18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

O manipulacji II

PrimoRebel • 2012-10-20, 00:26
Kolejna część filmików, tym razem skupię się głównie na Unii Europejskiej, krótkie wypowiedzi moim zdaniem mądrego człowieka.


Irlandia mówi NIE


O europosłach



O Tusku


Reszte wrzucę w komentarzach

Zapraszam do obejrzenia filmu pt" Wezwanie do przebudzenia" jest dość długi jednak, miło byłoby poświęcić mu trochę czasu i zastanowić się nad pewnymi kwestiami.

Pozdrawiam

PrimoRebel















!Timon

2012-10-20, 16:15
@kmieciuz

To, że kilku tysiącom ułatwia pracę, a dziesiątki tysięcy straciło [tak doświadczyła tego m.in. branża w której pracuje mój Ojciec] to raczej za wiele nie daje. Wklej te statystyki GUS'u które pokazują jak to nam spadło bezrobocie. Podpowiem, że od ok. 2001 roku zaczęliśmy wprowadzać przepisy które umożliwiły nam wejście do UE zatem potrafisz chyba z tego też wyciągnąć wnioski patrząc na te statystyki GUS.

Po Europie zdarza mi się jeździć i odprawy paszportowe chociaż upierdliwe nie były taką wielką tragedią.
edit: Nie pomyślałem o TIR'ach. Dla kierowców faktycznie to była ogromna upierdliwość. Jednak zniesienie kontroli na granicach to nie zasługa UE a traktatu z Schoengen.

BDrummer

2012-10-20, 17:46
kmieciuz, jakoś tak czy inaczej ch*j z tym, specjalnie dla ciebie będę stosował kropki. Szczęśliwy? Młocie słuchaj, jeśli porównujesz naszych rolników którzy musieli się użerać z komuną do francuskich pedałów to gratuluje. Patrząc obiektywnie co się dzieje na zachodzie, dlaczego wśród ludzi można usłyszeć coraz częściej niezadowolenie z faktu bycia w unii? przecież jest k***a tak wspaniale. Dlaczego jakaś pie**olona unia ma nam podnosić akcyzę na paliwo, fajki i inne produkty? bo musimy równać poziom, ale k***a ja pytam w jaki sposób równać skoro jesteśmy k***a ogonem europy? Podniecasz się co to nie wybudowali na ja pie**ole idź zwal konia przed tablica upamiętniającą położenie nowej kostki. k***a. Tak głośno obiecywali 300 mln czy mld tego buca to nawet nie słucham ale sie pytam gdzie one są? tuskuniu zaj***ł i nie dostaniemy ok, ale ile z tego my wykładamy, a potem jeszcze k***a musimy prosić, formularze wypełniać aby te zjeby decydowały jak możemy zagospodarować w 80-90% własnymi pieniędzmi. I właśnie to mnie wk***ia najbardziej a taki zajebisty euro entuzjasta pewnie najgłośniej krzyczał na forum na temat ACTA które chciała wprowadzić UeSSR, masz swoją pie**olona wolność.

Może i te wulgaryzmy zbędne ale wk***iłem się bo nie o taka Polskę ginął mój pradziadek pod Monte Cassino

kmieciuz

2012-10-20, 18:49
Nie mam zamiaru tutaj nikogo na siłę uszczęśliwiać Unią Europejską. Skoro przeciwników Unii jest tak dużo, to czemu nadal w niej jesteśmy? Czemu partie nastawione eurosceptycznie lub nawet wrogo wobec UE nie wygrywają wyborów? To proste - wasze idee państwa i narodu pochodzą z XIX i jakoś nie są podzielane przez większą część społeczeństwa.

Po drugie - twój ojciec stracił pracę? A co miała do tego Unia?

