18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Nowy taryfikator ostrzeżeń

Centurion • 2013-06-06, 09:21
Od dzisiaj wprowadzamy w życie nowe, zaostrzone formy kar, dla ludzi, którzy łamią nasz regulamin (w szczególności punkt 5.2) i działają tym samym na szkodę serwisu oraz jego użytkowników.

1) Kara za obrażanie użytkowników (również za kazanie im "wypie**alać" i podobne wyrażenia) wzrasta z ostrzeżenia o wartości 3 do ostrzeżenia wartości 5 (ewentualnie do 5, jeśli ktoś ma na koncie aktywne inne ostrzeżenia) i równa się automatycznie blokadzie pisania postów na 30 dni). Recydywa będzie nagradzana trwałą blokadą konta

2) Za złamanie punktu 5.2 regulaminu, czyli za posty o charakterze agresywnym, rasistowskim, antysemickim, homofobicznym (itp.), nawołującym do przemocy zarówno wirtualnej, fizycznej bądź psychicznej będziemy karać albo blokadą konta na miesiąc (W5) albo całkowitą

3) Zamieszczanie danych osobowych osób trzecich, niepublicznych, w tym również wklejanie linków do ich profilów na portalach społecznościowych będzie karane blokadą konta na miesiąc (W5) albo całkowitą

Jednocześnie będziemy usuwać tego typu posty

-------------------

Kilka słów wyjaśnienia:

Sprawa odnośnie obrażania użytkowników poruszana była już w tym temacie, jednak z naszych obserwacji wynika, że wielu użytkowników pomimo wygaśnięcia poprzednich ostrzeżeń, nadal atakuje innych w komentarzach w sposób wulgarny i prymitywny. Chcemy ograniczyć działalność tego typu osób na forum tak, aby Sadistic stał się miejscem ciekawszych dyskusji, a nie tylko miejscem wzajemnego obrzucania się błotem.

Druga sprawa odnośnie punktu 2) jest poważniejsza, ponieważ wielu z Was, daje zanadto upust swoim emocjom nawołując do agresji pod adresem (zwłaszcza) wyznawcom Islamu, homoseksualistom, Żydom, murzynom itp. Uważamy, że niezależnie od poglądów i własnych zapatrywań należy zachować umiar i przemyśleć to, co się pisze i jakie ślady po sobie zostawia, zwłaszcza świadomie zamieszczając materiały i komentarze, które podpadają pod paragrafy karne. W przypadku zgłoszeń tego typu komentarzy do organów ścigania nie będziemy w stanie Was w żaden sposób bronić. W Waszym interesie leży znajomość polskiego prawa i przestrzeganie go. Pozwalamy Wam na sporo ale wszystko ma swoje granice, nie zamierzamy się również tłumaczyć ani ponosić odpowiedzialności za Wasze przewinienia.

Do tego doszła, skandaliczna i niedopuszczalna naszym zdaniem sytuacja, kiedy kilku(-nastu) użytkowników portalu zaczęło atakować facebookowe profile, głównie związane z religią islamską, czyniąc to jawnie pod szyldem Sadistic.pl. Tego typu sytuacje nie są i nie będą przez nas nigdy akceptowane. Nie bierzemy za nie odpowiedzialności, uważamy takie ataki za gówniarskie i idiotyczne.

Wielu z Was ostatnimi czasy uczyniło portal z definicji humorystyczny i absurdalny w dużej części portalem antyislamskim (co jest niewątpliwie również dość modne ostatnio), co nam nie odpowiada, ponieważ zależy nam na tym aby portal był apolityczny i areligijny, dlatego nawet wydzieliliśmy tego typu tematy do osobnego działu. W tym momencie część z Was dodaje tematy odnośnie Islamu (często również kompletnie pisane na siłę i suche "kawały") bez opamiętania, zaśmiecając nimi stronę. Dlatego zostawimy tylko te tematy, które będą tego warte, resztę zasuszymy, przeniesiemy do działu z religią i polityką bądź usuniemy.

W zawiązku z powyższymi zmianami liczymy na Waszą wyrozumiałość, chcemy żeby Sadistic był lepszym, ciekawszym, spokojniejszym i mniej radykalnym niż obecnie miejscem.

Centurion

2013-06-06, 22:55
Postanowiłem dopisać jeszcze kilka słów bo mam wrażenie że część użytkowników nie potrafi czytać ze zrozumieniem, a część dopisała sobie własne teorie spiskowe.

Nie zamierzamy cenzurować tematów czy komentarzy, o ile nie będą nawoływać do agresji cielesnej, psychicznej, ataków w internecie itp. niezależnie od tego w jaką grupę to uderza, islamistów, katolików, Żydów, Polaków czy jakąś konkretną osobę. Możecie poruszać wszystkie tematy jakie Was nurtują. Jeśli chodzi jednak o islam to część z Was przesadziła z ilością (specjalnie na tego typu tematy, które niekoniecznie każdy chce po raz setny oglądać, stworzyliśmy podforum "Polityka i Religia", mimo to większa część i tak lądowała na głównej, poza tym w podobnych przypadkach stosowaliśmy wcześniej tzw. tematy zbiorcze) a co gorsza z agresywnością komentarzy (powiem tylko że niedawno ktoś wkleił zdjęcie noża z podpisem że czeka już na pojawienie się islamistów w Polsce...). Wolność słowa wolnością słowa ale są pewne granice (prawne), a wierzcie mi że nie przepadam za kontaktami z organami ścigania, które proszą o Wasze dane.

Rozwiewając teorie spiskowe powiem tylko że na tę chwilę nikt nam konkretnie nie groził (choć są głosy że nie robimy nic z przejawami rasizmu i dyskryminacji na forum), ale części z Was grożono już (robiły to organizacje społeczne i osoby prywatne) skierowaniem sprawy do prokuratury za Wasze wpisy i zawsze staraliśmy się takie sprawy rozwiązywać polubownie. Również moderatorzy na których tak jedziecie nieraz Was już przez takimi sytuacjami uchronili. Zastanówcie się czasem co piszecie, bo można srogo zapłacić za swoje wpisy
Cytat:

KKArt. 255.§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.Na pewno nie możemy zezwolić na taką eskalację agresji jaka miała miejsce w ostatnich tygodniach. Ponieważ i dla nas i przede wszystkim dla niektórych z Was może skończyć się to nieciekawie.