Sierpień 2017
PNWTŚRCZPTSOND
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Wrzesień 2017
PNWTŚRCZPTSOND
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Październik 2017
PNWTŚRCZPTSOND
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     


149
Boty w wirtualnym społeczeństwie zaczęły urządzać czystki etniczne i toczyć bratobójcze wojny. Ich zachowanie przypomina historię ludzkości.

Naukowcy z Carnegie Mellon stworzyli symulację opartą na „dylemacie więźnia”, od lat znanym modelu teorii gier. Wirtualne boty żyły w wyimaginowanym społeczeństwie i komunikowały się ze sobą. Mogły albo ze sobą współpracować, albo oszukiwać. Współpraca dawała korzyść obu stronom, jednak jeśli któremuś agentowi udało się oszukać oponenta – zyskiwał zdecydowanie więcej. Najbardziej skuteczne jednostki kopiowano i przechodziły do kolejnej tury. Wprowadzono też niewielką możliwość pomyłki.


Cytat:

Boty otrzymywały nagrodę jeśli współpracowały oraz jeśli udawało im się oszukać przeciwnika (fot. Nicky Case)Model ma zastosowanie w codziennym życiu. Podobnie zachowują się ludzie, kiedy stają przed dylematem, czy chcą przystąpić do strajku, wziąć udział w zmowie cenowej, albo zaangażować się w pracę nad różnymi projektami. Wirtualne maszyny stawały przed podobnymi dylematami.

Badacze spodziewali się zaobserwować najlepszą strategię: wet za wet. Polega ona na kopiowaniu zachowań przeciwnika. Jeśli ktoś traktuje Cię dobrze – odwdzięcz się. Jeśli ktoś Cię oszuka – oszukaj i jego. Ten sposób zachowania faktycznie dominował w wirtualnej społeczności botów. Jednak po kilkuset generacjach, ku zaskoczeniu naukowców, maszyny przestawały współpracować i zaczynały toczyć między sobą cykliczne wojny .


Cytat:

Po kilkuset turach pojawiał się zaznaczony na zielono czas pokoju, a zaraz potem wyniszczające wojny –
żółty kolor (fot. Simon Dedeo)Okazało się, że Sztuczna Inteligencja rozpoznawała swoje własne idealne kopie, traktując każde odstępstwo jako przyczynek do ataku. W ten sposób SI wynalazła „botobójstwo” i wyniszczającą wojnę, w której ginęły również te maszyny, które stosowały najbardziej optymalną strategię „wet za wet”. Po tym okresie pozostawało kilka maszyn, które zaczynały ze sobą współpracować przez kolejne kilkaset pokoleń, aż w końcu losowe błędy osiągały poziom krytyczny co znowu doprowadzało do wszczęcia bratobójczych walk.


Cytat:

Boty wypracowywały różne strategie, z których najbardziej efektywna była „wet za wet” (fot. Nicky Case)Strategia stosowana przez Sztuczną Inteligencję przypomina zachowanie ludzi znane chociażby ze „Starego Testamentu”:
Cytat:


Następnie Gileadczycy odcięli Efraimitom drogę do brodów Jordanu, a gdy zbiegowie z Efraima mówili: „Pozwól mi przejść”, Gileadczycy zadawali pytanie: „Czy jesteś Efraimitą?” – A kiedy odpowiadał: „Nie”, wówczas nakazywali mu: „Wymówże więc Szibbolet”. Jeśli rzekł: „Sibbolet” – a inaczej nie mógł wymówić – chwytali go i zabijali u brodu Jordanu. Tak zginęło przy tej sposobności czterdzieści dwa tysiące Efraimitów.
(„Księga Sędziów”; „Biblia Tysiąclecia”):W wielu konfliktach zbrojnych to zachowanie wielokrotnie się powtarzało. Podczas wojny domowej w Finlandii w 1918 roku, Finowie rozpoznawali rosyjskich szpiegów przez to, że nie potrafili wymówić słowa „yksi”, co oznaczało „jeden”. Ten sposób rozpoznawania wrogów wypracowała sobie również Sztuczna Inteligencja w wirtualnym świecie, czego efekty nie prowadzą do pozytywnych wniosków.

Źródło: http://www.chip.pl/2017/09/si-wynalazla-ludobojstwo-wojne/
DużyKutas • 2017-09-25, 00:23  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (29 piw)
Od dawien dawna wiadomo że ludzkość jest skazana na wojny, nawet jak stworzymy światowe jedno supermocarstwo to jak nie będziemy prowadzić wojny z obcą cywilizacją która będzie nas jednoczyła to dojdzie między nami do konfliktów. Nawet w trakcie wojny będą kolaboranci, a to już są rozbieżności w społeczeństwie. Ludzkość jest skazana na wojny, nawet ci lewicowcy którzy tak są przeciwni, właśnie to jest u nich kluczem, oni walczą ze wszystkimi którzy się z nimi nie zgadzają, nawet jakby kosztem ich racji miałaby polać się krew niewinnych. Bardzo bogaci ludzie już od bardzo dawna o tym wiedzą, i wcale postępującego zamieszania na świecie nie powstrzymują bo wiedzą ze jest to walka z wiatrakami a do tego obrzydliwie kosztowna. Zamiast tego stymulują sytuację polityczną i ekonomiczną na świecie w ten sposób aby w najbliższym konflikcie być wygranym, bez względu na to która strona wygra oni i tak się wzbogacą. Nie ważne kto z kim, i pod jakim pretekstem, ważne abyśmy przelali krew i ponieśli klęskę...

duckduck napisał/a:

Ta, do SI im daleko. Zrobią tyle, ile pozwolą im algorytmy, a nie inteligencja.SI nie musi być w pełni samo myśląca, aby być inteligentniejsza od człowieka. Wystarczy jej kilka algorytmów które pozwolą jej osiągnąć kryteria zagrażające rasie ludzkiej. Dla przykładu podpięcie zmodyfikowanego programu odpowiedzialnego za grę w szachy do silosów rakietowych USA. Jak myślicie? W które miasta program posłałby rakiety? A może w morze? Albo rozbroiłby je? Mówiąc sztuczna inteligencja za bardzo przyzwyczailiśmy się do kinowych wersji w stylu "I'm" a SI w cale nie musi rozumieć swojego istnienia, ale za to może mieć zaprogramowany cel "Tylko zwycięstwo", kto wie jakie błędy mogą z tego wyniknąć które nie byłyby pod kontrolą człowieka.