Po trzecie - proszę - oto statystyki http://www.stat.gov.pl/gus/5840_677_PLK_HTML.htm Wejście do Unii - 20,6%, pięć lat później 10,4%, obecnie 13,2%

Po czwarte - widzę, że należycie do tej grupy osób, które za swoje porażki zawsze obwini kogoś innego. Przed wojną byli to Żydzi. Teraz jest Unia Europejska (i dalej Żydzi). Zawsze będzie grupa społeczna niezadowolona ze wszystkiego.

Po piąte. Wskażcie mi państwo o podobnej historii do Polski, które w ciągu 23 lat (licząc od 1989 r.) próbuje nadrobić zaległości sięgające rozbiorców i które to w przeciągu owych 23 lat tak bardzo się zmieniło in plus.

A jeżeli ktoś uważa, że Polska jest ogonem Europy to zapraszam na wycieczkę na Białoruś i Ukrainę. Tam Polska jawi się jako bogaty i dobrze zarządzany kraj. No tak, ale na ilość malkontentów Polska nigdy nie mogła narzekać.

"Może i te wulgaryzmy zbędne ale wk***iłem się bo nie o taka Polskę ginął mój pradziadek pod Monte Cassino". Ja na szczęście się nie muszę wk***iać. Mój służył w Kriegsmarine i dostawał z tego tytułu dobrą emeryturę.

Ork.Fajny

2012-10-20, 19:11
kmieciuz napisał/a:

Nie mam zamiaru tutaj nikogo na siłę uszczęśliwiać Unią Europejską. Skoro przeciwników Unii jest tak dużo, to czemu nadal w niej jesteśmy?


Bo sejmowe partie najzwyczajniej w świecie kłamią na jej temat.
Wystarczy poczytać ustawy sejmowe dotyczące przychodów i wydatków Polskich związanych z UE. Mamy tam 4,5mld zł deficytu. Dajemy im 77mld zł rocznie a dostajemy 72,5mld zł...

kmieciuz napisał/a:

Czemu partie nastawione eurosceptycznie lub nawet wrogo wobec UE nie wygrywają wyborów? To proste - wasze idee państwa i narodu pochodzą z XIX i jakoś nie są podzielane przez większą część społeczeństwa.


Bo takie ścierwa jak ty wyprały im mózgi i powiedziały że zapożyczanie się jest okej, aborcja jest okej, homosię są okej, że trzeba wszystkie pieniądze wydawać, że urzędnik wie lepiej co rodzic ma z dzieckiem robić, że urzędnik lepiej wie jaki lek możemy sami kupić, że urzędas wie lepiej czy chcemy się ubezpieczyć czy nie.
To jak z chłopstwem za czasów demokracji szlacheckiej w Polsce i już za czasów zaborów... Wypraliście tych ludzi z zasad które zbudowały ten kraj.
Tylko nie wiem czemu dziwicie się że mamy problemy teraz...
A to że nie ma prawdziwych eurosceptycznych partii w tym kraju wynika z systemu politycznego który dziś działa tak że jeśli partie aktualne w sejmie nie pozwolą to nikt nowy się nie dostanie do sejmu bo go zje biurokracja rządzona przez sejmowiczów.


kmieciuz napisał/a:

Po trzecie - proszę - oto statystyki http://www.stat.gov.pl/gus/5840_677_PLK_HTML.htm Wejście do Unii - 20,6%, pięć lat później 10,4%, obecnie 13,2%


Miusiu... Ustawa Wilczka przestała działać w 2002roku...
Nastąpił powrót regulacji to wiele osób w paru następnych latach prace musiało stracić bo nie mieli nowych pozwoleń.
Oraz część firm, głównie te nastawione na zysk tylko taki który zaspokoi podstawowe wydatki i pensje bez większych inwestycji w rozwój, nie wytrzymała finansowo nowych zasad i obciążeń podatkowych.

kmieciuz napisał/a:

Po piąte. Wskażcie mi państwo o podobnej historii do Polski, które w ciągu 23 lat (licząc od 1989 r.) próbuje nadrobić zaległości sięgające rozbiorców i które to w przeciągu owych 23 lat tak bardzo się zmieniło in plus.


