18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Obrady Sejmu 1992 - próba ujawnienia agentów SB.

Bartsone92 • 2012-11-05, 10:46
Dobrze żarło, ale zdechło.
Niewiele brakowało, a 20 lat temu mielibyśmy decyzję o ujawnieniu nazwisk zdrajców z lat 1945-92.
Co najciekawsze, propozycja ustawy chyba najbardziej przestraszyła polską 'elitę' 'walczącą' z komunizmem. Reakcja pewnych osób daje wiele do myślenia.

Odpowiedni ludzie jednak zawsze stoją na baczności, żeby takie pomysły wszem i wobec, bez żadnego kamuflażu tłamsić w zarodku.
:bije_konia:

ReDD1791

2012-11-05, 19:58
W takim k***a państwie prawa żyjemy gdzie wmawiają nam wolność i równość społeczną. k***a. Dobrze mnie wychowywali rodzice. Już w wieku 10 lat wiedziałem że w Polsce zostanę tylko do końca studiów ( bo co jak co ale naukę ogólną mamy zajebistą) i wypie**alam z tego kraju. W Kanadzie potrzebują teraz pracowników w 200 dziedzinach. Warunki dużo lepsze, góry, na snowboardzie można pojeździć, taniej się żyje, lepiej zarabia.

banana4444

2012-11-05, 20:02
Idealna reakcja posła w drugim rzędzie w 7:33...

cojo100

2012-11-05, 20:06
naladowac pistolet i strzelac do cwe*i bez skrupułów !!!

T34v2

2012-11-05, 20:21
Zacznijmy od tego że bycie agentem legalnego państwa to niekoniecznie coś złego. Nie pamiętam już czy to Michalkiewicz czy Korwin mówił na wykładzie, że nie chodziło im o to żeby "ujawnić i ukarać zdrajców", bo przecież nie każdy współpracownik zdrajcą był, a o zlikwidowanie możliwości szantażu ich 'teczkami'. Jak widać rację miał, co się później okazało, co rząd to nowe teczki szły w ruch.

No i oczywistość oczywista: byli SBecy nie zostaliby wybrani w wyborach. Wtedy ludzie pamiętali i nienawidzili tych kanalii.
Dzisiaj, po 20 latach rządzi agentura Kiszczaka, a na sadola wrzuca się kawałki videobloga Jerzego Urbana....

mr_9mm

2012-11-05, 20:26
W Kanadzie wcale nie jest tak tanio...
Mam tam ciocie i kolege z liceum. Szczególnie jak nie masz auta i musisz komunikacja jezdzić (jak kumpel).
Ale co kto tam woli.

Pa...........ek

2012-11-05, 20:30
Kiedyś znałem na pamięć

ReDD1791

2012-11-05, 21:12
Akurat też mam w Kanadzie wujka i ciotkę. Siedzieli całe życie w Toronto i mówią że nigdy nie można było narzekać na ten kraj. Dopiero w sumie teraz sie przeprowadzili na głęboką wieś na starość i wujka krew zalewa bo ciągle musi odśnieżać(inaczej dupy by nigdzie nie mógł ruszyć :D ) .
Poza tym mówiłem o porównywalnej taniości (skala zarobków-wydatków). Dużo taniej niż np w takiej Wielkiej Brytanii.

mr_9mm

2012-11-05, 21:31
Akurat porównywałeś życie w Kanadzie do tego w Polsce, ale dobra ;-) .

Loaloa

2012-11-05, 22:02
Banda oszalałych z nienawiści sk***ysynów z Antkiem Macierewiczem na czele praktycznie rozmontowała wywiad sporej wielkości kraju, będący jednym z najlepiej funkcjonujących na świecie. To właśnie poj***ne prawicuchy są zdrajcami Polski, a nie ludzie, którzy w poprzednim systemie całe swoje życie poświęcili służbie ojczyźnie. Ale jak widzę większość z was jest po prostu zbyt tępa, by tę oczywistośc zrozumieć. Kłaniajcie się dalej waszym idolom, a pewnego dnia nie będziecie im potrzebni nawet do tego, by raz na kilka lat wrzucić kartkę do urny.

Bez odbioru.

!Timon

2012-11-05, 22:14
@Loaloa

Jak rozmontował ten wywiad? Wszystkich agentów i współpracowników ujawnił na całym świecie czy może to było kilkadziesiąt nazwisk nieczynnych agentów/współpracowników?

Może masz jakieś rzetelne dane źródłowe? - ja nie mam dlatego się pytam.

PiS'u nie bronię bo oni wszyscy z wiejskiej zasłużyli na czapę, ale cytowanie wypowiedzi redaktorów TVN już dawno przestały stwarzać 'pozory inteligencji'.

xts

2012-11-05, 22:54
mr_9mm napisał/a:

W Kanadzie wcale nie jest tak tanio...
Mam tam ciocie i kolege z liceum. Szczególnie jak nie masz auta i musisz komunikacja jezdzić (jak kumpel).
Ale co kto tam woli.



auta to chyba tylko polacy tam nie mają bo za normalną pensje w pół roku się kupuje się nowy samochód.

wujo jest na emeryturze wojskowej w kanadzie i jedyny jego problem to co w życiu robić bo pensje ma przeliczając na pln 15tyś.

człowiek_zły

2012-11-05, 22:55
Polska Rzeczpospolita Ludowa nie była legalnym państwem. Powstała po wyborach sfałszowanych w 1947 roku. I wszystkie wybory po tym roku były sfałszowane również. Teraz socjaliści już nie muszą fałszować wyborów. Skutecznie wyprali ludziom mózgi. W Sejmie są tylko socjalistyczne partie. A co to jest socjalizm to każdy dobrze wie - karanie pracowitych podatkami i nagradzanie leniwych zasiłkami oraz rozrost biurokracji, żeby jak najwięcej z podatków politycy i ich kumple urzędnicy ukradli. Śmierć wszystkim socjalistom. Trzeba było po 1989 wszystkich powiesić na latarniach.

mr_9mm

2012-11-05, 22:58
@xts
Jak jedziesz za granice na wycieczkę to kupujesz tam samochód czy jezdzisz komunikacją miejską?

xts

2012-11-05, 23:17
mr_9mm napisał/a:

@xts
Jak jedziesz za granice na wycieczkę to kupujesz tam samochód czy jezdzisz komunikacją miejską?



"mam tam" oznacza, że tam mieszkają na stałe

jeżeli pojechali na wycieczkę raczej przydało by się napisać ciocia i kumpel byli na wakacjach czy ki ch*j

mr_9mm

2012-11-05, 23:24
Przyczepiłeś się jak rzep do psiego ogona. Wymieniłem 3 osoby wcześniej.
Ciotka tam mieszka od 30 czy iluś lat, kolega od niedawna, kumpel pojechał na wakacje.
Zaspokoiło to twoją ciekawość?