18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nowa konstrukcja dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

ju...........11 • 2017-11-13, 14:07
Z końcem roku 2017 zostanie rozstrzygnięty przetarg na broń podstawową dla oczka w głowie MON AM Wojsk Obrony Terytorialnej.
Do przetargu przystąpiły dwa Polskie podmioty wraz ze swoimi najnowocześniejszymi produktami kolejno FB Radom SA z konstrukcją MSBS "Grot" oraz zdecydowany faworyt Agroma SA z widłami taktycznymi"gnojownik". Wartość kontraktu opiewa na 300mld PLN i jest to największy kontrakt zbrojeniowy ostatniej dekady.

support3

2017-11-14, 06:47
@Dużyku*as

Niby piękne to i ładne co napisałeś ale brakuje w tym logiki, poza tym zaprzeczasz sam sobie. Piszesz o słabym lotnictwie (stary sprzęt) a jednocześnie wolisz przeznaczać kasę na jednostkę paramilitarną zamiast właśnie w lotnictwo. Nasłuchałeś się jakiś głupot z TVPis czy innych TVNów i teraz opowiadasz farmazony.

Niestety prawda jest taka, że nasze wojsko ma za zadanie odeprzeć wroga do czasu przybycia sojuszników, a tych mamy coraz mniej dzięki Antosiowi zwanemu psychicznym.

Obrona terytorialna tak samo jak CBA ma działać tylko w imię jednej partii więc będą bronić PISu a nie Polaków !!!

Jedyne słuszne rozwiązanie to umożliwić obywatelom dostęp do broni, a kasę przeznaczyć na dofinansowanie do zakupu pierwszej "klamki". Tyle w temacie.

apo5

2017-11-14, 07:10
Nie no rozpie**alają mnie te komentarze. Sami k***a kandydaci na ministra obrony narodowej. Sami specjaliści od obrony terytorialnej. Żenada to mało...

Wiewór

2017-11-14, 10:22
Obrona terytorialna była bardzo fajnym pomysłem na etapie planowania.
Myślałem, że jak ochotnicy to cały sprzęt mają kupować sami jak ochotnicza straż pożarna. A tu się okazało, że kasa, która miała iść na modernizację WP poszła na nich. Polski żołnierz biega w metalowym garnku na bani jak w armii ludowej w latach 60 a OT będzie uzbrojona jak Navy Seals...
W praktyce wyszła organizacja paramilitarna jak SA w III rzeszy. Będą służyć do pałowania "wrogów ojczyzny" i "nie polaków" w obronie jedynie słusznej partii.

Gdzie są helikoptery dla WP? PIS rządzi już dwa laty. Szalony antek skompromitował nas i zerwał umowę na karkany ale zamiast tego obiecał inne helikoptery od kopa? Gdzie one k***a są?
Czy wy nie widzicie tego, że on jest ruskim agentem, którego zadaniem jest kompletnie rozpie**olić i tak już nędzne WP?

Ma...........gw

2017-11-14, 10:36
Abraxus napisał/a:


Czy wy nie widzicie tego, że on jest ruskim agentem, którego zadaniem jest kompletnie rozpie**olić i tak już nędzne WP?


Nie wymagaj zbyt dużo od wyborców i sympatyków komuchów z pissu - ważne, że prezes rzuci 500 zł dla patoli, ciapaków nie wpuści (ch*j, że sami tu nie chcą być), innych złodziei nie dopuści do koryta i Niemcowi się nie pokłoni :mikolaj:

Teraz dozbrajanie wotu, jutro powstanie jakaś kolejna zbieranina nierobów, które będą siedziały na forach internetowych i wyłapywały tych, którzy myślą inaczej niż jedyna, słuszna (tfu) partia :samoboj:

DużyKutas

2017-11-14, 12:04
elfis napisał/a:

Dużyku*as
trochę się rozpisałeś
jednak myślę że nie miałeś przodków w AK
na francję i anglię liczyć nie możemy to fakt, dlatego nadzieja w cocacoli
to że putin nie jest głupi, pozostawię bez komentarza

ale że nie znasz mentalności Polaków i ich sile w czasie jakiegokolwiek okupowania kraju, ubezwłasnowolnianiu, sile, mentalności, zjednoczeniu i wspólnocie gdy przychodzi kryzys
to sobie jednak poczytaj w książkach historycznych, choćby

