18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

O złym i nietolerancyjnym balu karnawałowym.

Hochsztapler • 2016-01-31, 17:50
polskatimes.pl napisał/a:

W norweskim mieście Trondheim, jedno z przedszkoli odwołało tradycyjne kanałowe bale dla dzieci. Chłopcy najczęściej wybierają stroje super bohaterów i macho, dziewczęta - sukienki z falbankami księżniczek. Rada uznała więc, że zamiast przynosić rozrywkę, bale umacniają jedynie stereotypy związane z płcią - podaje agencja AP.

Dyrektorka przedszkola Renate Kvivesen w rozmowie z agencją Associated Press przyznała, że impreza podczas której dzieci muszą dopasować się do konkretnych ról płciowych, nie jest zgodna z filozofią placówki. Decyzję o odwołaniu imprez karnawałowych podjęła rada rodziców i nauczycieli. Zainteresowanych poinformowano o niej drogą e-mailową.

Kvivesen przyznała, że wielu rodziców nie kryło rozczarowania. Jak jednak przekonuje, charakter uroczystości zmienił się w ostatnich latach nie do poznania. Dziś opiera się głównie na komercyjnych zapotrzebowaniach sklepów i powiela stereotypy.

Norwegowie dumnie walczą o prawa kobiet w kraju. Około 40 procent norweskich prawodawców to kobiety, kobietą jest premier i minister finansów. Mimo to wielu obywateli obawia się, że coraz bardziej liberalna polityka negatywnie wpłynie na wychowanie ich dzieci.

Jedną z osób, które nie zgodziły się z decyzją rady była Szwajcarka Sarah Askim, matka trzech chłopców, z których najmłodszy uczęszcza do przedszkola.- Rozumiem, że chcą otworzyć dzieciom umysły. Jestem szczęśliwa, gdy chłopcy bawią się w dom, a dziewczynki zajmują się samochodami. Mimo to, nie będę później ubierać moich chłopców w spódnicę. W pewnym momencie musimy przyznać, że istnieje różnica pomiędzy dziewczętami i chłopcami – mówiła Askim.

W sprawie zabrała również głos Hilde Noest, która planowała wysłać swoją 18-miesięczną córkę na bal w kostiumie prosięcia. Kobieta zdaje sobie sprawę, że znajdzie się teraz spora grupa ludzi, która będzie myślała o Norwegii jako o "szalonym kraju równości". Co ważniejsze jednak, jej zdaniem decyzja podjęta przez radę przedszkola pomoże chronić dzieci. – Nie będzie w tym nic złego, jeśli wszyscy chłopcy zechcą być Batmanem, a wszystkie dziewczyny zapragną być księżniczkami. Ale być może niektóre czują inaczej i nie powinny z tego powodu myśleć, że są gorsze od innych dzieci– podkreślała.



Źródło

Halman

2016-01-31, 17:55
k***a, ja bym był norwegiem to swoją latoroś przebrał za Breivika

support3

2016-01-31, 18:02
Dla Skandynawii nie ma już ratunku lewactwo i poprawność polityczna zrobiła z potomków wikingów cioty dymane przez napływowe robactwo i gejostwo.

mygyry

2016-01-31, 18:04
Zabrońmy przebierania bo chłopcy nie chcą być w sukienkach a dziewczynki chcą przebrać się za księżniczki :facepalm:
Od kiedy tolerancją jest zakazywanie a wolnością ograniczanie możliwości? To jaką hipokryzję ci debile uprawiają to jest wręcz nie do wyobrażenia

~Velture

2016-01-31, 18:07
Ja bym poszedł o krok dalej i nakazał przebieranie się dzieciom wzbogacaczy kulturowych za drugą płeć. Ciekaw jestem efektu takiego zabiegu i zdezorientowania psychicznego lewaków i tych walczących o poprawnośc polityczną i cały ten zj***ny genderyzm.

karinata

2016-01-31, 18:38
Hochsztapler napisał/a:

bale umacniają jedynie stereotypy związane z płcią


Konsekwentnie powinni teraz zażądać, aby połowa gwałconych przez imigrantów Norwegów była mężczyznami. :roll:

EdmundKemper

2016-01-31, 19:03
To może niech wszystkie dzieci przebiorą się solidarnie za kozy? Byłoby tak przytulnie wtedy.

Rainbows20181512

2016-01-31, 21:02
Rada Trondheim zrobiła to, co powinna. Dość z uprzedzeniami i stereotypami. W państwie demokratycznym takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

bombel076

2016-01-31, 21:53
Jedyne bezpieczne dziecko na tym baliku to ta dziewczynka przebrana za prosię.