18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Obejrzałeś? Oddaj

plimos • 2017-02-14, 14:33

Obejrzałeś pieniążki! To oddawaj :mrgreen:

erni1400

2017-02-14, 17:51
Ja by tak nie mógł własnemu dziecku zabrać. Może za zorganizowanie wesela także zabiorą koperty młodej parze.

Piridais

2017-02-14, 17:52
Widać wielu z was nie miało okazji przeżyć tego na sobie i piszecie bzdury, no to tłumaczę :D
Polska jako kraj bardzo biedny w tamtych czasach (i tak pozostało do dziś) nie słynęła z dużych dochodów dla przeciętnego obywatela. Dlatego też dzieciakom po prostu kasę z komunii odbierano, by ta mogła się zwrócić, bo z czego będą żyć do kolejnej wypłaty jak samo wyprawienie komunii to były czasem spore koszta, tak się dzieje w wielu rodzinach, nie każdy ma kokosy, walczcie o to by tak nie było a nie "delektujcie" się tego typu żałosnymi filmikami i wspomnieniami, a historia lubi kołem się toczyć.

Krak

2017-02-14, 17:53
Ojciec chodzi jak mohamed koło kozy.

surojak

2017-02-14, 17:54
Ja się pytam gdzie moje pieniądze z komunii?!

Macias17

2017-02-14, 18:00
Velture napisał/a:


To teraz ci pokażę odwrotną skrajność.
Mam sklep spoż-mon i kiedyś przyszła do mnie sąsiadka do mojego domu prywatnie i poprosiła mnie aby jej męża w moim sklepie nie obsługiwano (a jeden z lepszych klientów bo tankował nieźle) bo ten pijak kradnie hajs ze skarbonek swoich dzieci. Mówiła mi ze łzami w oczach, że jak kupiła im nowe skarbonki bez opcji wyjmowania to ten typ ukradł obie skarbonki, rozbił je i zaj***ł kasę.

To tak tylko aby pokazać, że na świecie są różni ludzie.



A może tylko tak Ci powiedziała bo ją wk***iało że stary cały czas nawalony wraca do domu? Kobiety potrafią rozpłakać się i kłamać bez żadnego problemu jeśli tylko uda im się osiągnąć swój cel ;)

A co do tematu. Mi mama kupiła meble do pokoju. W sumie sprawiedliwie.

Radbug

2017-02-14, 18:01
Nie no spoko, dajcie "piniondze" dziecku. Bądźcie nowocześni i postępowi. Pewnie teraz te Janusze i Grażyny, cebule zasrane ze wschodu i Podkarpacia też zabierają dzieciom pieniądze z 500+? A to nie dla nich przecież a dla dzieci!!! Niech idą same i kupią sobie 500 paczek czipsów albo czekolad w pierwszym lepszym sklepie. Na pewno takie 8 letnie dziecko wyda takie pieniądze rozsądnie na coś przydatnego, a lokal na komunie to właściciel pewnie udostępnił po znajomości, za flaszkę wódki...

W jakim wy świecie żyjecie? Dzieci to wy chyba tylko na takich filmikach oglądacie?

bnmateusz

2017-02-14, 18:18
Każdy wie co się dzieje z tymi pieniędzmi w większości przypadków, ja na komunie zebrałem 3 tysiące złotych w roku 2005 bodajże, więc całkiem nieźle na te czasy mimo że nie pochodzę z bogatej rodziny. Oczywiście nie przechowywałem jej :D za około tysiąc pojechałem na zieloną szkołę, reszta się rozpłynęła :D ale tak patrząc na ten filmik to Janusz z żoną przesadzają, chociażby dziecku nie sprawiali przykrości i mu nie mówili od razu że nie dostanie ani grosza.. Aż mi się żal zrobiło tego chłopaczka :D

Matmer

2017-02-14, 18:19
Z tymi komuniami to generalnie jest pie**olec i żenada. Ja Komunie miałem jakoś w 93 i nie było jakiejś pie**olonej fety, część indoktrynacyjna (mam na myśli te brednie w kościele) Obiad u babci z najbliższą rodziną i tyle. Co się tyczy prezentów to dostałem kalkulator (dobry pomysł bo matematyki nie trawiłem) książke o robalach i zwierzakach (też dobry pomysł bo to akurat mocne mnie interesowało) i jakąś elektroniczną gre samochodową bo samochody to była moja bania już za dzieciaka. Kase dostałem i dałem Ojcu jak remontował progi w rdzewiejącym mercedesie 123.

amaimon

2017-02-14, 19:02
Tak k***a bylo! Ze rodzina nie najgorsza to cos ponad 20 mln dostalem lacznie i pengazusa sobie kupilem. Ze komunie w maju i do wakacji rzut kamieniem stary mi powiedzial, ze jak grac chce calymi dniami to zebym zainwestowal w telewizor do swojego pokoju... Pegazusa mialem, a telewizor menda u siebie wstawil bo podobno za maly pokoj mialem zeby tam jeszcze tv wstawic...


~Velture

2017-02-14, 19:07
macias17 napisał/a:



A może tylko tak Ci powiedziała bo ją wk***iało że stary cały czas nawalony wraca do domu? Kobiety potrafią rozpłakać się i kłamać bez żadnego problemu jeśli tylko uda im się osiągnąć swój cel ;)


Możliwe bo gość średnio dziennie pił 0.7-1.0l wódki
Ogólnie to wyglądało to tak: rano kupował przed robotą 2x 0.2l kolorowej. Po robocie kupował butelkę wody mineralnej 0.5l i flachę 0.5l i jakąś kolorową małpkę.
I tutaj najśmieszniejsze bo ni ch*ja nie wiedziałem po co mu ta buteleczka wody. Gość wychodził i wylewał wodę a do butelki wlewał czystą... hahahah taka zmyłka taktyczna pewnie.
W każdym razie robił to dzień w dzień codziennie.

siwybis

2017-02-14, 20:46
k***y nie rodzice...

Touch_Of_Madness

2017-02-14, 22:04
Mam nadzieję , że młody ułożył sobie życie i zarabia kokosy a starych ma w dupie.

spiepszaj_dzbanie

2017-02-14, 22:12
Ja z sałaty z komunii kupiłem rower... dziś wciąż jest w dobrym stanie, ale warty tyle ile waży.