bo ja jednak w to wierzę



No to przecież o tym napisałem. Że zacięta walka Polaków pod okupacją jest sprawdzoną metodą walki o wolność. A sam front i regularna armia nie ma żadnych szans przy obecnym zaawansowaniu technologicznym. Nie żyjemy w czasach bitwy pod Chocimiem gdzie z drewnianymi kopiami mogliśmy szarżować na umocnioną artylerię. Żyjemy w czasach w których wojnę wygrywa dominacja powietrzna i silne jej zwalczanie. A Polska niema ani jednego, ani drugiego. Tak więc jedynym bastionem który nie upadnie jest walka pod okupacją co pokazała nam historia. A nawet Polska jest jedynym krajem świata gdzie istniało państwo podziemne. Tak więc lepiej jest mieć dwutygodniowe przeszkolenie bojowe niż go nie mieć. A co do Putina to zostaw bez komentarza. Bo się jeszcze ośmieszysz.

support3 napisał/a:

@Dużyku*as

Niby piękne to i ładne co napisałeś ale brakuje w tym logiki, poza tym zaprzeczasz sam sobie. Piszesz o słabym lotnictwie (stary sprzęt) a jednocześnie wolisz przeznaczać kasę na jednostkę paramilitarną zamiast właśnie w lotnictwo. Nasłuchałeś się jakiś głupot z TVPis czy innych TVNów i teraz opowiadasz farmazony.

Niestety prawda jest taka, że nasze wojsko ma za zadanie odeprzeć wroga do czasu przybycia sojuszników, a tych mamy coraz mniej dzięki Antosiowi zwanemu psychicznym.

Obrona terytorialna tak samo jak CBA ma działać tylko w imię jednej partii więc będą bronić PISu a nie Polaków !!!

Jedyne słuszne rozwiązanie to umożliwić obywatelom dostęp do broni, a kasę przeznaczyć na dofinansowanie do zakupu pierwszej "klamki". Tyle w temacie.



Nie nasłuchałem się głupot. Tyle że zakup 50 myśliwców nie jest dla nas gwarantem zwycięstwa, co innego gdybyśmy sami je produkowali w liczbie 50 sztuk tygodniowo. Aby Polska była w stanie obronić się przed Rosją w pojedynkę, to musielibyśmy mieć swoją produkcję broni ziemia-powietrze i produkcję samolotów bojowych. Czołgi w obecnych czasach są dobre do zwalczania bojówek i okopywania pozycje przy wsparciu z powietrza, bo bez niego nawet 10tyś czołgów nas nie uratuje. Co do sojuszników, to racja, opieramy się jedynie na wierze że znowu wygramy wojnę kosztem naszych obywateli i w oparciu o gospodarki sojuszników którzy sami mogą chcieć się od nas odwrócić. I co w tedy? Możemy lizać buty USA, Brytyjczykom, francuzom i Niemcom aż nagle pójdzie dil z Rosją że Polska w zamian za pomoc z Chinami. I co w tedy. Putin miałby zielone światło do wciągnięcia Polski w swoje dominium. Gdzie wtedy CI twoi sojusznicy? Mozę wtedy powiesz że Polacy będą ginąć na froncie aby opóźnić inwazję i czekać na wsparcie z Węgier? Wasza logika i brak znajomości realiów świata jest przytłaczająca. Nic dziwnego że Europa ma wielki kryzys cywilizacyjny.
A TVN i TVpisu nie oglądam, wolę książki wojenne.

Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcia o aktualnej polityce wie że UE zmierza w kierunki federalizacji, nie mówię że to źle, tyle że widać jak na palcu o dominacji Niemiec i ich imperializmie. Ostatnio nawet w niemieckich mediach była poruszana kwestia wyjścia Niemiec z NATO. Wiemy że to przestarzały sojusz, Turcja jest już jedną nogą w sojuszu z Rosją. Ostatnio kupili od nich nawet systemy rakietowe. UK jest jedną nogą poza UE, Francja chce federalizacji z Niemcami, Niemcy chcą wyjść z NATO, Tyran w Turcji chce trzymasz z dyktatorem w Rosji. Na Ukrainie czczą Banderę, Kraje bałkańskie się boją, i to widać, nawet Macedonia chce do NATO, bo wie co się kroi. Grecja ma napięcia z Macedonią i Turcją, Hiszpania się rozpada, w Polsce opozycja sieje dym, Islam zalewa Europę. Chiny szykują sobie dupę aby zasiąść na tronie hegemona, USA mówi America first!. Japonia i Korea południowa siedzą obsrane przez Kima. Na południu Chin są napięcia graniczne z Laosem i Birmą. Rosja ma roszczenia wobec Japonii. Polska wobec Ukrainy, Niemcy wobec Polski, Rosja wobec wszystkich, USA ma zawsze interes we wszystkim. Brytyjczycy Opierają się imperializmowi niemieckiemu, Bruksela i Holandia nie mają nic do gadania, Austria się budzi, Szwajcaria siedzi cicho jak zawsze i liczy kasiorę uzbrojona po zęby w prywatną broń. Na bliskim wschodzie to już nie trzeba mówić co się dzieje, wraz z kwestią semicką. Afryka już prawie płonie, bojówki i rewolucje itp. Co tutaj jeszcze dodać? Szwecja się boi, chce do NATO. Kiedy to wszystko jebnie? Nie mówię że teraz, ale za jakieś powiedzmy 20 lat? Ja wtedy będę mieć 45, nie będę jeszcze na tyle stary aby rzec że mam w dupie to wszystko. A Ty mi mówisz że mam żyć wiarą że USA wyśle nam z pomocą 3tyś samolotów, 10tyś czołgów i systemy rakietowe bo Tobie się tak wydaje? Mi się wydaje że jak ktoś będzie mieć interes w tym aby Rosja wzięła sobie Polskę tak jak w 45' w Jałcie to obawiam się że te j***ne 50 samolotów za 5mld ch*ja nam pomoże.

Wiewór

2017-11-14, 12:16
Polska od upadku komuny nie jest w stanie budować nawet swojego własnego samochodu osobowego a ty marzysz o myśliwcach.
Dużyku*as napisał/a:

Polacy będą ginąć na froncie aby opóźnić inwazję i czekać na wsparcie z Węgier?


Polacy nie są w stanie przeciwstawić się własnym rządom, które nas okradają podatkami i aferami a co dopiero z kimś walczyć.
Poza tym obawiam się, że mało który Polak ma ochotę ginąć gdziekolwiek za ten kraj :-D
Ja się nigdy w życiu nie dam zabić. :-p jak przyjdą kacapy to sp***alam do Kanady.

NATO zanim się obudzi to zielone ludki Putina będą już imprezować z volksdojczami we Wrocławiu na afterparty.
Z resztą co ja piszę. Jakie zanim się NATO obudzi. Nigdy w życiu nikt nam nie przyjdzie na pomoc.
Obraziliśmy wszystkich przyjaciół jakich mieliśmy. Na zachodzie nienawidzą polaczków...
Wstawią sobie na FB polskie flagi w tle i będą nam słać lajki i całusy z życzeniami :-D

DużyKutas

2017-11-14, 12:40
Abraxus napisał/a:

Polska od upadku komuny nie jest w stanie budować nawet swojego własnego samochodu osobowego a ty marzysz o myśliwcach.

Polacy nie są w stanie przeciwstawić się własnym rządom, które nas okradają podatkami i aferami a co dopiero z kimś walczyć.
Poza tym obawiam się, że mało który Polak ma ochotę ginąć gdziekolwiek za ten kraj :-D
Ja się nigdy w życiu nie dam zabić. :-p jak przyjdą kacapy to sp***alam do Kanady.

NATO zanim się obudzi to zielone ludki Putina będą już imprezować z volksdojczami we Wrocławiu na afterparty.
Z resztą co ja piszę. Jakie zanim się NATO obudzi. Nigdy w życiu nikt nam nie przyjdzie na pomoc.
Obraziliśmy wszystkich przyjaciół jakich mieliśmy. Na zachodzie nienawidzą polaczków...
Wstawią sobie na FB polskie flagi w tle i będą nam słać lajki i całusy z życzeniami :-D



Obraziliśmy czy nie, to w 45' nikogo nie obraziliśmy a zachód miał nas po prostu w dupie. Liczył się Stalin. Obecne sojusze z USA opierają się jedynie na uznaniu ich hegemonii i władzy w zamian za ochronę militarną. Doktryna obronna USA zakłada wojnę USA ze wszystkimi naraz, i tak jest zorganizowana aby USA miało szansę ją wygrać. Jednym z przykładów tyranii USA może być przypadek Trumpa jak odepchnął premiera Czarnogóry, bo to USA ma być w środku zdjęcia i na pierwszym planie. Oni są najważniejsi. Świat zmierza w kierunku który jest wszystkim znany ale nie każdy chce w to wierzyć.

