paganbreed

2012-11-08, 02:33
polecam książkę "Sprawa Lecha Wałęsy"

wiesiors4

2013-04-03, 01:52
JKM nadal chce zlustrować wszystkie osoby publiczne, już wiecie dlaczego się go boją?