Ja ci mogę wskazać na Chile, kraj który po wielu latach komunizmu był wyniszczony jeszcze bardziej. A mimo to jakoś sam sobie poradził mając Pinocheta. Dyktatora który dał im wszystkie możliwe wolności. Prócz "jednej" Które de facto nie jest wolnością. Chodzi o tą polityczną. Ale zabronienie ludziom możliwości tworzenia każdego prawa tylko na zasadzie 51% to wg. mnie walka z faszyzmem jakim jest demokracja.

kmieciuz

2012-10-20, 19:44
Arashel napisał/a:


Bo sejmowe partie najzwyczajniej w świecie kłamią na jej temat.
Wystarczy poczytać ustawy sejmowe dotyczące przychodów i wydatków Polskich związanych z UE. Mamy tam 4,5mld zł deficytu. Dajemy im 77mld zł rocznie a dostajemy 72,5mld zł...



Bo takie ścierwa jak ty wyprały im mózgi i powiedziały że zapożyczanie się jest okej, aborcja jest okej, homosię są okej, że trzeba wszystkie pieniądze wydawać, że urzędnik wie lepiej co rodzic ma z dzieckiem robić, że urzędnik lepiej wie jaki lek możemy sami kupić, że urzędas wie lepiej czy chcemy się ubezpieczyć czy nie.
To jak z chłopstwem za czasów demokracji szlacheckiej w Polsce i już za czasów zaborów... Wypraliście tych ludzi z zasad które zbudowały ten kraj.
Tylko nie wiem czemu dziwicie się że mamy problemy teraz...
A to że nie ma prawdziwych eurosceptycznych partii w tym kraju wynika z systemu politycznego który dziś działa tak że jeśli partie aktualne w sejmie nie pozwolą to nikt nowy się nie dostanie do sejmu bo go zje biurokracja rządzona przez sejmowiczów.




Miusiu... Ustawa Wilczka przestała działać w 2002roku...
Nastąpił powrót regulacji to wiele osób w paru następnych latach prace musiało stracić bo nie mieli nowych pozwoleń.
Oraz część firm, głównie te nastawione na zysk tylko taki który zaspokoi podstawowe wydatki i pensje bez większych inwestycji w rozwój, nie wytrzymała finansowo nowych zasad i obciążeń podatkowych.


Ja ci mogę wskazać na Chile, kraj który po wielu latach komunizmu był wyniszczony jeszcze bardziej. A mimo to jakoś sam sobie poradził mając Pinocheta. Dyktatora który dał im wszystkie możliwe wolności. Prócz "jednej" Które de facto nie jest wolnością. Chodzi o tą polityczną. Ale zabronienie ludziom możliwości tworzenia każdego prawa tylko na zasadzie 51% to wg. mnie walka z faszyzmem jakim jest demokracja.



Już nawet szkoda sobie na te farmazony strzępić klawiatury.
1. Wskaż z łaski swojej na jakiej podstawie ustawa Wilczka przestała działać w 2002 r. Jestem tego bardzo ciekawy bo najwidoczniej obracamy się w jakimś alternatywnym systemie prawnym. Poza tym jako dwudziestolatek z pewnością prowadziłeś już nie jedną firmę. Ustawę o swobodzie działalności gospodarczej i o rachunkowości masz w małym palcu. Masz zatem olbrzymie doświadczenie w temacie wolności gospodarczej.

2. Nie jestem czyimś misiem. Facet, który tak zwraca się do faceta ma chyba jakieś zaburzenia w zakresie preferencji seksualnych.

3. Tylko czekałem na takie porównanie. Chile powiadasz? Doskonale - PKB Polski w 1991 r. 80 miliardów USD. Chile - 34,5 miliardów USD. PKB Polski w 2011 r. 494 miliardy USD, PKB Chile w 2011 r. - 234 miliardy USD.