Zniesmaczony murzyn

krzyks • 2017-09-24, 08:45
144


Jej wypowiedź jest adekwatna do tego, co sobą reprezentuje 8-)

spoiler

Wygląda dobrze, zaczynamy chłopaki?

coldblood16 • 2017-09-24, 21:37
124
Prawie się udało za pierwszym razem...


Za drugim poszło już gładko.

spoiler

Wypad na c*pki

Br...........ń • 2017-09-24, 18:44
92
Wilczek jedzie por*chać :lol:

Oksytocyna na islamofobie

_sens • 2017-09-24, 11:43
91
Nie lubisz uchodźców? już niedługo zaczniesz ich kochać po zjedzeniu kilku batoników z oksytocyną:

Niemcy mają problem. Społeczeństwo zaczyna wątpić w słuszność realizowanej dotąd przez rząd federalny "polityki miłości" wobec nielegalnych imigrantów. Zwątpienie owo ogarnia w szczególności landy graniczące z Polską. Niemieccy naukowcy mają jednak receptę: oksytocyna, czyli hormon miłości, może pomóc w zmianie tych poglądów.

Badania przeprowadziła grupa naukowców z Uniwersytetu w Bonn, Uniwersytetu w Lubece oraz Laureate Institute for Brain Research w Tulsa. Wyniki zostały opublikowane w prestiżowym Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

Eksperymenty przeprowadzono na 183 ochotnikach rasy białej. Każdy z nich otrzymał 50 euro, które mógł przeznaczyć na rzecz lokalnych osób potrzebujących lub potrzebujących uchodźców.

Już pierwszy eksperyment zaskoczył naukowców. Okazało się mianowicie, że badana grupa na rzecz uchodźców przeznaczyła 20% więcej datków niż na rzecz lokalnych potrzebujących.

W drugim eksperymencie połowa uczestników otrzymała dawkę oksytocyny w sprayu do nosa (druga połowa dostała placebo). Okazało się, że oksytocyna podziałała na tych uczestników, którzy wcześniej preferowali uchodźców: podwoili oni swoje datki na rzecz uchodźców. Ci, którzy byli przeciwko uchodźcom nie zmienili swoich datków.

I wreszcie w trzecim eksperymencie uczestnicy zostali poinformowani ile inni dawali na rzecz uchodźców. Po zaaplikowaniu oksytocyny okazało się, że datki na rzecz uchodźców wzrosły także wśród przeciwników uchodźców. Sprzężenie oksytocyny z presją grupową pozwoliło na zwiększenie zaangażowania na rzecz uchodźców o 74%.

Profesor psychiatrii Rene Hurlemann konkluduje, że "w odpowiednich warunkach oksytocyna może wspomóc akceptację i integrację migrantów w kulturach zachodnich".

Być może już niedługo koncerny spożywcze zaczną dodawać ją do żywności, zaś najbardziej oporni dostaną od lekarza pigułki na właściwe poglądy. Hormon miłości pełni w naszym życiu bardzo ważne role, ale da się go wykorzystywać także w złych celach. W Indiach rolnicy szprycują oksytocyną krowy, by dawały więcej mleka. W Bangladeszu oksytocynę podaje się nieletnim dziewczynkom przeznaczanym do prostytucji. Tymczasem w Europie bada się skutecznośc oksytocyny w leczeniu ze złych poglądów wobec imigrantów. Szykują nam Nowy Wspaniały Świat...
KillerLaugh • 2017-09-24, 11:48  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (51 piw)
Kiedyś cyklon b w wodzie, a teraz niemieckie batony zagłady...

Przestraszyłem się jak to zobaczyłem

coldblood16 • 2017-09-24, 22:22
90
Szwabki ładne nie są ale to.....
Gratuluję wyboru :spoko:


Przedstawiam wam Miss Hanoweru 2017spoiler


TO jest sadyzm, idzie normalny chłop na miss wybory, a tu takie cuda.
Velturek • 2017-09-25, 04:04  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (50 piw)
Nastały czasy gdzie konkurs piękności w imię poprawności politycznej wygrywa jakiś decepticon czy inny autobot.
No ale po tym jak wygrała opalona rodowita szwedka, z nosem podobnych gabarytów, tytuł miss Szwecji a w usa transformer wygrał zawody w podnoszeniu ciężarów kobiet i jeszcze 40 letni 13 latek, również rodowity szwed z syrii, wygrał zawody dla dzieci to niewiele jest mnie w stanie zdziwić.

Pewnie przy wyborach miss uniwersum wygra facet... a za chwile w sportach wszyscy będą dostawać złote medale aby nie urazić uczuć i aby nikt nie czuł się gorszy.

A panu

Knegarn • 2017-09-24, 00:08
88
Gdzie się tak spieszy?

Grzyby przy drodze

myself7 • 2017-09-24, 15:43
64
Jakie grzyby mozna najczęściej spotkać przy drodze?
---
prawdz**kI.