Wiewór

2017-11-14, 13:04
Cytat:

Obraziliśmy czy nie, to w 45' nikogo nie obraziliśmy a zachód miał nas po prostu w dupie. Liczył się Stalin. Obecne sojusze z USA opierają się jedynie na uznaniu ich hegemonii i władzy w zamian za ochronę militarną. Doktryna obronna USA zakłada wojnę USA ze wszystkimi naraz, i tak jest zorganizowana aby USA miało szansę ją wygrać. Jednym z przykładów tyranii USA może być przypadek Trumpa jak odepchnął premiera Czarnogóry, bo to USA ma być w środku zdjęcia i na pierwszym planie. Oni są najważniejsi. Świat zmierza w kierunku który jest wszystkim znany ale nie każdy chce w to wierzyć.



Racja ale nie zgadzam się, że USA to tyrania. Oni są jedynym supermocarstwem. Sami obsadzili się w roli policjanta pokoju na świecie. Wychodzi im... ch*jowo.
To jest naród j***nych egoistów i narcyzów zakochanych w swoim kraju.
Trump to jest przedstawiciel hołoty. Jest prezydentem prostaczków więc zachowuje się jak prostaczek.
Amerykańscy prostaczkowie chcą prezydenta, który pokazuje, że USA to potęga. Stąd jego prymitywne zachowania i odepchnięcie premier z Czarnogóry. Jego zachowanie obrazuje jego politykę zagraniczną.
Lepiej nam żyć w cieniu USA niż kacapów lub Chin ludowych. Cywilizacja zachodnia mimo wszystko jest nam bliższa niż dziki wschód.

DużyKutas

2017-11-14, 13:09
Abraxus napisał/a:



Racja ale nie zgadzam się, że USA to tyrania. Oni są jedynym supermocarstwem. Sami obsadzili się w roli policjanta pokoju na świecie. Wychodzi im... ch*jowo.
To jest naród j***nych egoistów i narcyzów zakochanych w swoim kraju.
Trump to jest przedstawiciel hołoty. Jest prezydentem prostaczków więc zachowuje się jak prostaczek.
Amerykańscy prostaczkowie chcą prezydenta, który pokazuje, że USA to potęga. Stąd jego prymitywne zachowania i odepchnięcie premier z Czarnogóry. Jego zachowanie obrazuje jego politykę zagraniczną.
Lepiej nam żyć w cieniu USA niż kacapów lub Chin ludowych. Cywilizacja zachodnia mimo wszystko jest nam bliższa niż dziki wschód.



Ale co innego żyć w cieniu USA i liczyć na ich ochronę a co innego być świadomym tego że w razie wojny z Chinami USA może nas opchnąć Putinowi w zamian za pomoc w Azji. Tego nie wiedzą nawet polscy generałowie ale są świadomi takich rozwiązań. Pentagon w USA ma za zadanie dbać o interes USA a nie Europy. To samo tyczy się Europy, jak pójdziemy w układ z Brukselą i nas EU wchłonie, stracimy może niepodległość która akurat nie jest najważniejsza, istotna jest wolność która daje nam Europa, tyle że obecni komuniści w Brukseli nie wiadomo czy są idiotami czy ktoś ma interes w islamskim zalewie Europy. Tak więc kwestia UE też jest śliskim tematem. Historia nam pokazuje że nawet taki silnie gospodarczo kraj jak Niemcy potrafi robić poj***ne rzeczy. A sam rezultat federalizacji UE to wielka niewiadoma.

Cara_Al_Sol

2017-11-14, 14:04
Zabawne jest to, że;
A) Największy zwolennik przywrócenia ZSW ma to już odj***ne, nie nadaje się do służby, albo będzie się wymigiwał (No tak, ale nie ja. Ja mam rodzinę, kota, płaskostopie itp.)
B) Rozkład armii widziałem na własne oczy i to jeszcze za kadencji PO. Ten syf nie stał się z dnia na dzień.
Serwis sprzątający, warty cywilne, marnowanie pieniędzy. To wszystko już wchodziło w życie w 09'. Na świetlicy zawsze było kilka egzemplarzy "Polski Zbrojnej", a w WC nie zawszę był papier toaletowy. A.D. 2008, Wojska NATO.