I co teraz? Wychodzi na to, że kraj pozostawiony przez kochającego pokój faszystowskiego dziadka rozwijał się w takim samym tempie co kraj zarządzany przez żydo-komuno-krypto-cyklisto-masonów i innych zdrajców z Brukseli. Swoją drogą ludzie Pinocheta faktycznie dawali sporo wolności. Szczególną wolność miało się będąc wyrzucanym z helikoptera nad dżunglą.

4. Jak widzę kolejny, co twierdzi że przegrywa wybory bo ludzie mają wyprane mózgi. Tak, tak. W psychiatryku też takich pełno, co widzą więcej niż inny.

!Timon

2012-10-20, 21:03
@up

Odnośnie ustawy Wilczka http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19880410324. Masz rację, kolega się pomylił bo ustawa przestała obowiązywać w 2001 roku, a nie 2002.

Pinochet w Chile nie rządził od bodajże 90'. Zatem taki powolny wzrost jest zasługą socjalistów którzy wtedy doszli do władzy. Poczytaj sobie jak wypadało Chile za jego rządów bo przytaczasz teraz argumenty na swoją niekorzyść.
Poza tym wg Twoich danych wzrost Chile przez te lata wyniósł 678%, a Polski 617% zatem efekty działalności tego dziadka widać nawet jak już dawno leży w grobie.

Mój Ojciec pracy nie stracił tylko musiał zwolnić pracowników bo UE nakazało nam 'uszczelnić' granicę ze wchodem [Bodajże 2000 rok czy 2001] i większość małych i średnich firm wtedy padło z braku rynku zbytu. 20% bezrobocia z którym dzielnie walczyliśmy było m.in. bezpośrednim skutkiem zarżnięcia naszego eksportu na wchód. Wielkie mi k***a osiągnięcie - zrobić bezrobocie żeby było z czym walczyć. Zatem TAK - UE miała bardzo duży wpływ na nasze bezrobocie.

Na zachodzie ludzie nie mają 'wypranych' mózgów tak jak w Polsce, ale socjaliści bardzo rozsądnie (z ich punktu widzenia) szybciutko podlizali się wszelkiej maści imigrantom i nierobom co zapewnia im większość w parlamentach.
W Polsce ludzie mają nie tyle wyprane mózgi, co jeszcze muszą pokolenia minąć zanim ktoś uwierzy, że może być dobrze i STABILNIE.

Ork.Fajny

2012-10-21, 21:15
kmieciuz napisał/a:

1. Wskaż z łaski swojej na jakiej podstawie ustawa Wilczka przestała działać w 2002 r. Jestem tego bardzo ciekawy bo najwidoczniej obracamy się w jakimś alternatywnym systemie prawnym.


Jeden rok w tą czy w tamtą... Nie zmienia faktu że gospodarka po zabiciu tej ustawy się zatrzymała bo trzeba było się ustawić z powrotem na tor socjalizmu, więc musiało trochę minąć zanim się udało jej ten nędzy wzrost dodatni uzyskać.

kmieciuz napisał/a:

Poza tym jako dwudziestolatek z pewnością prowadziłeś już nie jedną firmę. Ustawę o swobodzie działalności gospodarczej i o rachunkowości masz w małym palcu. Masz zatem olbrzymie doświadczenie w temacie wolności gospodarczej.


No widzisz... Ty za to jako 30latek jesteś na tyle głupi by nie znać prawa w Polsce i wiedzieć czego można a czego nie. Bo po samym tym prawie widać jakikolwiek brak wolności gospodarczej...
Albo nie jesteś głupi a czytać nie umiesz tego co tam jest napisane. Tylko nie wiem w takim razie jakim cudem piszesz posty.

kmieciuz napisał/a:

3. Tylko czekałem na takie porównanie. Chile powiadasz? Doskonale - PKB Polski w 1991 r. 80 miliardów USD. Chile - 34,5 miliardów USD. PKB Polski w 2011 r. 494 miliardy USD, PKB Chile w 2011 r. - 234 miliardy USD.