Każdy, kto miał 'zaszczyt' służyć, wie doskonale, że 2-3 miesiące j***nia wart, poligonu i O-K to aż nadto.
Wie już jak złożyć i rozłożyć kbk, co to jest F1, prawo użycia broni i tak dalej. Jak coś - Poradzi sobie.
Przywrócenie ZSW, to tylko wywoływanie lawin zwolnien lekarskich, samobójstw i innych dramatów młodych ludzi.
P.S. Trepy zarabiają za dużo, jak na to co robią. A poza piciem wódki i bieganiem po lesie od czasu do czasu nie robią wiele.
Jak jest teraz - nie wiem. Ale myśle, że wiele się nie zmieniło.
Pozdrawiam.

ab...........85

2017-11-14, 15:43
Ale pie**olicie jak potłuczeni. W dupie byliście i gówno widzieliście, o wojsku ch*ja wiecie, nie macie o niczym zielonego pojęcia a się wpie**alacie w nie swoje sprawy. Debatujcie sobie na tematy anal fistingu, bo na tym się tylko znacie sadolowi zboczeńcy, a kwestie wojska sobie odpuście. A ten co pisał o powrocie do zetki to już w ogóle k***a popłynął.

normale

2017-11-14, 21:05
@ Cara_Al_Sol zmieniło się sporo, żołnierza już się nie gnębi bo nie wolno, ZSW nie będzie taka jak kiedyś. A co do WOT to widzę, samych znawców co gówno wiedzą oprócz tego co koledzy z dzielni im mówili...

Dżizas_kurde

2017-11-14, 21:22
Cytat:


Rozj***ć armię, zerwać więzi z sojusznikami, stworzyć jakąś paramilitarną ch*jnię i wyj***ć na nią kasę zamiast w modernizację wojska, a do tego mieć poklask u plebsu. MISTRZOSTWO.


No k***a.. idiota....
Wybierz jedno z dwóch..

Kolego szanowny "MSBS GROT" jest w fazie testów, jest bronią nowa i niesprawdzoną....
Nie może wejść na wyposazenie regularnej armii.... odpóki nie przejdzie testów w "boju" ale
WOT... nie jest dotowany tak jak wojsko to raz.
Dwa: WOT szkoli się i wyposaża ZA WŁASNE PIENIĄDZE !

DużyKutas

2017-11-14, 22:13
normale napisał/a:

@ Cara_Al_Sol zmieniło się sporo, żołnierza już się nie gnębi bo nie wolno, ZSW nie będzie taka jak kiedyś. A co do WOT to widzę, samych znawców co gówno wiedzą oprócz tego co koledzy z dzielni im mówili...



Mi nikt z dzielni nic nie mówił. Nawet nie znam nikogo z WOT, znam za to wiele osób które są w wojsku, takich trochę starszych. Co mają odbyte misje na bliskim wschodzie. Powiedzieli mi że z Alkaidą ciężko się walczyło gdzie koalicja liczyła prawie 50 państw a stosunek sił man-power był pięciokrotnie większy, nie mówiąc już o sprzęcie militarnym i skoku technologicznym. To teraz sobie wyobraźcie jakby jeden kraj miałby z nimi walczyć a nie 50. ch*ja wiecie i w dupie byliście. Wiec teraz sobie wyobraźcie 100tyś ochotników z jakimś przeszkoleniem i uzbrojeniem którzy stawiają opór samej Rosji. No chyba że wolicie kupić 50 samolotów nie mieć obrony terytorialnej i te samoloty stracić w pierwszy dzień inwazji. Wtedy zostaniecie z ręką w piździe i z rozbrojonym społeczeństwem które jedyne co potrafi zrobić to zamówić żarcie przez telefon.
Wiecie dlaczego USA jest machiną wojenną? Bo produkują swój sprzęt i mają w szeregach prawie 1,5mln żołnierzy. Nie dlatego że kupili od Francuzów 50 caracali. Ale wy nie macie bólu dupy o to że obrona terytorialna to syf. Wy macie ból dupy o to że ktoś widzi w tym potencjał. A to prawilniakom z lewej półkuli źle wróży.

RedIsGood

2017-11-14, 23:41
AK nie walczyła w czasach dronów, systemów namierzania, noktowizyjnych, GPSów, satelitów itp itd.

Krótko: WOT ma przej***ne w konfrontacji z jakąkolwiek armią zawodową. Do 100 tys WOTowców wystarczyłby oddział 100 żołnierzy z odpowiednim sprzętem.

Rusków bardziej zniechęci kilkaset rakiet o odpowiednim zasięgu niż nawet milion kolesi z pepeszami w krzakach.

Przypomnijcie sobie niedawny zgrzyt Rosja - Turcja. Panowie się dogadali bo musieli. Zbyt duża byłaby cena kłótni między nimi. Technologia, sprzęt, siła i zasięg rażenia - to potrafi uspokoić nawet dużego cwaniaka.