PKB powiadasz? A wiesz że Chile ma 2x ludności?
Poza tym do PKB liczy się dziś wydatki kraju, które finansuje się z kredytów. Więc to średnio dobry wskaźnik. Chyba że lubisz wyścig "kto więcej pożyczy wygra".
No i... Spójrz na różne rankingi rozwijania się gospodarek gdzie prócz PKB patrzy się na nieco mniej zakłamana parametry. Chile zwykle bywa na takiej pozycji że należy dodać jeszcze raz numer jego pozycji by otrzymać numer pozycji Polski...

kmieciuz napisał/a:

I co teraz? Wychodzi na to, że kraj pozostawiony przez kochającego pokój faszystowskiego dziadka rozwijał się w takim samym tempie co kraj zarządzany przez żydo-komuno-krypto-cyklisto-masonów i innych zdrajców z Brukseli.


Jak na kraj który miał 3x mniej ludzi to znaczy jednak że radził sobie lepiej. Co najmniej 3x lepiej.
No i nie faszysta. Faszyści to lewacy lubujący się w regulacjach. Pinochet dawał wolności.

kmieciuz napisał/a:

Swoją drogą ludzie Pinocheta faktycznie dawali sporo wolności. Szczególną wolność miało się będąc wyrzucanym z helikoptera nad dżunglą.


Swoją droga jesteś głupi jeśli wierzysz tej komunistycznej propagandzie którą rozsiewały wszystkie kraje ościenne...
Nie ma to jak wierzyć komunistycznej Ameryce południowej nt. kraju który się lewicowców typu komuniści czy faszyści pozbył...

kmieciuz napisał/a:

4. Jak widzę kolejny, co twierdzi że przegrywa wybory bo ludzie mają wyprane mózgi. Tak, tak. W psychiatryku też takich pełno, co widzą więcej niż inny.


Misiu... Nawet na sadisticu znajdziesz filmiki gdzie ktoś chodzi po mieście jakimś Polskim i pyta ludzi czy chcą większe świadczenia socjalne a potem pyta czy chcą podwyższenia podatków. Na pierwsze ludzie odpowiadali TAK na drugie NIE. I ci sami głupi ludzie idą głosować na debila który coś powie co ładnie brzmi a sensu nie ma ani krzty.

Nutaharion

2012-10-21, 21:53
kmieciuz napisał/a:



Po trzecie - proszę - oto statystyki http://www.stat.gov.pl/gus/5840_677_PLK_HTML.htm Wejście do Unii - 20,6%, pięć lat później 10,4%, obecnie 13,2%



Fail, fail, fail, fail.
Bezrobocie zaczęło rosnąć po wygranej SLD i innych socjalistycznych ścierw. Dopiero pod koniec rządów zorientowali się jaki burdel zrobili i próbowali to odwrócić. Dzięki swoim czerwonym zabiegom są najbardziej znienawidzoną partią patrząc na rezultaty kolejnych wyborów. W ciągu jednej kadencji stracili 30% poparcia.

kmieciuz napisał/a:


z tego co pamiętam JKM był posłem tylko raz, i to wybranym z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa (sic!).


Fail #2, Fail #2, Fail #2, Fail #2.

I kadencja sejmu:
Koło Parlamentarne Unii Polityki Realnej (4 posłów)
Janusz Korwin-Mikke
Lech Pruchno-Wróblewski
Andrzej Sielańczyk
+
Wybrany z listy WAK
Antoni Dzierżyński

Svenlee

2013-01-08, 21:12
Nigel Farage - jedyny rzetelny polityk?
Wszystko wyjaśnił o Euro i nie tylko. Cały filmik zmienia punkt widzenia na UE.